Що говорити на співбесіді?

Труднощі з пошуком роботи стають ще більш очевидними, коли людині відмовляють на декількох місцях. У чому причини цих подій і що потрібно, щоб успішно проходити співбесіди? Не секрет, що існують цілі пласти знань, які присвячені саме цьому мистецтву бесіди. Перш за все необхідно враховувати, що людина, яка прийшла на співбесіду, як правило, спілкується з фахівцем по кадрам. Спеціаліст в свою чергу грамотно складає питання для співбесіди і готується до інтерв’ю. Так от, якщо ви думаєте, що пройдете співбесіду без особливої підготовки, то швидше за все ви помиляєтеся. Ми не беремо до уваги ситуації, коли ви дійсно хороший фахівець зі стажем. Давайте поговоримо про те, що потрібно говорити на співбесіді і як потрібно вести себе. Отже:

Що говорити на співбесіді?

Перше, що хочеться відзначити — це те, що вам не доведеться самостійно і довго розповідати про себе. Вам будуть задавати абсолютно конкретні питання, на які ви повинні дати не менш конкретні і правдиві відповіді. Інша справа — це складання резюме. Саме за допомогою цього документа, не побоюся цього слова, кадровий фахівець буде готуватися до співбесіди з вами. Ось, що в обов’язковому порядку необхідно вказати в резюме:

 • Мета вашого резюме. Вкажіть на яку посаду ви претендуєте.
 • Далі потрібно вказати ваші дані. Сюди увійдуть прізвище, ім’я та по батькові, дата вашого народження. Всі контакти, за якими можна вас знайти.
 • Наступний пункт — один з найважливіших. Досвід роботи. Про це потрібно говорити на співбесіді. Необхідно докладно описати весь ваш стаж і всі місця роботи, починаючи з вашого останнього місця. Вкажіть назву компанії або організації. Вкажіть профіль діяльності, яким займалося ця установа чи фірма. Вкажіть вашу посаду і те, чим ви займалися. Також необхідно вказати ваші заслуги. При описі досягнень слід використовувати активні дієслова. Наприклад: «добився збільшення продуктивності» або «підвищив рівень оптимізації» і так далі. Обов’язково додайте все грамоти або сертифікати про додаткові курсах. Загалом все те хороше, що сталося з вами в момент знаходження на посаді в даній організації. Обов’язково вкажіть адресу компанії та телефон. Як правило, фахівець з кадрів дзвонить на ваше попереднє місце роботи, для того щоб поцікавитися чи дійсно ви такий чудовий співробітник.
 • Ще один пункт, без якого резюме не буде закінченим. Потрібно вказати інформацію про вашу освіту. Про це не можна не говорити на співбесіді. Зрозуміло, роботодавця будуть цікавити ті заклади, в яких ви вчилися робити те, що роботодавцю треба. Вкажіть рік закінчення навчального закладу. Обов’язково прихопіть з собою документ про закінчення. Шкільний атестат вам навряд чи знадобиться. Але якщо нічого більше немає, то нехай і він буде вкладений в ваше резюме. Також необхідно вказати різні додаткові заслуги та інформацію про проходження курсів (якщо такі були), що підвищують кваліфікацію або розширюють ваш кругозір.
 • Ну і останній пункт, який підкаже вам як, а вірніше про що правильно говорити на співбесіді … Це пункт про ваші якостях. Який ви людина? Чим ви цінні? Що змусить саме цю компанію взяти вас на роботу? Дайте відповідь на ці питання. Вкажіть ваші найкращі якості, але пам’ятайте! Не придумуйте того, чого немає, інакше ви потрапите в халепу при перевірці. Даний пункт резюме відстежується особливо строго, так як факти, зазначені в цьому пункті носять досить суб’єктивний характер. Також в цьому пункті необхідно трохи розповісти про свої захоплення або хобі. Чи не розписуйте це докладно. Просто вкажіть, чим ви захоплюєтеся у вільний час. Дуже часто саме цей пункт резюме може забезпечити вам отримання посади.
 • Ваш розповідь на співбесіді необхідно побудувати на основі резюме. Намагайтеся давати повну і правдиву інформацію. Нехай за вас говорять факти з вашої кар’єри.

  Що не можна говорити на співбесіді?

  Самий несприятливий результат співбесіди відбувається в основному через те, що людина перебільшує свою значущість або просто-напросто відверто бреше. Це зашкодить вам не тільки зараз, але і в майбутньому, так як багато фахівців з кадрів підтримують зв’язок один з одним. Не варто також зачіпати моменти вашого особистого життя. Відповідаючи на питання про цю сферу дотримуйтеся тактики ввічливих і коротких відповідей. Відповідайте чесно, але не вдавайтеся в подробиці. Ваше право — зберігати вашу особисту життя при собі.

  Сподобалася стаття? Поділися з друзями:

  Схожі статті:
  Попереднє з категорії:
  Запис опублікована в рубриці Робота. Додайте в закладки постійне посилання.