Сексуальна неповноцінність — як розібратися що відбувається?

Сексуальна неповноцінність може мати самі різні причини, але частіше всього зустрічається сексуальна неповноцінність на тлі неврозів, які людина отримує в результаті стресових ситуацій. Такі стани можуть підтримуватися склалася життєвою ситуацією і протікати дуже довгостроково.

Складові сексуального циклу чоловіки

У статевому циклі чоловіки виділяють чотири складових, кожна з яких пов’язана з анатомічним утворенням і виконує свої певні функції:

 • нейрогуморальна або біологічна складова — пов’язана з глибокими структурами головного мозку та ендокринною системою; вона забезпечує статевий потяг (лібідо) і збудливість усіх відділів нервової системи, що регулюють статеву активність;
 • психічна (соціальна) складова — пов’язана з діяльністю кори головного мозку, вона визначає спрямованість статевого потягу, полегшує виникнення ерекції до моменту введення статевого члена в піхву;
 • Ерекційне (механічна) складова — центри її знаходяться в спинному мозку, а виконавчим органом є статевий член;
 • еякуляторних (запліднююча) складова — центром її є комплекс структур від передміхурової залози до головного мозку, що забезпечують виділення сперми.
 • Чоловіча сексуальна неповноцінність

  Розлад сексуальної функції у чоловіків можуть мати різне походження. Це і запальні захворювання статевих органів (у тому числі інфекції, що передаються статевим шляхом), і аденома передміхурової залози, і гормональні розлади, і неврози.

  При порушенні нейрогуморальної складової у чоловіка знижується статевий потяг до жінки, його рівень сексуальних потреб. При цьому знижується активність центральної нервової системи і виробляється менше статевих гормонів. Причини можуть бути різними: набрид постійний партнер або нейрогуморальні зрушення настали під впливом якоїсь інтоксикації (наприклад, при алкоголізмі чи наркоманії).

  Але найчастішою причиною сексуальної неспроможності є порушення психічної складової статевого циклу — неврози. Невроз — це функціональне (тобто його можна змінити) стан нервової системи, що виникло в результаті стресу. Сексуальна неповноцінність найчастіше виникає на тлі неврастенії (дратівливою слабкості на тлі якихось захворювань чи стресів) і неврозів нав’язливих станів (нав’язливих думок, страхів і дій). З’являються невротичні ознаки у вигляді страху перед статевим актом, тривожного очікування невдачі, почуття незадоволеності, неповноцінності, депресія. Тяжкість таких розладів може бути різною: від легких форм неврозу з невеликими сексуальними розладами до глибоких депресій з імпотенцією і схильністю до самогубства. Сексуальна неповноцінність може з’являтися на тлі пригнічених або придушуються свідомо і несвідомо потреб, бажань, спогадів, що роблять вплив на психіку. До таких розладів відносяться: боязнь онанізму, комплекси «маленького члена» і уявної імпотенції, нав’язливе переконання в тому, що за допомогою своїх сексуальних можливостей неможливо задовольнити жінку і так далі. На цьому грунті можуть розвинутися сексуальні фобії (страхи) перед статевим життям, які часто призводять до повної відмови від неї.

  Порушення ерекціонной функції у чоловіків також дуже поширене. Причиною цього розладу можуть бути травми спинного мозку, післяопераційні ускладнення, судинні порушення, неврологічні захворювання, гормональні розлади, обмінні порушення і інші причини органічного (з порушенням структури спинного мозку і спинномозкових нервів) характеру. Причиною можуть бути і функціональні зміни під впливом стресів і нервово-психічної напруги. Відіграють роль віковий фактор, зайва вага, алкоголізм — все це порушує проведення нервових імпульсів від спинного мозку до статевого члена.

  Розлади еякуляції зустрічаються також часто. Це можуть бути:

 • передчасна еякуляція, коли сім’явиверження наступає до початку вчинення статевого акту в період попередніх сексуальних ласк за відсутності ерекції, коли сім’явиверження настає безпосередньо перед введенням статевого члена в піхву або коли сім’явиверження настає або безпосередньо у момент введення статевого члена в піхву, або після вчинення їм перших рухів;
 • затримка еякуляції — сім’явиверження настає тільки після тривалого, часом виснажливого статевого акту;
 • витікання сперми — відбувається поза сексуального збудження і статевого акту;
 • еякуляція без оргазму.
 • Найчастішою причиною еякуляторних порушень є запальні захворювання чоловічої статевої сфери, аденома передміхурової залози, захворювання судинної системи і літній вік.

  Як позбавитися

  Розібратися у всьому, усунути причини захворювання зможе тільки лікар-сексопатолог або уролог. Самим лікуватися усілякими народними засобами не варто, так як можна упустити час — будь запущені стану піддаються лікуванню насилу.

  Сексуальна сфера — це дуже тонкий механізм, що має багато складових. Допомогти собі сам людина може, тільки зміцнивши загальний стан організму фізичними вправами і загартовуванням, а решту потрібно надати фахівцеві.

  Галина Романенко

  Сподобалася стаття? Поділися з друзями:

  Схожі статті:
  Попереднє з категорії:
  Запис опублікована в рубриці Психологія. Додайте в закладки постійне посилання.