Секс після пологів — коли обстановка не розташовує

Секс після пологів — не фантастика, а реальність. Однак потрібно бути готовою до того, що вагінальні болю і загальне виснаження відіб’ються на вашому лібідо, і в перервах між сном і годуванням секс — останнє, про що ви думаєте. Тим не менш, інтимна близькість потрібна і вам, і вашому партнерові. Дізнайтеся, як зміниться ваше сексуальне життя після народження дитини і як відновити близькість з коханою.

Як скоро після пологів можна займатися сексом?

Незалежно від того, народжували ви природним чином, самостійно, або за допомогою кесарева розтину, вашому тілу потрібно час, щоб прийти в норму. Багато лікарів рекомендують почекати чотири-шість тижнів перед першим статевим актом після пологів. За цей час шийка матки закривається, припиняється післяпологова кровотеча, будь розриви або рани заживають.

Але на запитання «як скоро після пологів можна займатися сексом?» кожна жінка повинна відповісти самостійно. Деякі жінки відчувають готовність до відновлення сексуальних відносин вже через кілька тижнів після пологів, у той час як іншим потрібно кілька місяців, або навіть більше, щоб повернутися в зону психологічного комфорту. Постійна втома, післяродова депресія, зміни тіла — всі ці фактори негативно впливають на сексуальний потяг.

Наскільки болючим буде секс після пологів?

Через гормональних змін підвищується сухість і чутливість піхви, особливо якщо ви годуєте дитину грудьми. Щоб зменшити дискомфорт і неприємні відчуття під час сексу, не поспішайте. Вам потрібна довга прелюдія. Почніть з ніжних обіймів, поцілунків або масажу, поступово нарощуючи інтенсивність стимуляції. Якщо сухість піхви представляє серйозну проблему, використовуйте крем або спеціальну мастило. Знайдіть найбільш зручну позу, щоб уникнути тиску на чутливі ділянки і контролювати проникнення. Розкажіть партнеру, що вам подобається, що вас збуджує, а що — ні.

Важливо також зосередитися на тому, що відбувається, на поточному моменті. У більшості жінок сексуальна реакція захоплює весь мозок. Думайте про себе і свого партнера, а не про пелюшках, прання, прибирання та інших домашніх клопотах.

Якщо секс залишається болючим і після декількох статевих актів, проконсультуйтеся з лікарем. У деяких випадках зняти хворобливість допомагає вагінальний крем з низьким змістом естрогену, але він може порушити вироблення молока, якщо ви годуєте дитину грудьми, тому використовуйте його з обережністю.

Чи будуть відчуття від сексу після пологів такими ж, як раніше?

Після вагінальних (природних) пологів погіршується м’язовий тонус піхви, що може зменшити приємні відчуття під час сексу і вплинути на збудження. Як правило, ці зміни носять тимчасовий характер.

Щоб поліпшити тон м’язів піхви, лікарі рекомендують робити вправи Кегеля, засновані на принципі послідовного стиснення-розслаблення інтимних м’язів. Уявіть собі, що вам потрібно зупинити процес сечовипускання, а потім відновити його. Стисніть м’язи на п’ять секунд, потім розслабтеся. Повторіть вправу чотири або п’ять разів поспіль. Поступово збільшуйте час стиснення м’язів до 10 секунд з інтервалом в 10 секунд. Коли навчитеся напружувати і розслабляти м’язи, виконуйте принаймні три послідовності по 10 вправ Кегеля щодня.

Чи потрібно оберігатися?

Контрацепція при сексі після пологів обов’язкова, якщо тільки ви не прагнете завагітніти. Оберігатися необхідно, навіть якщо ви годуєте дитину грудьми. У перший час лікарі рекомендують використовувати бар’єрні методи контрацепції, наприклад, презервативи та сперміциди. Якщо ви годуєте дитину грудьми і волієте гормональну контрацепцію, важливо вибрати метод, який не буде впливати на вироблення молока. Проконсультуйтеся з лікарем, попросіть його порекомендувати засоби контрацепції, перш ніж відновіть сексуальні стосунки з партнером.

Що робити, якщо секс мене не цікавить?

Втрата інтересу до сексу — нормальне явище. Близькість не зводиться до сексу, особливо коли ви пристосовуєтеся до життя з дитиною. Якщо ви не відчуваєте себе сексуальною або побоюєтеся, що секс буде хворобливим, обговоріть турбують вас питання з партнером. Обов’язково обговоріть, як змінилася і ще зміниться ваше життя після народження дитини.

Поки ви не готові до повноцінного статевого акту, знайдіть інші способи продемонструвати любов до партнера. Проводьте час разом (без дитини), навіть якщо це всього лише кілька хвилин вранці і ввечері, коли малюк вже спить. Частіше телефонуйте коханому протягом дня. Шукайте інші способи вираження любові. Не дайте згаснути іскрі, з якої розгорілося полум’я вашої пристрасті.

Якщо спілкування з партнером не допомагає, придивіться до себе: можливо, у вас післяродова депресія? Якщо у вас завжди поганий настрій, ніщо не приносить радості чи ні сил, щоб почати новий день, зверніться до лікаря.

Сподобалася стаття? Поділися з друзями:

Схожі статті:
Попереднє з категорії:
Запис опублікована в рубриці Психологія. Додайте в закладки постійне посилання.