Себорейний дерматит — гостра реакція організму

Себорейний дерматит — поширене шкірне захворювання, що характеризується почервонінням і лущенням шкіри. При ураженні волосистої частини голови з’являються лусочки (лупа), при запущеній формі утворюються коркообразние лусочки. Себорейний дерматит також вражає шкіру обличчя, грудей, спини та інших частин тіла з високою концентрацією сальних залоз.

Себорейний дерматит ніяк не відбивається на загальному стані здоров’я, але заподіює відчутний дискомфорт, оскільки може з’явитися на відкритих частинах тіла. Себорейний дерматит не заразний і не є показником недотримання особистої гігієни. Захворювання характеризується періодичними загостреннями, але протягом себорейного дерматиту можна контролювати, якщо знати його ознаки і симптоми, і використовувати безрецептурні ліки в поєднанні з домашніми засобами.

Симптоми себорейного дерматиту

До поширених симптомів себорейного дерматиту відносяться:

 • запалення (почервоніння) шкіри;
 • лущення шкіри волосистої частини голови з утворенням щільних лусочок;
 • жовта або біла лупа, причому не тільки на голові, але і на бровах, бороді або вусах (у чоловіків);
 • лущення і почервоніння шкіри інших частин тіла (грудей, пахвових западин, пахових складок) з висипанням дрібних точкових фолікулярних вузликів жовто-рожевого кольору;
 • свербіж і неприємні відчуття.
 • Частіше сього себорейний дерматит вражає волосяну частину голови, але може виникати також і в носогубних, пахвових, шийних, пахових і завушних складках, на спині і грудях. При ураженні шкіри волосистої частини голови спостерігається витончення і порідіння волосся, аж до облисіння. Як правило, себорейний дерматит — хронічне захворювання з чергуються періодами загострення і ремісії.

  Себорейний дерматит нерідко виникає у немовлят, особливо часто на обличчі і в області паху. У більшості випадків захворювання проходить до того часу, коли дитині виповнюється рік.

  Коли потрібно звернутися до лікаря

  Зверніться до лікаря, якщо помітите у себе наступні симптоми:

 • Ви відчуваєте настільки сильний дискомфорт, що не можете нормально спати або жити повноцінним життям.
 • Ваш стан і зовнішній вигляд викликають у вас збентеження і сором.
 • Ви підозрюєте у себе шкірну інфекцію.
 • Ви намагалися вилікуватися домашніми засобами, але безуспішно.
 • Причини себорейного дерматиту

  Причина себорейного дерматиту точно не встановлена. Вчені виділяють кілька факторів, що сприяють розвитку захворювання:

 • Дріжджовий грибок Malassezia. Ці мікроорганізми в нормі в невеликих кількостях живуть на шкірі 90% людей. Вони не викликають дискомфорту до тих пір, поки організм в порядку, але ослаблення імунітету або порушення обміну речовин призводить до активного розмноження грибів Malassezia, і на шкірі виникає лущення. Тому для лікування себорейного дерматиту часто застосовують мазі і креми, що містять протигрибкову речовина, наприклад, кетоназол (Кетозол, Екстіна), що допомагає зменшити прояви дерматиту. Сам по собі себорейний дерматит не вважається інфекційним захворюванням.
 • Зміна пір року. Себорейний дерматит загострюється в холодну пору року.
 • Неврологічні захворювання. Дерматиту більш схильні люди, які страждають на хворобу Паркінсона і низкою інших неврологічних захворювань.
 • Стрес і втому. Стрес і сильні емоційні потрясіння можуть послужити тригером до розвитку себорейного дерматиту або сприяти його загостренню. Механізм зв’язку між дерматитом і нервовими хворобами не визначений.
 • ВІЛ / СНІД. Себорейний дерматит більш поширений серед хворих на ВІЛ / СНІД, і протікає у них з великими ускладненнями.
 • Не існує ліків, здатних гарантувати повне лікування від себорейного дерматиту. Але лікування — в тому числі домашніми засобами — допомагає полегшити перебіг захворювання та контролювати його прояву в період загострення. Лікування залежить від типу шкіри, серйозності і стадії захворювання, а також його поширення (чи зачіпає воно тільки волосяну частину голови, або все тіло).

  У більшості випадків призначають протизапальні засоби, при необхідності антимікробні і протигрибкові препарати, а також корекцію раціону харчування: слід скоротити споживання смаженої, гострої, пряної, жирної та солодкої їжі, активізує роботу сальних залоз.

  Сподобалася стаття? Поділися з друзями:

  Схожі статті:
  Попереднє з категорії:
  Запис опублікована в рубриці Здоров'я. Додайте в закладки постійне посилання.