Сапфірові брекети: красиве виправлення прикусу

Дорослі пацієнти часто не наважуються на виправлення неправильного прикусу з -за того, що доведеться довго носити на зубах брекети. Але брекети можуть бути різними, в тому числі такими, які не тільки не спотворюють, але і прикрашають людини, надаючи йому своєрідний шарм. До таких брекетів відносяться сапфірові, вони і гарні, і зручні у користуванні.

Ортодонтичне лікування зубощелепних аномалій

зубощелепних аномалій можуть проявлятися по-різному: іноді це криві, неправильно посаджені зуби, іноді — порушення прикусу, коли верхня чи нижня щелепа зсувається і виходить за межі нормального змикання зубів. Неправильний прикус — це не тільки негарно, але ще й заважає жувати, розмовляти, а іноді і є благодатним грунтом для розвитку інших стоматологічних захворювань.

Для того, щоб виправити неправильний прикус, потрібно звернутися до стоматолога ортодонта. Краще, звичайно, це робити в дитинстві, але не пізно буде і в будь-якому віці.

Незнімний ортодонтичний апарат — брекети, їх види і свідчення для встановлення

Брекети або брекет-системи — це накладаються на поверхню зубів дужки, виготовлені з високим ступенем точності. Брекети є незнімним ортодонтичним апаратом, вони кріпляться до зубів спеціальним клеєм, закріплюються між корінним зубами за допомогою дроту і дозволяють повністю відновити правильне змикання верхніх і нижніх зубних рядів.

Після установки брекети надають зубам потрібний напрямок переміщення, яке залежить від ступеня натягу дроту. Періодично сила впливу на зуби змінюється шляхом заміни дроту: чим товще дріт, тим більше сила впливу на зуби.

Встановлюються брекети при різних аномаліях прикусу, кривих зубах, після раннього видалення молочних зубів, травм. Оптимальним для установки брекетів вважається молодший шкільний вік, в якому вже прорізалися постійні верхні різці і корінні зуби. Якщо встановити брекети раніше, то може зруйнуватися ще незміцніла емаль зубів (здорова емаль зубів — це обов’язкова умова для установки брекетів).

Стандартний набір брекетів складається з двадцяти штук (десять — на верхні, десять — на нижні зуби). На корінних зубах прикріплюються особливі опорні кільця з металу. Брекети можуть бути зроблені з металу, кераміки, пластику, сапфіру і деяких інших матеріалів. Є повністю прозорі брекети, лінгвальні брекети (вони встановлюються усередині порожнини рота і непомітні).

Переваги та недоліки сапфірових брекетів

Сапфірові брекети являють собою систему, звернену назовні і зроблену з штучно вирощених сапфірових кристалів. Сапфірові брекети дуже прозорі, міцні, мають естетичний вигляд. Вони більше підходять людям зі світлими зубами, якщо ж зуби не дуже світлі, вони стають більш помітними. У більшості брекет-систем з сапфірів використовуються ортодонтичні дуги з естетичним покриттям, що ідеально підходять для керамічних і сапфірових брекетів.

Переваги сапфірових брекетів:

 • вони непомітні в роті тому, що коефіцієнт їх светопреломления близький до коефіцієнта світлозаломлення слини;
 • за ними просто доглядати; вони не забарвлюються, на них не накопичується зубний наліт;
 • вони не викликають неприємних відчуттів у роті (у тому числі відчуття чужорідного тіла), не порушують мова;
 • вони красиві: малопомітні, але створюють відчуття прихованого мерехтіння в роті;
 • кріпляться в роті сапфірові брекети надійніше інших видів.
 • Недоліки сапфірових брекетів:

 • вони відносно тендітні, не люблять різких навантажень;
 • відновлення нормального прикусу після установки сапфірових брекетів йде повільніше, ніж при інших видах брекетів через значне тертя між пазом брекета і дугою.
 • Сподобалася стаття? Поділися з друзями:

  Схожі статті:
  Попереднє з категорії:
  Запис опублікована в рубриці Здоров'я. Додайте в закладки постійне посилання.