Рясні місячні: коли починати бити тривогу?

загрузка...

Рясні місячні можуть бути індивідуальною особливістю жінки, а можуть бути проявом порушень менструального циклу. Для того щоб точно знати, що ж відбувається в її організмі і наскільки це відповідає нормі, жінка повинна звернутися до лікаря.

Які місячні можуть вважатися рясними

Місячні вважаються рясними, якщо вони тривають більше семи днів. Менструації, які тривають більше дванадцяти днів, називаються менорагії і вважаються вже патологією. Менорагія часто виникає у дівчаток-підлітків в період формування менструального циклу. Причиною таких меноррагій зазвичай є порушення координації між роботою органів, відповідальних за здійснення правильної роботи менструального циклу, — корою головного мозку, гіпоталамусом, гіпофізом, яєчниками і маткою. Те ж саме відбувається і під час клімаксу — в цей період менорагії також виникають дуже часто.

Іноді рясні місячні виникають на тлі різних виснажуючих загальних захворювань (наприклад, туберкульозу), пухлин або поліпів матки (наприклад, міоми), запальних процесів в області слизової оболонки матки і так далі.

Причиною можуть бути і порушення згортання здатності крові, не пов’язані з гінекологічними проблемами.

Як протікають рясні місячні

Рясні місячні можуть бути регулярними і не супроводжуватися певними іншими симптомами. У такому випадку, якщо місячні тривають менше дванадцяти днів і при цьому в процесі обстеження не було виявлено будь-якої патології, вони вважаються варіантом норми. Зазвичай такі місячні є індивідуальною особливість жінки найчастіше пов’язаної зі спадковістю. Організм багатьох жінок повністю адаптується до таких крововтрата і вони не викликають розвиток захворювань. Тим не менш, щомісячні підвищені втрати крові і разом з нею заліза можуть призвести до тяжкої залізодефіцитної анемії, тому жінкам з рясними місячними слід періодично проводити дослідження крові для виключення такого ускладнення.

Якщо рясні місячні супроводжуються сильними болями і кров виділяється з великою кількістю згустків, то це може говорити про наявність гормональних захворювань, наприклад, ендометріозу. Ендометріозом називається розростання ділянок слизової оболонки порожнини матки в інших тканинах. Найчастіше ендометріоз виникає в м’язовому шарі матки і є причиною хворобливих рясних місячних.

Рясні місячні можуть виникати у нервових, збуджуваним жінок, в такому випадку вони зазвичай супроводжуються дратівливістю, сильними головними болями (в тому числі мігренню), запамороченням, безсонням і іншими ознаками порушень з боку центральної нервової системи.

Якщо причиною рясних місячних з’явився запальний процес в області матки, то вони супроводжуються болями, ступінь вираженості яких залежить як від самого запального процесу, так і від чутливості нервової системи жінки. Сильні болі на тлі рясних місячних можуть виникати і при поліпах в порожнині матки, а також при різних пухлинах.

Що робити, якщо місячні дуже рясні

Головне — це вчасно звернутися до лікаря і провести обстеження. Для виявлення порушень менструального циклу проводять лабораторні та інструментальні обстеження. До лабораторних досліджень відносяться дослідження крові на гормони в різні фази менструального циклу, загальний аналіз крові та сечі (виняток запальних процесів, у тому числі з боку сечовивідних шляхів), дослідження згортання здатності крові, дослідження виділень з піхви і шийки матки (виявлення запальних процесів жіночих статевих органів і статевих інфекцій).

Проводяться ультразвукові, ендоскопічні (кольпоскопія — дослідження слизової оболонки піхви і шийки матки, гістероскопія — дослідження порожнини матки) і рентгенологічні дослідження. Все це дозволяє виявляти практично будь-яку патологію з високим ступенем точності.

Лікування

Якщо в процесі обстеження патології виявлено не було, то жінці можуть порекомендувати прийом лікарських препаратів, що зміцнюють стінки кровоносних судин — зазвичай це аскорутин. При невеликому зниженні гемоглобіну призначаються препарати заліза. Якщо гемоглобін знижений значно, то це вже вимагає усунення гінекологічних причин, що викликали рясні місячні.

Запальні процеси лікуються антибактеріальними препаратами з обов’язковим лабораторним контролем.

Ендометріоз лікують як консервативно, гормональними препаратами, так і за допомогою хірургічних операцій. Видаленню підлягають також поліпи в порожнині матки та пухлини. Сьогодні такі операції проводяться щадними методами за допомогою спеціальної ендоскопічної апаратури.

Жінці, яка вчасно звернулася за медичною допомогою з приводу рясних місячних, майже завжди вдається допомогти.

Галина Романенко

Сподобалася стаття? Поділися з друзями:

Схожі статті:
Попереднє з категорії:
Запис опублікована в рубриці Вагітність і діти. Додайте в закладки постійне посилання.