Розвиваючі іграшки: що вибрати

Купівля іграшки, особливо, призначеної не лише розважати, але й навчати малюка — справа серйозна і відповідальна. Адже від правильно підібраних розвиваючих іграшок залежить уміння і бажання маленького чоловічка вчитися. Сьогодні серед різноманіття продукції, що позиціонується виробником, як розвиваючі іграшки, легко розгубитися.

«Що принесе користь? Що підібрати саме моєму малюкові? Які особливості дитини необхідно враховувати? »Ось неповний список питань терзають всіх люблячих батьків перед вибором розвиваючих іграшок. Так що ж потрібно знати і брати до уваги при покупці даного виду іграшок?

Основні вимоги

Перше, і одне з найголовніших, правило: іграшка повинна бути безпечною. А значить, слід уникати дешевих підробок. Купувати іграшки краще в великому спеціалізованому магазині, суворо стежать за якістю реалізованої продукції. Іграшка не повинна мати сторонніх запахів (клею, фарби та інше), гострих країв та шорстких поверхонь. Це може спровокувати травму дитини. Для самих маленьких, не повинно бути таких деталей, які дитина змогла б проковтнути.

Друга вимога, яку повинні пред’являти батьки це — відповідність навчальних властивостей іграшки віку дитини. Не варто брати іграшку, призначену п’ятирічним дітям, для трьохлітки. Кроха, виявивши, що не може впоратися із завданням, засмутиться і, можливо, втратить інтерес до подальшого навчання. Наприклад, пазли з двох деталей підійдуть дворічному малюкові, а трьох або чотирирічний, як правило, може зібрати пазли з тридцяти, сорока, а іноді, і більше ста фрагментів.

Шнуровки добре розвивають дрібну моторику і можуть бути використані з півтора років. Але строго під наглядом батьків, адже дитина може спробувати проковтнути мотузку або намотати на шию.

Перевірена часом, дуже гарна іграшка — кубики. Чим менша дитина, тим більше повинні бути його кубики. Дерев’яні кубики з великою кількістю деталей добре підійдуть дітям після трьох років, а ось для грудничка бажані пластмасові або м’які кубики. Для самих маленьких також традиційно використовуються пірамідки, стаканчики.

Третє, що необхідно врахувати це — темперамент дитини. Одна і та ж іграшка по-різному сприймається дітьми одного віку, але різними за темпераментом. Та й мети, у батьків різних дітей мають бути різні.

 • Маленький холерик просто обожнює гучні динамічні ігри. Але саме такої дитини важливо навчити посидючості. Ну як змусити непосиду нанизувати намистини? За допомогою комбінації з активних ігор і навчальних занять. Коли малюк, нанизавши кілька намистин, поривається схопитися з місця і ракетою помчати на кухню, мама каже йому, що ці намистини на мотузочці — змія (черв’як, гусениця і так далі) і з нею треба сходити в гості, а потім хвостик подовжити.
 • Меланхоліки зазвичай дуже посидючі, але кілька повільні. Не треба квапити його при виконанні завдання, інакше малюк зіб’ється і дуже засмутиться. Потрібно дати йому час, і він все виконає добре і чітко.
 • Флегматик зацікавлений в тому, щоб довести справу до кінця. Таким дітям добре підходять конструктори, кубики, різні головоломки.
 • Сангвініки оптимістичні і товариські. Але також як і холерикам, їм не вистачає терпіння.
 • Які іграшки розвивають малюка

  Посидючість підрозділяється на довільну і мимовільну. Довільна посидючість — це час, який може затратити малюк на улюблену справу, виконуване з полюванням. Це час буває дуже великим. Наприклад, дитина трьох років може малювати дві або три години, якщо це заняття йому до душі. І цей же шибеник іноді не може і двох хвилин приділити збірці пазлів або ліплення.

  Розвивати мимовільну посидючість треба поступово. Непомітно збільшуючи тривалість не дуже улюблених занять, маленький чоловічок привчається зовсім по-дорослому ставитися до своїх дитячих обов’язкам.

  Турботлива мама завжди пам’ятає, що її крихітка потребує допомоги в осягненні нашого вельми складного світу. Творчий підхід і терпляче ставлення до занять гарантує вміння маленького чоловічка вирішувати труднощі, мислити логічно і, звичайно, добре вчитися в школі. І далеко не останнє місце, в цьому займає правильний вибір помічників, в тому числі і розвиваючих іграшок.

  Олена Сібілева

  Сподобалася стаття? Поділися з друзями:

  Схожі статті:
  Попереднє з категорії:
  Запис опублікована в рубриці Вагітність і діти. Додайте в закладки постійне посилання.