Що цікавого в світі?

Наш світ так величезний і різноманітний. Перебуваючи в пошуках чогось цікавого, просто неможливо залишитися незадоволеним. Світ повний неісчісляемимі числом пам’яток, на які варто поглянути кожному. Часом здається, що всього життя не вистачить, щоб побачити їх наживо. У цій статті ми розглянемо кілька відомих на весь світ місць, які знаходяться зовсім в різних куточках планети.

Що у світі цікавого? «Неонове» озеро в Австралії

Це дивовижне явище знаходиться в Австралії на одному з Гіпслендскіх озер. Воно носить назву Джіпсленд. У чому ж полягає його унікальність? У темряві озеро починає світити яскравим неоновим світлом. Це рідкісне явище називається біолюмінісценція. Що ж є причиною такого чарівного світіння? Багато хто стверджує, що причиною такого незвичайного феномена виявляється діяльність мікроорганізмів, що мешкають в цьому озері. Насправді істинна причина криється у водоростях. Вид водоростей зростаючих в озері Джіпсленд дуже рідкісний і здатний світитися в темряві. Їжею для водоростей служать поживні речовини, що виробляються завдяки таким явищам як лісові пожежі, повені та бурі. Коли ці поживні речовини потрапляють у воду, починається активний ріст водоростей.

Міст Мойсея

Цей дивний міст знаходиться в Голландії. Одного разу архітекторам дали завдання прокласти невидимий міст для туристів оточений земляним валом. Рішення завдання було знайдено. Для будови моста архітектори застосували деревину, яка була оброблена за сучасними технологіями. Це зробило міст довговічним і стійким до вологи. Творці пообіцяли, що міст прослужить півстоліття. Міст названий на честь Мойсея. Вода розступається перед людьми стоять на мосту так, ніби води чорного моря розступилися перед Мойсеєм в одному з біблійних сюжетів. Розробники проекту стали фіналістами Dutch Design Awards 2011. Журі визнали міст геніальним спорудою.

Санленд-Баобаб

У Південній Африці Санленд-Баобаб вважається одним із самих найбільших. Коло його стовбура дорівнює 47 метрам, а висота складає близько 22 метрів. Це дерево настільки величезна, що всередині його помістився невеликий паб. Санленд-Баобаб є однією з найвідоміших пам’яток Африканського континенту.

Стовбури баобабів порожнисті, тому місце для пабу потрібно було видовбувати штучно. Паб був створений в 1933 році. Будь-який турист може випити там пару кухлів пива. Паб може вмістити в себе близько 15 відвідувачів. Земля, на якій росте баобаб, належить фермеру Ванну Хеердану. Ванн підтримує паб і регулярно доглядає за знаменитим деревом. Фахівці говорять про те, що вік баобаба становить 6000 років.

Найбрудніша річка

В Індонезії на острові Ява знаходиться найбрудніша річка в світі Цітарум (Citarum). Колись це була цілком собі звичайна річка. Рибалки кидали мережі, птиці добували рибу. Вода Цітарум використовувалася людьми для побутових потреб. Її води зрошували рисові поля.

Але сьогодні річка наповнена тоннами сміття і знаходиться в критичному стані. Сміття на поверхні річки настільки щільний, що, тільки побачивши човен посеред цього жаху, можна зрозуміти, що тут є вода. Замість лову риби, колишні рибалки заробляють на життя тим, що виловлюють мотлох з води.

На занепад річки вплинула індустріалізація, яка почалася в кінці 1980-х років. Відходи в річку вивергають більше 500 фабрик. Зважаючи на відсутність туалетів все зливається в річкову воду і вбирається в грунт рисових полів. Мешканці берегів Цітарум ризикують своїм здоров’ям, вживаючи воду для пиття, їжі та миття.

Сподобалася стаття? Поділися з друзями:

Схожі статті:
Попереднє з категорії:
Запис опублікована в рубриці Освіта. Додайте в закладки постійне посилання.