Сексуальне цікавість у маленьких дітей в питаннях і відповідях

загрузка...

Коли батьки застають хлопчика за копирсання в носі або вухах, його відправляють до лора, щоб перевірити, чи немає у нього вушних інфекцій. Коли батьки застають хлопчика за онанізмом, починається нескінченна епопея побоювань, докорів, тривог, питань і жалю. При цьому батьки можуть розуміти, що така поведінка цілком нормально, але не можуть стримати свої емоції.

Що таке сексуальне цікавість у маленьких дітей?

Немовлята часто чіпають свої статеві органи, смикають їх, точно так само, як смикають свої вуха або пальці на ногах. Приблизно у віці півтора-двох років малюк починає розуміти, що статеві органи відрізняються від інших частин тіла. По-перше, з ними набагато цікавіше грати, по-друге, вони доставляють більше задоволення. Для деяких дітей дотику до геніталій перетворюються на спосіб заспокоїтися, практично як смоктання пальця. В інших це входить у звичку, відволікаючу їх від важливих ігор і процесів розвитку.

Якщо подивитися на цю ситуацію з боку, слід визнати, що вивчення дитиною свого тіла цілком закономірно і природно. Коли дитину привчають самостійно ходити в туалет, і це стає його головним завданням, потрібно очікувати, що дитині будуть цікаві частини тіла, які раніше були приховані підгузниками. Багато маленькі діти чіпають себе при будь-якій можливості. Вивчення власного тіла приносить задоволення, як повинно бути відомо всім дорослим.

Така поведінка зазвичай називають ранньою мастурбацією, але цей термін може ввести в оману. Це не стимуляція геніталій, що супроводжується сексуальними фантазіями — ця проблема вас ще чекає в майбутньому. Ні, малюки чіпає себе «там» просто тому, що це приємно.

Хто демонструє сексуальне цікавість?

Більшість дітей починають досліджувати свої геніталії приблизно в той же час, коли починається статева диференціація, тобто коли з істот невизначеної статі вони перетворюються на хлопчиків і дівчаток. Така поведінка властива більшості дітей у віці двох років.

Як проявляється сексуальне цікавість у дітей?

Тільки ми починаємо звикати до того, що наша дитина вже підріс, як стаємо свідками того його інтимних ігор — бачимо, як хлопчик гладить свій пеніс, а дівчинка треться пахом про подушку.

Хлопчики грають зі своїми пенісами, смикають їх, дівчатка чіпають пальцем піхву, а іноді навіть намагаються вставляти всередину сторонні предмети.

заразних чи сексуальне цікавість у маленьких дітей?

Ні.

Як довго триває фаза сексуальної цікавості?

Вивчення своїх статевих органів у деякій мірі продовжується протягом усього дитинства (і далі).

Як виявити сексуальне цікавість у дитини?

Як правило, ігри з геніталіями виявляються, коли їх свідками стають батьки, родичі, няні, вихователі, або батьки друзів. Якщо така поведінка здається компульсивним чи інакше впливає на стан дитини (він не може заспокоїтися, не поторкавши себе «там»), обговоріть проблему з вашим педіатром. У деяких випадках може знадобитися консультація та допомога фахівця.

Ігри з геніталіями — це нормальна частина розвитку дитини, але у деяких дітей ступінь або характер сексуальних ігор може бути ознакою труднощів у розвитку або пережитого ними сексуального насильства.

Як батькам слід реагувати на сексуальне цікавість у дитини?

Не намагайтеся відучити малюка від інтимних дотиків — ваші спроби приречені на провал. Ви не можете просто покласти їх цікавить іграшку на верхню полицю, де вони її не дістануть. Якщо ви будете активно заважати дитині вивчати своє тіло, забороняти і карати його за «мастурбацію», то гра з геніталіями стане для нього забороненим плодом, а заборонений плід, як відомо, солодкий.

У цьому випадку можливо два варіанти розвитку подій. Дитина буде «пробувати» цей заборонений плід, коли з’явиться така можливість, і буде приховувати це від вас, тому що це «погано». Поступово він навчиться приховувати свої дослідження і гри від вас. У нього з’явиться «ганебний» секрет, а потім, ймовірно, ще кілька. Зовсім не такий результат вам потрібен.

Якщо ви відчуваєте, що інтимні ігри дитини слід взяти під контроль, рекомендуємо в наступний раз, коли ви станете свідком цих ігор, зробити вигляд, що нічого не відбувається. Постарайтеся відвернути дитину новим цікавим заняттям. Але поводьтеся природно, тримайте себе в руках (кидатися до дитини і хапати його за руки неприродно.). Ваша поведінка має сказати дитині, що він не робить нічого поганого, але є заняття і поцікавіше.

Якщо гра з геніталіями перетворюється для дитини в нав’язливе заняття, шукайте причини такої поведінки, а не просто намагайтеся його припинити. Можливо, дитина занадто напружений, нервує і потребує розради? Може бути, навколишні занадто гостро реагують на його поведінку, тим самим сприяючи зміцненню цієї звички? Можливо, у дитини хронічна інфекція сечових шляхів або грибкова інфекція? А може, дитина занадто збуджена і таким чином намагається заспокоїтися? Або він чіпає себе, тому що йому нудно? Знайдіть причину поведінки дитини, щоб природний процес вивчення свого тіла не перетворився на нав’язливе заняття.

Чи можна запобігти сексуальне цікавість у дитини?

Психологи радять не намагатися запобігати сексуальне цікавість, бо як це нормальна фаза статевого розвитку дитини.

Одна з наших найважливіших обов’язків як батьків — розповідати дитині про здорової сексуальності. Звичайно, у багатьох батьків зовсім інше уявлення про здорову сексуальності. Але, яким би не були ваші цінності, ви хочете з часом передати їх вашим дітям, навчити їх, що в здорової сексуальності немає нічого брудного або ганебного. Для цього необхідно поважати дитину і завжди бути відкритими для спілкування з ним.

Дуже швидко малюки виростуть і відправляться у вільне плавання по бурхливому життєвому морю. Тільки якщо нам, батькам, вдалося зберегти з ними дружні стосунки і взаємна повага, ми можемо залишатися для них авторитетом протягом усього їхнього життя.

Сподобалася стаття? Поділися з друзями:

Схожі статті:
Попереднє з категорії:
Запис опублікована в рубриці Вагітність і діти. Додайте в закладки постійне посилання.