Розвиваючі ігри для дітей — навчання і не тільки

Коли дитина починає розуміти навколишню дійсність, головне завдання батьків (крім задоволення його природних потреб) полягає в тому, щоб допомогти його розвитку. Найпростіший, приємний і безболісний спосіб досягти цієї мети — розвиваючі ігри.

Комунікабельність (розвиток комунікативних навичок)

Багато дітей відчувають труднощі в спілкуванні, викликані сором’язливістю чи страхами. Призначення розвиваючих ігор для дітей — подолати цю перешкоду для нормального повноцінного спілкування. Описані далі ігри підходять для спілкування в групі незнайомих дітей і допомагають дітям дізнатися більше один про одного, виявити спільні інтереси, зрозуміти, як вибудувати схему спілкування і успішно взаємодіяти.

 • «Я шукаю …» (для дітей від 4,5 років). Той, хто водить (спочатку їм може бути дорослий), говорить: «Я шукаю того, у кого світле волосся», і всі світловолосі діти ховаються. Дитина, яка не впорався із завданням, водить і задає питання.
 • «Знайди друга» (для дітей від 5 років). Діти (або діти та дорослі) розбиваються на пари, одному з партнерів зав’язують очі і дозволяють вільно ходити по залу, а потім просять «знайти друга». Навіть якщо дитина вибирає не свого партнера, гра продовжується, і гравці міняються ролями.
 • «Радуга» (для дітей від 4 років). Діти стають у коло, в центрі якого знаходиться той, хто водить. Він називає різні кольори веселки, і кожна дитина повинна знайти названий колір, наприклад, на своєму одязі або поруч. Дитина, який не виконав завдання, водить.
 • Емоційність

  Нерідко трапляється так, що під впливом обставин дитина стає замкнутим, боїться або соромиться виражати власні емоції, тому йому важко інтерпретувати емоції інших людей. Ігри, спрямовані на підвищення емоційності, допоможуть дитині навчитися безбоязно виражати власні емоції, почуття і настрої.

 • «Фото» (для дітей від 4 років). У цю гру можна грати в групі дітей або дитині і дорослому (дорослим). Дитині (дітям) показують зображення людини, в образі якого очевидно прочитується яскраво виражена емоція. Дитини (дітей) просять описати, що відчуває людина на картинці.
 • «Емоції» (для дітей від 4 років). Діти стають у коло, в центрі якого знаходиться той, хто водить. Він просить решти дітей показати якусь емоцію (радість, смуток, туга, сум). Крім свого головного призначення, ця гра-вправа також сприяє рухливості міміки дитини.
 • Координація та розвиток вестибулярного апарату

  У період активного росту деяка незручність і скутість руху у дітей цілком природні. Для розвитку координації рухів фахівці рекомендують танці та інші заняття, орієнтовані на рух.

 • «Придумай танець» (для дітей від 5 років). Увімкніть ритмічну музику, попросіть дітей встати в коло і по черзі показувати будь-які танцювальні рухи. Кожна дитина повинна показати свої рухи, а інші діти повинні повторити за ним.
 • «Чарівна куля» (для дітей від 5 років). Той, хто водить, просить дітей уявити, що вони знаходяться у фантастичному чарівному кулі, наприклад, на дні океану. Кожна дитина вибирає морського мешканця, якого він або вона буде зображувати (копіювати його руху). Той, хто водить, в даному випадку Нептун, вибирає дитини, який краще за всіх зобразив обраного морського мешканця, і той займає його місце і пропонує, наприклад, уявити себе в «повітряній кулі». Відповідно, кожен учасник повинен зобразити якусь літаюче істота.
 • «Замри!» (для дітей від 4 років). Дорослий включає ритмічну музику, під яку діти танцюють, стрибають, ляскають, співають і вигукують … Коли музика припиняється, дорослий (або той, хто водить) говорить: «Замри!». Діти повинні завмерти в тому положенні, в якому вони знаходяться. За найвиразніший танець і позу можна призначити приз.
 • Розвиваючі ігри допоможуть вашій дитині стати відкритим і більш товариським, уважним до інших, навчать його долати страхи і комплекси.

  Сподобалася стаття? Поділися з друзями:

  Схожі статті:
  Попереднє з категорії:
  Запис опублікована в рубриці Вагітність і діти. Додайте в закладки постійне посилання.