Щеплення від раку шийки матки: суперечки не вщухають

загрузка...

Різні штами папіломавірусу людини, які передаються статевим шляхом, є причиною більшості випадків захворювання на рак шийки матки. Вакцину від папіломавірусу, таким чином, можна назвати щеплення від раку шийки матки. Вона буде ефективна, якщо зробити її до того, як жінка заразитися вірусом. Крім того, вважається, що щеплення від раку шийки матки може запобігти раку піхви і вульви.

Кому потрібне щеплення від раку шийки матки

Щеплення від раку шийки матки рекомендується робити дівчаткам у віці 11-12 років, хоча в принципі її можна зробити вже в 9 років. Важливо, щоб щеплення було зроблене до початку сексуальної активності, так як ймовірність заразитися папіломавірусом дуже висока. Щеплення також можна робити хлопчикам і молодим чоловікам у віці від 9 до 26 років, для запобігання генітальних бородавок.

Дівчата і жінки, які не зробили щеплення у віці від 11 до 12 років або не зробили всю серію щеплень, можуть робити їх аж до 26 років. Після 26 робити щеплення від раку шийки матки не рекомендується.

Для вакцинації необхідно зробити три уколи протягом шести місяців. Другий укол зазвичай роблять через два місяці після першого, а третій — через півроку.

Щеплення від раку шийки матки не рекомендується робити вагітним жінкам, а також людям з важкими або помірно-важкими захворюваннями.

В даний час необхідно робити три ін’єкції вакцини, так як вчені ще не знають, який саме рівень антитіл потрібен для захисту від папіломавірусу людини. В ході ранніх етапів клінічних випробувань було відмічено, що рівень антитіл підвищується з кожною з наступних ін’єкцій вакцини. Оскільки після закінчення курсу вакцинації рівень антитіл буде неминуче падати, було вирішено, що має сенс піднімати рівень антитіл до високого рівня, що забезпечити як можна більш тривалий і надійний захист від вірусу. Можливо, з часом вчені виявлять, що в трьох ін’єкціях немає необхідності — або що через кілька років після вакцинації необхідний ще один укол — щоб зберегти захист.

Побічні ефекти

Зазвичай щеплення від раку шийки матки викликає лише незначні побічні ефекти. Найбільш поширеними з них є слабка біль на місці ін’єкції (в передпліччя), головний біль, незначне підвищення температури тіла. Безпосередньо після уколу існує невелика ймовірність запаморочення і непритомності, особливо у підлітків. Щоб уникнути, рекомендується посидіти протягом 15 після введення вакцини. Іноді виникають і такі побічні ефекти, як нудота, блювання, пронос і біль у животі.

Вкрай рідко спостерігаються серйозні побічні ефекти, в тому числі анафілактичний шок і неврологічні порушення.

Сподобалася стаття? Поділися з друзями:

Схожі статті:
Попереднє з категорії:
Запис опублікована в рубриці Здоров'я. Додайте в закладки постійне посилання.