Секс і вік: секрети сексуального здоров’я і щастя

Чоловіки і жінки в рівній мірі хочуть продовжувати повноцінні відносини в будь-якому віці. Здорова сексуальне життя благотворно впливає на всі аспекти життя, в тому числі на фізичне здоров’я і самооцінку.

Хоча кіно і телебачення наполегливо переконують нас у тому, що сексом активно займаються лише підлітки та молоді люди, це, м’яко кажучи, не зовсім відповідає дійсності. Потреба в сексі не йде з віком. Неможливо «перерости» потребу в любові, емоційної близькості і інтимних відносинах. У більшості людей сексуальні фантазії з’являються навіть в 80 і 90 років.

Правда, що секс в 80 років відрізняється від сексу в 20 років, однак це ще не означає, що сексуальне життя в літньому віці не може приносити задоволення і задоволення. Розуміння вікових змін, які відбуваються у вашому організмі або організмі вашого партнера, допоможе вам підготуватися до деяких можливим проблемам сексуального життя.

Природні вікові зміни

Як вам відомо, організм старіє, а тіло зношується, і ці природні вікові зміни можуть вплинути на сексуальні відносини. І хоча найчастіше в цьому зв’язку обговорюються фізичні зміни, психологічні зміни також не варто скидати з рахунків.

Фізичні зміни

Тестостерон регулює сексуальний потяг як у жінок, так і чоловіків. В організмі більшості старіючих чоловіків і жінок виробляється достатня кількість тестостерону для підтримки інтересу до сексу. І хоча з віком деякі звичні аспекти сексу викликають труднощі, ці зміни — непоганий стимул, щоб випробувати нові позиції і техніки.

Вікові фізичні зміни в організмі жінки в основному пов’язані з клімаксом і зниженням рівня гормону естрогену. З віком виділення піхвового лубріканта в стані сексуального збудження займає більше часу. Вагіна втрачає пружність і еластичність. Все це робить сексуальний акт менш приємним або навіть болісним. Крім того, при занятті сексом жінки можуть відчувати печіння або виявити вагінальна кровотеча після завершення статевого акту. Для стимуляції природного виділення піхвової мастила необхідно продовжити прелюдію. Ще одне рішення цієї проблеми — використання інтимного лубріканта на водній основі, естроген-яке містить крему або застосування естроген-замінної терапії. Регулярний секс допомагає зберегти нормальне виділення піхвове мастила і еластичність вагіни. Тривала стриманість може призвести до того, що вагіна втратить еластичність, тому знадобиться деякий час, щоб розтягнути її для пеніса. Обговоріть цю проблему зі своїм партнером і попросіть його рухатися повільно, щоб зменшити ваші хворобливі відчуття.

Психологічні зміни

Збереження здатності займатися сексом в зрілому і літньому віці залежить не тільки від вашого тіла, але і від вашої свідомості. Якщо ви соромитеся або соромитеся своїх сексуальних потреб, тривожність і стрес можуть негативно вплинути на здатність відчувати сексуальне збудження. Вікові зміни зовнішності також можуть вплинути на вашу емоційну відкритість і здатність вступати в інтимний зв’язок. Чим більше зморшок і сивого волосся ви помічаєте, тим нижче опускається ваша самооцінка. Ви відчуваєте себе непривабливою. Негативна самооцінка пригнічує сексуальний потяг, оскільки ви відчуваєте себе негідною сексуальної уваги з боку партнера і не довіряєте йому.

Стрес і переживання через сексуальної поведінки і можливих невдач в ліжку можуть спровокувати сексуальне безсилля (імпотенцію) у чоловіків або фригідність у жінок. Не квапте події — і зможете уникнути емоційного тиску.

Обговоріть цю «хвору» тему з партнером, розкажіть йому про свої хвилювання і занепокоєння. Його (її) підтримка допоможе вам повернути впевненість у собі.

Як поліпшити сексуальне життя з віком

Багато зрілі люди вважають своє інтимне життя більш насиченим, ніж у молодості. Вони впевнені, що з віком секс тільки стає краще, як хороше вино. Щоб поліпшити своє сексуальне життя, потрібно частіше обговорювати з партнером проблеми і фантазії і вносити в сексуальну програму зміни.

Сподобалася стаття? Поділися з друзями:

Схожі статті:
Попереднє з категорії:
Запис опублікована в рубриці Психологія. Додайте в закладки постійне посилання.