Серединний пілінг: «золота середина» в косметології

Серединний пілінг — це хімічний пілінг серединних шарів шкіри ( є також поверхневий і глибокий пілінг). Основним речовиною, використовуваним для серединного пілінгу, є трихлороцтової кислота, хоча на деяких етапах процедури застосовуються розчини, що містять інші речовини.

Серединний пілінг часто використовується для усунення зморшок, областей гіперпігментації, і інших дефектів шкіри. Він є одним з найбільш ефективних способів пілінгу окремих, невеликих ділянок шкіри, наприклад, шкіри навколо рота, так як трихлороцтової кислота володіє більш слабким відбілюючим ефектом, ніж речовини, використовувані при деяких інших видах пілінгу. Ще одна перевага серединного пілінгу в тому, що відновлення після нього займає відносно небагато часу. Протягом деякого часу перед процедурою може бути рекомендоване застосування мазей з альфагідроксікіслотой або ретиноїдами — в деяких випадках це підвищує ефективність серединного пілінгу.

Щоб отримати максимальний ефект, через три-шість місяців після процедури слід зробити серединний пілінг ще раз.

Кілька тижнів або навіть місяців після серединного пілінгу необхідно використовувати сонцезахисні креми, так як пілінг робить шкіру дуже чутливою до сонячних променів.

Процедура

Безпосередньо перед проведенням серединного пілінгу шкіру очищають. Потім на шкіру наносять активна речовина — трихлороцтової кислоту. Її тримають на шкірі кілька хвилин (скільки саме — залежить від кожного конкретного випадку). Оскільки в ході процедури використовується сильне хімічна речовина, яка припадає глибоко в шкіру, пацієнт може відчувати досить сильне печіння. Іноді, щоб полегшити дискомфорт, пацієнтам дають знеболюючі або седативні засоби. Щоб зупинити хімічну реакцію, використовуються вода або спирт. Після цього до шкіри прикладають холодний компрес. Вся процедура серединного пілінгу займає близько сорока хвилин.

Відновлення

Серединний пілінг викликає опік шкіри другого ступеня; шкірі потрібно від п’яти до семи днів, щоб відновитися до такої міри, коли використання косметики не буде викликати дискомфорту. Протягом одного або двох днів після пілінгу може зберігатися набряклість шкіри. Через два-три дні після процедури шкіра сильно червоніє і починає лущитися. Сильне лущення триває ще кілька днів. Як правило, пацієнти повертаються на роботу через тиждень після серединного пілінгу. (Втім, мало хто з працедавців вважатиме таку причину відсутності на роботі поважною, тому краще всього робити пілінг, перебуваючи у відпустці).

Ризики

Серединний пілінг пов’язаний з наступними ризиками:

 • Зміна пігментації шкіри;
 • Освіта рубців;
 • Алергічна реакція на використовувані для пілінгу хімічні речовини;
 • Інфекція.
 • Щоб знизити ймовірність ускладнень, за кілька тижнів до процедури може бути зроблений пробний серединний пілінг на невеликій ділянці шкіри.

  Сподобалася стаття? Поділися з друзями:

  Схожі статті:
  Попереднє з категорії:
  Запис опублікована в рубриці Краса й особиста гігієна. Додайте в закладки постійне посилання.