Щасливе сімейне життя: міфи і факти

Інститут шлюбу — невід’ємна частина будь-якої давньої і сучасної культури. Більш того, в деяких культурах прийнята полігамія — чоловік може вступати в шлюб з кількома жінками та виховувати з ними дітей.

Чи існує рецепт сімейного щастя?

Але не всі прагнуть зв’язати себе узами шлюбами. Сьогодні багато чоловіків і жінки вибирають холостяцький спосіб життя, віддаючи перевагу зобов’язаннями свободу і можливість необтяжливих відносин. Деякі уникають шлюбних уз тому, що не вірять в святість шлюбу (це гірке знання прийшло до них в результаті спостереження за відносинами батьків) або в любов до гробової дошки. Все частіше і частіше молоді люди запитують себе: навіщо мені потрібен шлюб і чому я повинен добровільно надягати ярмо сімейного життя? Мої батьки були одружені п’ятдесят років, і їх життя було сущим пеклом.

Однак за статистикою, сімейні люди менше пропускають роботу, рідше хворіють і живуть на кілька років довше, ніж їхні самотні друзі. Більш того, за деякими даними, сімейні люди менше страждають від депресії і самотності і менш схильні до самогубства.

Безумовно, не існує універсального рецепту сімейного щастя, та й далеко не всі готові повірити в сімейну ідилію. Однак бажаючих зв’язати себе узами Гіменея все ж більше, ніж переконаних холостяків. Що приваблює в шлюбі? Любов, романтика, можливість піти від батьківської опіки, знайти підтримку та розуміння. Деякі дивляться на шлюб куди більш тверезо і ставляться до нього як до союзу двох рівноправних партнерів і засобу досягнення загальних цілей, будь то подорожі, накопичення матеріальних цінностей, кар’єра чи народження дітей. Досить часто шлюб не має нічого спільного з любов’ю і романтикою, хоча деякі зізнаються в тому, що вступили в шлюб за розрахунком.

Багато молодих людей мають ілюзії щодо сімейного життя — вона представляється їм веселого і безтурботного, отаким безперервним святом із шампанським та феєрверками. На жаль, їх очікує неприємне відкриття: напружена робота і малоприємні і обтяжливі обов’язки по будинку мало сприяють романтиці і близьким відносинам. Сімейне життя — це важка щоденна праця обох партнерів, вміння слухати і йти на компроміс. Відповідальність за організацію сімейне життя несуть обидва з подружжя. Як показує практика, оптимальною моделлю сім’ї є та, в якій влада поділяється між подружжям: один головує в одній сфері сімейного життя, інший — в інший. Немало є й таких сімей, де повністю домінує чоловік або дружина. Якщо такий стан не викликає конфліктів між подружжям, воно має право на існування. Деякі чоловіки готові задовольнятися роллю «домохазяїна», поки дружина заробляє гроші, але це швидше виняток, ніж правило.

Традиції сім’ї

Дотримання сімейних і релігійних традицій — важливий фактор, який допомагає родині прийняти нового члена. Сімейні пари, які не в змозі підтримувати сімейні традиції, ризикують викликати осуд і гнів родичів і втратити зв’язок з близькими. Якщо зв’язку з сім’єю сильні, подібні розбіжності можуть призвести до серйозних внутрішніх конфліктів, почуття провини і депресії.

Діти — важлива частина життя будь-якої пари. Якщо чоловік і жінка не перебувають у шлюбі, дитина з віком може відчути на собі неприємні наслідки відсутності печатки в паспорті. Крім того, якщо пара живе в цивільному шлюбі, можуть виникнути проблеми з розділом і спадкуванням майна і передачі права опіки над дитиною. Психологи стверджують, що діти, що виховуються в повних сім’ях, краще розвиваються, досягають більшого успіху в житті і швидше відновлюються після психологічних травм.

Взаємоповага

Щоб зберегти стосунки, подружжю потрібно навчитися слухати один одного і оволодіти культурою вирішення конфлікту, адже будь-які відносини без конфліктів неможливі. Партнери повинні пам’ятати про повагу один до одного і про те, що перед ними стоїть одна і та ж мета — не вийти переможцем у битві особистостей, а встановити істину, прийняти корисне обом рішення. Для цього важливо не тільки уважно слухати, що говорить інший, і прагнути зрозуміти його, але і вміти поставити себе на його місце.

Це лише деякі фактори, які впливають на сімейне життя. Можна бути щасливим як у шлюбі, так і поза ним. У кінцевому підсумку, це вибір кожної людини, але щасливе сімейне життя приносить набагато більше задоволення, ніж свобода.

Сподобалася стаття? Поділися з друзями:

Схожі статті:
Попереднє з категорії:
Запис опублікована в рубриці Психологія. Додайте в закладки постійне посилання.