Сезонні алергії у дітей: причини і лікування

Навіть якщо ваша дитина ще не вміє говорити , ви все одно можете помітити симптоми алергії. Щоб полегшити їх, потрібно зменшити вплив алергенів і давати дитині ліки, які порадить лікар.

Алергія — це занадто гостра реакція імунітету на нешкідливу для організму субстанцію. Імунітет приймає алерген за небезпечну речовину і виробляє антитіла, щоб позбутися небажаного «вторгнення».

Сезонні збудники

Навесні, під час цвітіння рослин і дерев, в повітря потрапляє пилок — один з найпоширеніших алергенів. Особливо неприємна для алергіків суха вітряна погода — тоді пилок швидко розноситься всюди, і уникнути контакту з нею практично неможливо. Восени число алергенів в повітрі закономірно зменшується.

Симптоми

Найпоширеніше прояв сезонної алергії — алергічний риніт. Під час нападу алергії у дитини починається нежить, очі сльозяться, ніс закладає так, що йому доводиться дихати ротом.

Діагностика

Точно визначити алергени дозволяє спеціальний тест: дитині під шкіру вводять речовини, які можуть бути алергенами, і дивляться на реакцію. Почервоніння і здуття вказують на алергію.

Лікування

Потрібно по можливості понизити вірогідність контакту дитини з алергеном. Лікар може також порадити прийом антигістамінних (це речовини, які обмежують вироблення гістаміну, що викликає алергічну реакцію). Не давайте дитині звичайні безрецептурні препарати від алергії, не порадившись попередньо з лікарем.

Сподобалася стаття? Поділися з друзями:

Схожі статті:
Попереднє з категорії:
Запис опублікована в рубриці Вагітність і діти. Додайте в закладки постійне посилання.