Секс після пологів: питання і відповіді

Чи вплинуть пологи на статеве життя? Безумовно, так. Не варто очікувати, що сексуальне життя моментально прийде в норму. Чоловіки в особливості схильні сподіватися на це; багато молоді папи думають, що дружина зможе займатися сексом практично відразу після повернення з пологового будинку. Вони сильно помиляються.

Як відомо, пологи — дуже травмує процес для жінки. Прохід дитини через піхву — це як маленький (або не маленький) вибух всередині неї. Ніжні тканини піхви неминуче пошкоджуються, іноді там відбуваються розриви, і на відновлення потрібно тижні.

І це ще не все: пологи приносять з собою значні гормональні зміни і емоційний стрес. Як наслідок, дуже і дуже небагато жінок незабаром після пологів відчувають небувалий сексуальності. Так що будьте готові до цього, і наберіться терпіння.

Коли можна знову займатись сексом

Вважається, що жінці точно не можна займатися сексом до постнатального обстеження, яке зазвичай проводять через шість тижнів після пологів. Але й після цього вона може відчувати, що ще не готова, особливо якщо свербіж і слабкі болі в піхві все ще час від часу нагадують про себе. Запитайте лікаря, наскільки безпечний буде для вас секс і в жодному разі не відновлюйте статеве життя до тих пір, поки не відчуєте, що психологічно готові до цього.

Легкі сексуальні ігри дозволені і до того, як лікар дозволить вам повернутися до нормального сексуального життя. Тут найголовніше обмеження полягає в тому, що чоловік може стосуватися лише зовнішніх статевих органів жінки. І ще: кунілінгус строго заборонений до тих пір, поки жінка не пройде постнатальний обстеження. Ризик занести інфекцію після пологів дуже великий. Якщо дотримуватися цього правила, такі ігри підуть на користь обом партнерам, яким напевно дуже не вистачає близькості.

Чи впливає догляд за дитиною на сексуальне життя?

Безумовно, впливає. Багато молодих мам, особливо в перші місяці життя малюка, постійно відчувають сильну втому від браку сну і необхідності весь час знаходитися поряд з дитиною. У цей час чоловіку може здаватися, що жінка відштовхує його, приділяючи всю свою увагу новонародженому. Як би дивно це не звучало, ну чоловіки можуть несвідомо ревнувати своїх жінок до своїх же дітям.

Інша зміна полягає в тому, що чоловіки, які були поруч з жінкою протягом всієї вагітності і під час пологів, починають зовсім по-іншому, з великою повагою, ставитися до жіночого тіла. Часто це виражається в тому, що вони краще розуміють потреби жінки і зміни, які відбуваються з нею.

Однак на деяких, на щастя, нечисленних, чоловіків, то, що вони побачили під час пологів, справляє гнітюче враження. Хтось відчуває свою провину за те, що кохана випробувала стільки болю; хтось не може без неприязні думати про секс. У більшості випадків ця фаза швидко проходить, але так буває не завжди. У такому випадку чоловікові потрібно звертатися за допомогою психолога.

Щоб створити вдома атмосферу довіри і взаємної поваги, потрібно обговорювати проблеми, як тільки вони виникають. Важливо іноді проводити час тільки вдвох, інакше є ризик почати сприймати один одного тільки як батьків спільної дитини. Залишайте дитину з бабусями, дідусями, тітками, дядьками, друзями, наймайте няню і насолоджуйтеся один одним.

Що відбувається з статевим потягом жінки після пологів?

Більшість жінок не відчувають особливої зацікавленості в сексі, принаймні, протягом декількох тижнів після пологів. Головна причина цього — проста втома. Якщо пологи були довгими і важкими, у жінки може бути страх, навіть несвідомий, що вона знову завагітніє. Зазвичай статевий потяг повертається через два-три місяці після пологів; якщо цього не відбувається, зверніться до лікаря.

Сподобалася стаття? Поділися з друзями:

Схожі статті:
Попереднє з категорії:
Запис опублікована в рубриці Психологія. Додайте в закладки постійне посилання.