Рубці після пластичної операції: неминуче зло?

Одне із самих неприємних наслідків будь пластичної операції — утворення рубців. Освіта післяопераційних рубців неминуче і викликано обов’язковим етапом будь пластичної операції, накладенням хірургічного шва. Якщо в більшості випадків рубці після пластичної операції не є скільки-небудь серйозною проблемою і «ховаються» в природних складках шкіри, залишаючись практично непомітними, то іноді рубці таким чином «заховати» неможливо. На щастя, у відношенні утворюються після пластичної операції рубців існує чимало методів корекції, що дозволяють зробити ці утворення максимально непомітними.

Що таке рубець

Рубці після пластичної операції утворюються неминуче, як би ретельно не дотримувалися правила реабілітаційного періоду — викликано це природним процесом загоєння шкіри і м’яких тканин в місці накладення хірургічного шва на виконувався в процесі пластичної операції розріз. Фактично рубець являє собою зростаючу сполучну тканину, щільну, виступаючу над шкірою. Процес утворення рубця в місці шва досить тривалий і займає до півтора місяців. Сформовані остаточно рубці після пластичної операції виглядають як щільні і тонкі, трохи виступаючі над шкірою освіти розоватого або блідого забарвлення (нормотрофіческая рубці). Такі рубці практично непомітні на шкірі і серйозної проблеми не представляють, не завдають ніякої шкоди зовнішності.

По-справжньому серйозною проблемою стають інші післяопераційні рубці, формування яких-яким чином порушується. Так, наприклад, існують так звані атрофічні рубці — тобто запалі рубці, які виглядають як западина на шкірі неправильної форми. При надмірному розростанні сполучної тканини утворюються гіпертрофічні рубці, які, навпаки, височать над шкірою. І, нарешті, істотний збиток зовнішності наносять патологічні, келоїдні рубці, що утворюються в процесі активного розростання грубої, щільної сполучної тканини при умові збереження в ній кровоносних судин. В результаті такого порушення формування рубця з’являється потворний опуклий шрам неправильної форми яскраво-червоного або рожевого кольору. Саме для корекції таких шрамів, в першу чергу, і призначені численні методи видалення рубців, від хімічних пілінгів та дермабразії до лазерної корекції.

Основні методи корекції післяопераційних рубців

Методи корекції сформувалися після операції рубців і їх ефективність залежать, в першу чергу, від характеру рубця: для атрофічних, гіпертрофічних та келоїдних рубців потрібні принципово різні способи корекції. У більшості випадків оптимально підібраний метод корекції дозволяє зробити рубці після пластичної операції максимально непомітними. Повністю ж видалити рубець практично неможливо. Від характеру рубців залежить і те, коли саме потрібно приступати до їх лікування: якщо атрофічні рубці після пластичної операції необхідно починати лікувати якомога раніше, то гіпертрофічні та келоїдні рубці краще лікувати після закінчення процесу формування.

До основних методів корекції післяопераційних рубців відносяться:

 • Ін’єкції спеціальних гелів-філлерів: такий метод корекції актуальний у відношенні атрофічних рубців. Біогель на основі гіалуронової кислоти заповнюють порожнечі, вирівнюючи поверхню шкіри.
 • Хімічні пілінги різної інтенсивності: ще один метод корекції гіпертрофічних рубців, вирівнюючий поверхню шкіри за рахунок видалення верхнього шару шкіри за допомогою впливу на шкіру кислот різної концентрації.
 • Лазерна корекція: згладжування гіпертрофічних рубців за рахунок лазерного випромінювання.
 • Кріодеструкція: метод корекції рубців, особливо ефективний у відношенні келоїдних рубців. Кріодеструкція передбачає вплив на шкіру рідкого азоту, який заморожує і руйнує тканини.
 • Ін’єкції кортикостероїдів: ще один метод корекції, що припускає ін’єкції спеціальних стероїдних препаратів безпосередньо в місце розташування рубця.
 • Сподобалася стаття? Поділися з друзями:

  Схожі статті:
  Попереднє з категорії:
  Запис опублікована в рубриці Краса й особиста гігієна. Додайте в закладки постійне посилання.