Секс під час місячних: чи безпечний?

загрузка...

Рішення вступити в статевий зв’язок включає в себе багато важливих міркувань. Той, хто вирішив зайнятися сексом, повинен володіти необхідними знаннями про чоловічої та жіночої репродуктивних системах, венеричних захворюваннях, і контролі над народжуваністю. Іноді можуть виникнути складнощі, пов’язані з сексом, наприклад, коли потрібно вирішити, коли і де цим займатися. Зокрема, може виявитися, що партнери хочуть займатися сексом, коли у жінки менструація. Але чи є секс під час менструації безпечним?

Наскільки безпечно займатися сексом під час менструації?

Багато чоловіків і жінки турбуються, що займатися сексом під час критичних днів жінки шкідливо для здоров’я. Хоча статевий акт під час менструації не схвалюється в багатьох культурах і віросповіданнях, насправді він є цілком нормальним і абсолютно здоровим.

Занепокоєння з приводу такого акта в цілому виникає з соціальних оман про менструальної крові: більшість дівчат вчать з самого раннього віку, що їх менструальна кров — це щось нечисте, то, що завжди має бути приховане. Тим не менш, менструальна кров є цілком природною рідиною організму, і жодним чином не впливає ні на чоловічий пеніс, ні на статеві шляхи жінки. Якщо жоден з партнерів не хворий венеричною хворобою або інфекцією, цілком нормально займатися сексом під час менструації.

Якщо хтось із партнерів має ЗПСШ, існує більш високий ризик зараження під час менструації. Секс може бути більш безпечним з використанням презерватива під час статевого акту. Однак якщо будь-який з партнерів має ЗПСШ, безпечніше не займатися сексом взагалі.

Як щодо орального сексу?

Хоча для деяких чоловіків і жінок думка про оральний секс під час менструації є трохи відразливою, багато партнерів із задоволенням ним займаються. Якщо партнери знаходять оральний секс під час менструації нормальним, вони можуть не сумніватися, що це цілком безпечно. Тим не менше, якщо є ЗПСШ, менструальна кров може містити бактерії або віруси, і партнер повинен використовувати відповідний захист. Однак якщо будь-який з партнерів має ЗПСШ, безпечніше буде взагалі не займатися оральним сексом.

Чи допомагає секс позбутися болю при менструації?

Багато жінок вважають, що статевий акт дійсно допомагає зняти менструальні болі і судоми. Це відбувається тому, що оргазм може призвести до скорочення матки, що дозволяє їй використовувати надлишок простагландинів під час цього процесу. Простагландини — це гормони, що виробляються маткою. Вони допомагають стимулювати скорочення, які виштовхують менструальну кров з матки, а також несуть відповідальність за судоми, які виникають під час місячних.

можна завагітніти під час менструації?

Хоча завагітніти під час щомісячного менструального циклу можливо, але малоймовірно. Під час місячних організм працює так, що з нього виходить слизова оболонка матки, яка створювалася протягом останнього місяця при підготовці до вагітності. Якщо жінка не завагітніла, починаються невеликі скорочення матки, завдяки яким незапліднена яйцеклітина і невикористовуваний ендометрій виводиться з матки через піхву. Це означає, що в фаллопієвих трубах немає яйцеклітини, яка може стати заплідненої, і немає слизової оболонки, яка допомагає належним чином впровадити розвивається ембріон.

Кажуть, що існує невелика ймовірність настання вагітності під час менструації. Жінки часто беруть невелику кровотечу, яке може відбутися під час овуляції, за менструацію. Незахищений секс в цей час може значно підвищити шанси завагітніти. Крім того, сперматозоїди можуть жити в жіночої репродуктивної системи до трьох днів. Оскільки у деяких жінок овуляція відбувається в самому кінці їх менструального періоду, сперматозоїди в цей час можуть бути як і раніше живими й здатними до запліднення яйцеклітини.

Чи можна уникнути зараження ЗПСШ, займаючись сексом під час менструації?

Існує цілий ряд міфів про те, що неможливо заразитися венеричним захворюванням, займаючись сексом під час менструації. На жаль, ці міфи є абсолютною брехнею, і обидва партнера ризикують заразитися яким-небудь ЗПСШ, займаючись незахищеним сексом під час менструації.

Якщо жінка є носієм ЗПСШ, її менструальна кров, так само як сперма і піхвові виділення, буде містити збудники ЗПСШ, будь то ВІЛ або будь-які бактерії, що викликають різні захворювання, включаючи сифіліс та хламідіоз. Крім того, багато жінок під час місячних відчувають загострення герпесу, яке може збільшити ризик передачі цього захворювання сексуальному партнерові.

Відторгнення всієї слизової оболонки матки створює по суті відкриту рану усередині матки. Це забезпечує прямий доступ вірусам і бактеріям в систему кровообігу. Таким чином, при заняттях сексом, особливо під час менструації, необхідно використовувати презерватив для запобігання передачі ЗПСШ, якщо один або обидва партнери інфіковані.

Чи може секс під час менструації викликати закінчення менструації?

Ті, у кого були статеві акти під час менструації, могли помітити, що вона різко закінчується протягом дня після статевого акту. Не варто турбуватися про те, що якимось чином кров застрягла десь в репродуктивному тракті, це не так. Насправді, ймовірно, місячні завершилися через те, що статевий акт стимулював збільшення числа скорочень в матці, в результаті чого організм швидше позбувся менструальної крові.

Під час оргазму матка відчуває ряд м’язових скорочень, які можуть допомогти прискорити менструацію, ендометрій починає зміщуватися і виходить через піхву. Крім того, сперма містить простагландини, гормони, відповідальні за виникнення скорочень матки. Поєднання простагландинів і оргазму може сприяти збільшенню числа скорочень матки і, отже, бути причиною того, що менструальна кров швидше виходить з організму.

Як забезпечити чистоту при статевих контактах під час менструації?

Жінкам і чоловікам часто не подобається займатися сексом під час менструації через естетичних незручностей. Однак якщо трохи ретельніше планувати цей процес, можна зменшити незручності і зосередитися на задоволенні. У цьому випадку найкраще підійде позиція, коли жінка лежить на спині: це допоможе сповільнити кровотечу. Потрібно заздалегідь підкласти запасні рушники або простирадла, які буде вбирати зайву кров.

Не слід використовувати діафрагму або шийкового ковпачка під час статевого акту. Ці бар’єрні методи контрацепції будуть збирати менструальну кров, що може викликати у жінки синдром токсичного шоку. Скупчилася в піхву кров при температурі тіла є ідеальним середовищем для росту бактерій, якщо вона не виділяється назовні. Незважаючи на схожість, діафрагми і Шийкові ковпачки все ж відрізняються від таких засобів гігієни, як менструальні чаші, які можуть безпечно використовуватися під час менструації, якщо використовувати їх відповідно до інструкції.

Сподобалася стаття? Поділися з друзями:

Схожі статті:
Попереднє з категорії:
Запис опублікована в рубриці Вагітність і діти. Додайте в закладки постійне посилання.