Серопозитивним поліартрит: можливо серйозне ураження суглобів

загрузка...

Серопозитивним поліартрит, або ревматоїдний поліартрит — захворювання, що викликає запалення, біль і набрякання декількох (більше п’яти) суглобів. Запальний процес, викликаний серопозитивним поліартритом, може призвести до значного пошкодження суглобів. Чим раніше починається лікування захворювання, тим менше ймовірність ушкодження суглобів. У деяких випадках серопозітівний поліартрит призводить до необхідності операції.

Серопозитивним поліартрит, або ревматоїдний поліартрит — найпоширеніша форма артриту, яка може спостерігатися в будь-якому віці, але найчастіше розвивається у людей у віці від сорока до шістдесяти років. Жінки страждають від сіропозитивного поліартриту в три рази частіше за чоловіків.

Серопозитивним поліартрит вважається аутоімунним захворюванням. У звичайному випадку імунна система виробляє антитіла, що знищують шкідливі мікроорганізми — бактерії, віруси, грибок. Однак при аутоімунних захворюваннях такі антитіла вражають тканини організму з невідомої причини. У випадку з серопозитивним поліартритом антитіла вражають синовіальну оболонку суглобів — тканина, навколишнє суглоби, що призводить до запалення в уражених суглобах і тканинах навколо них. З часом таке запалення може викликати необоротні пошкодження суглобів, хрящів та кісток поруч з суглобами.

Найчастіше серопозітівний поліартрит вражає дрібні суглоби пальців рук і ніг, зап’ясть, ступнів, гомілок, але від запалення можуть постраждати і будь-які інші суглоби. Ревматоїдний артрит може спостерігатися в суглобах колін, стегон, плечей, ліктів, шиї. Найчастіше це захворювання протікає симетрично — тобто спостерігається одночасно ураження суглобів, наприклад, правої руки і лівої руки.

Симптоми сіропозитивного поліартриту

Основний симптом сіропозитивного поліартриту — біль і нерухомість уражених суглобів, зазвичай усугубляющиеся після сну або відпочинку. Запалення призводить до набрякання і почервоніння шкіри навколо пошкоджених суглобів. У деяких випадках розвиток сіропозитивного поліартриту призводить до появи інших симптомів. У їх числі:

 • Поява дрібних ущільнень, вузликів під шкірою спостерігається в одному з кожних чотирьох випадків ревматоїдного артриту. Зазвичай такі ущільнення не викликають больових відчуттів.
 • Запалення сухожиль.
 • Анемія, підвищена стомлюваність.
 • Підвищення температури тіла, загальне відчуття нездужання, ниючий біль у м’язах.
 • У дуже рідкісних випадках серопозітівний поліартрит викликає запалення в інших ділянках тіла — легенях, серці, кровоносних судинах, очах.
 • Розвиток захворювання

  У більшості випадків серопозітівний поліартрит розвивається поступово, протягом декількох тижнів — спочатку, наприклад, спостерігається нерухомість суглобів рук, зап’ясть або ступень по ранках, яка зникає через декілька годин. Потім, поступово, в тих же суглобах з’являються больові відчуття, починається набрякання. У рідкісних випадках серопозітівний поліартрит викликає гострий біль і швидке набрякання множинних суглобів протягом декількох днів. Крім того, в рідкісних ситуаціях при поліартриті спочатку з’являються симптоми, не пов’язані з суглобами — наприклад, підвищення температури тіла, зниження маси тіла, біль у м’язах, — і лише потім — біль у суглобах.

  Серопозитивним поліартрит без належного лікування з плином часу може призвести до значного пошкодження суглобів. Запалення може пошкодити хрящі, привести до витончення кісток, пошкодити навколишні суглоби зв’язки і сполучні тканини. У рідкісних випадках пошкодження суглобів в результаті поліартриту може призвести до деформації, непрацездатності суглобів — наприклад, якщо ревматоїдний поліартрит вражає суглоби пальців рук і зап’ясть, виконувати найпростіші завдання руками стає складніше.

  Сподобалася стаття? Поділися з друзями:

  Схожі статті:
  Попереднє з категорії:
  Запис опублікована в рубриці Здоров'я. Додайте в закладки постійне посилання.