Секрети фітнесу для початківців — робимо перший крок

Фітнес — це не тільки походи в спортзал, це спосіб мислення і організації свого життя таким чином, щоб у ній було місце і час для турботи про власне здоров’я. Наведені нижче секрети фітнеса прості і лежать на поверхні — напевно, саме тому про них зазвичай забувають, починаючи зміни в способі життя з виснажливих тренувань і голодовок. Запала надовго не вистачає, і починає здаватися, що фітнес — це жахливо складно, це доля обраних, що володіють залізобетонної силою волі. Насправді, все набагато простіше.

Ставте конкретні цілі

Про це говорять так часто, що цю рекомендацію пропускають повз вуха, як щось обридле. Однак, що домогтися чогось, необхідно чітко уявити собі, чого саме ви хочете. «Хочу бути стрункою» — що це означає? «Хочу схуднути до 60 кг, 65 см в талії і 95 в стегнах» — це конкретна мета. А краще ставити, наприклад, такі цілі: пропливати 1 км в день і / або пробігати 5 км в день через три місяці. Такі цілі краще, тому що вони надихають ваш організм. Він знає, що пробіжки — це корисно для здоров’я, а установка на схуднення, особливо якщо у вас немає зайвої ваги, говорить йому тільки про те, що ви хочете зменшити його розмір.

Цілі, які ви перед собою ставите, повинні бути реалістичними. Скинути 20 кг за місяць, і навіть за два — це не просто малоймовірно, але і небезпечно. Якщо ви останній раз бігали в середній школі, і то з неохотою, то навряд ви будете бігати по 5 км в день через два тижні. Нереальні цілі створюють перешкоди у вашому власному свідомості, а подолати їх набагато важче, ніж зовнішні бар’єри.

Записуйте свої цілі. Папір надає обіцянці вагу, а якщо ви ще поставите підпис, відкрутитися від походів в спортзал буде зовсім важко.

Виробляйте звички

Щоб бути ефективними, заняття фітнесом повинні бути регулярними. Займайтеся строго в певні дні та години. Звичка виробляється, в середньому, за тридцять днів; поставте собі мету, наприклад, протягом місяця чотири рази на тиждень з 7 до 8 годин ранку бігати в парку, плавати в басейні, або займатися в спортзалі. Спочатку вам буде дуже важко вставати вранці і змушувати себе рухатися, але, якщо ви будете непохитні, всього через місяць ви будете прокидатися без будильника і бадьоро відправлятися на тренування. Так фітнес стане необ’емлемой частиною вашого способу життя.

Ставте себе на перше місце

Найпоширеніша причина, по якій багато людей сьогодні не можуть регулярно займатися фітнесом — не лінь, а нестача часу. Насправді час є завжди. І кожна людина управляє своїм часом. Часто ми вирішуємо витратити вільний годину або два на сім’ю, друзів, родичів, або на роботу, яку не встигли доробити в перебігу дня. Все це прекрасно може почекати хоча б одну годину, поки ви займаєтеся собою. Фітнес — це не тільки наполегливе виконання вправ, але і розуміння того, що багато чого у світі можна ненадовго відкласти — крім вашого здоров’я. Навчившись цінувати його і правильно за ним стежити, ви навчитеся краще використовувати свій час — його вистачить і на роботу, і на сім’ю, на друзів. Як правило, у людей, які відкладають фітнес через те, що «немає часу», парадоксальним чином не вистачає часу і на інші важливі для них речі. Тільки поставивши на перше місце себе — і своє здоров’я, ви зможете розставити по відповідним місцям і інші значущі аспекти свого життя.

Думайте про їжу як про паливо

Ви не заливаєте в свою машину, що попало, інакше вона не поїде, або буде їхати, але недовго. Ви не заливаєте занадто багато палива, або занадто мало — його має бути достатньо. Людський організм набагато складніше і досконаліше будь машини, але, на жаль, до його забезпечення «паливом» нерідко ставляться досить зневажливо. Тим часом, здорове харчування необхідно для успішних занять фітнесом. Нормальний раціон повинен на 40% складатися з вуглеводів, на 30% — з білків, і ще на 30% — з жирів. Їжте по чотири-п’ять або навіть шість разів на день, невеликими порціями — не більше 200-300 ккал за один прийом їжі.

Більше силових тренувань

Силові тренування сприяють збільшенню м’язової маси, а чим більше у вас м’язової маси (звичайно, в розумних межах), тим легше вам буде підтримувати себе у формі. Навіть у стані спокою м’язові тканини споживають більше енергії, ніж жирові тканини.

Сподобалася стаття? Поділися з друзями:

Схожі статті:
Попереднє з категорії:
Запис опублікована в рубриці Краса й особиста гігієна. Додайте в закладки постійне посилання.