Сексуальне цікавість у дітей: заборонені теми

Якщо діти починають цікавитися своїми частинами тіла, це цілком нормально. В один прекрасний день ваше маля виявить, що дотик до статевих органів — це приємно, і ви будете стривожені, коли побачите, що дитина чіпає себе в області підгузника (будь він чистим або брудним).

Прояви інтересу і дослідження своїх частин тіла — цілком нормальне явище у маленьких дітей. Питання про те, звідки ці частини тіла взялися у них, чи у їхніх братів і сестер, теж природні. Коли приходить час розмовляти з дітьми на цю тему, експерти рекомендують дотримуватися наступних рекомендацій.

 • Батьки повинні дати дитині зрозуміти, що головним джерелом інформації з цих питань є тільки вони, а не сусідська дитина або інші ненадійні джерела. Використовуйте загальновживану лексику для позначення статевих органів (пеніс і піхву), а не прикрашену лексику, що дозволить дитині уникнути збентеження, якщо він почує ці слова десь в публічному місці. Вживання таких слів само по собі не поставить під загрозу невинність вашої дитини. Батьки зобов’язані прищепити дитині повагу до свого тіла і функцій, які воно виконує. Ви не повинні відчувати почуття сорому чи збентеження під час розмови з дитиною про частини тіла. Це також означає, що батькам варто вчити дітей, як поводитися зі своїм тілом.
 • Дитина повинна знати, що такі речі краще обговорювати дома з мамою і татом, а не з сусідськими дітьми. Якщо раптом ви виявите, що ваша дитина вивчає свої статеві органи разом з приятелем, не панікуйте. Це прояв цілком адекватного цікавості, тільки вже на практиці. У даній ситуації просто варто нагадати дитині, що бачити ці частини тіла дитини мають право лише батьки, доктор, чи сама дитина, але ніяк не сторонні люди. Потрібно попередити дитину про те, що якщо хтось намагається доторкнутися до його інтимним органам, він повинен шумно протестувати, тікати і розповісти батькам про те, що трапилося якомога швидше. Діти повинні бути впевнені, що ви не будете сердитися і турбуватися, якщо щось подібне станеться.
 • Надавайте інформацію по мірі необхідності. Дитині необов’язково слухати все про статевій системі за один раз. Дитина будуть або вражений, або йому буде нудно, якщо ви спробуєте пояснити надто багато всього в один присід.
 • Ненормативна лексика

  Якщо дитина використовує ненормативну лексику, реагуйте адекватно, не хвилюйтеся. На жаль, наша культура наповнена непристойними зображеннями, які руйнують нормальне світогляд, красу і сексуальність, і ви не зможете повністю ізолювати дитину від таких негативних впливів, як би вам цього не хотілося.

  Як наслідок, дитина може почути непристойні вирази у дворі, навіть у ранньому віці (будьте також уважні до того, яку лексику вживаєте вдома — вона ні в якому разі не повинна провокувати вживання непристойних слів).

  Якщо неприємна ситуація все ж таки відбулася, батькам слід дотримуватися спокою. Малоймовірно, що дитина взагалі розуміє, що він сказав. Все дуже просто, як у вікторині, задайте дитині питання «А ти знаєш, що це значить?» Найчастіше дітей цікавить не те, що сказано, а як це сказано, і насправді дитина навіть не розуміє, що згадав про сексуальність або вжив ненормативну лексику.

  Батьки повинні спокійно пояснити дитині, що слова, які він / вона тільки що вимовив, не вживаються в їхній сім’ї, і їх не потрібно говорити ні в будинку, ні в якомусь іншому місці. Потрібно зробити акцент на тому, що такі слова і вирази можуть образити інших людей і розладнати їх, або навіть налякати.

  Якщо ж дитина вживає непристойні вирази навіть після вашого з ним розмови, ви повинні будете прийняти відповідні заходи. Якщо діти продовжують опиратися і після двох або трьох нагадувань, скажіть йому, що наслідки чекають його в наступний раз, і обов’язково виконайте дане вами обіцянку, якщо це буде необхідно. Якщо дитина починає використовувати грубі та непристойні вирази, батькам слід негайно зайнятися перевихованням дитини і провести рішучий розмову з людиною, яка може негативно впливати на дитину.

  Сподобалася стаття? Поділися з друзями:

  Схожі статті:
  Попереднє з категорії:
  Запис опублікована в рубриці Вагітність і діти. Додайте в закладки постійне посилання.