Секрети жіночої сексуальності: робота над успіхом

Якщо ви жінка, то напевно помітили одну дивну закономірність: щоразу, коли ви відчували гнів або роздратування, плакали, скаржилися на головний біль або нездужання, або страждали від нестачі сексу, поруч обов’язково знаходився хтось, хто глибокодумно виголошував: «Це все гормони». Більшість з нас сито по горло подібними узагальненнями. Ми хочемо отримати точні відповіді на всі питання, особливо що стосуються жіночих гормонів та їх впливу на наше сексуальне життя. Хотіти-то ми хочемо, але ось точних відповідей на наші запитання немає так вже багато.

Сексуальне бажання

Одне з найбільших бажань кожної жінки — навчитися управляти своїми гормонами, розуміти своє тіло. Однак виникло таке бажання порівняно недавно. Ще якихось сто років тому у жінок не було надійної контрацепції, зате було багато дітей. Оскільки діти з’являлися на світ ледь не щороку, до клімаксу доживала приблизно половина жінок, і в деяких з них був час і бажання переживати з приводу слабшає лібідо (швидше, вони вітали це вікове зміна), або намагатися краще зрозуміти, як діють гормони .

Середня тривалість життя сучасної жінки досягає вісімдесяти п’яти років. Сучасна жінка довше зберігає активність у всіх сферах життя, вміє контролювати народжуваність і протягом життя переживає не одне романтичну пригоду.

Оскільки у сучасної жінки краще здоров’я і більший вибір, цілком закономірно, що вона прагне підвищити якість життя, особливо якість сексуальних відносин. Багато жінок звинувачують у своїх сексуальних та особистих проблемах і негараздах гормони, але наскільки вони справедливі?

Одна з найпоширеніших сексуальних проблем жінки — втрата сексуального бажання. За статистикою американських учених, сорок три відсотки американок страждають «відсутністю сексуального бажання». І дійсно, часто можна почути, як жінки скаржаться на недолік або повна відсутність інтересу до сексу. Але чому це відбувається?

У наш час дуже модно звинувачувати у всіх проблемах гормони. Але чи є докази того, що гормони й справді здатні начисто знищити нашу сексуальну й особисте життя?

Вся справа в гормонах?

Справа в тому, що, незважаючи на величезну кількість присвячених цій животрепетної тему досліджень, точна зв’язок між жіночими гормонами і сексуальним бажанням так не була встановлена. Тому що:

 • донедавна сама можливість існування цього зв’язку здавалася дослідникам занадто скандальної або спірної;
 • відсутність сексуального бажання не представляє небезпеки для життя жінки (з медичної точки зору);
 • до недавнього часу жодна фармацевтична компанія не розуміла, що кошти, витрачені на дослідження в цій області, при позитивному результаті окупляться сторицею;
 • дуже важко виміряти бажання з наукової точки зору (не існує одиниць виміру сексуального бажання).
 • Цікаво, що, в той час як більшість жінок вірить, що втрата лібідо пов’язана з гормональними порушеннями, багато з них зовсім не мають поняття, що таке гормони, в чому полягає їх призначення і функція. Можливо, це й не дивно, враховуючи складність цієї матерії. Не виключено, що навіть не всі лікарі розуміють, що таке гормони і для чого саме вони потрібні.

  Яєчник жінки у великій кількості виробляють жіночі статеві гормони: естроген і прогестерон.

  Також яєчники в невеликій кількості виробляють чоловічі статеві гормони: тестостерон і андростендіон.

  В організмі і чоловіків, і жінок також виробляються два важливих гормону: фолікулостимулюючий (ФСГ) та лютеїнізуючий (ЛГ) гормони.

 • фолікулостимулюючий гормон регулює утворення яйцеклітин в яєчниках.
 • лютеїнізуючий гормон регулює вироблення статевих гормонів в яєчнику. На думку деяких учених, рівень ЛГ тісно пов’язаний з сексуальним бажанням.
 • Протягом місячного оваріального циклу в організмі жінки відбуваються два головних події:

 • рівень естрогену повільно підвищується протягом першої половини місяця, а після чотирнадцяти днів поступово йде на спад.
 • рівень прогестерону різко підвищується після овуляції, а потім зменшується якраз перед початком менструації
 • Сподобалася стаття? Поділися з друзями:

  Схожі статті:
  Попереднє з категорії:
  Запис опублікована в рубриці Психологія. Додайте в закладки постійне посилання.