Розвиток пам’яті — граємо в чарівника

У школі діти отримують і обмінюються величезним обсягом інформації. Для запам’ятовування всіх цифр, зображень, слів і символів дитині доводиться напружувати пам’ять. Не дивно, що багато дітей відчувають стрес через нездатність запам’ятовувати необхідну шкільну інформацію.

Пам’ять школяра буває максимально завантажена до кінця дня. У дитячому садку дітям просто дозволяють грати і спілкуватися один з одним, але в молодшій школі їм доводиться запам’ятовувати масу інформації, починаючи від розпорядку дня і закінчуючи навчальними матеріалами. Діти повинні запам’ятати правильне написання букв і цифр, арифметичні правила і вміти висловлювати свої думки на письмі. Також, в школі діти вже повинні вміти зв’язно відповідати на питання по прочитаному матеріалу.

Таке безліч завдань за раз виявляється надмірним для деяких дітей, вони не тільки не можуть щось згадати, але іноді впадають в стрес і відмовляються вже небудь сприймати. На цьому етапі дуже важливо підтримувати дитину і пояснити йому, що запам’ятовування — це навичка, якій він повинен навчитися, як і багатьом іншим.

Види пам’яті

Пам’ять — це складний процес, і діти молодшого шкільного віку підсвідомо виробляють різні стратегії, що допомагають запам’ятовувати й згадувати інформацію. Також їм необхідно вміння зберігати інформацію протягом декількох секунд (короткочасна пам’ять), протягом декількох хвилин, коли інформація використовується (оперативна пам’ять) і на тривалий час (довгострокова пам’ять). Наприклад, коли дитині потрібно переписати слово з дошки, він повинен запам’ятати послідовність букв і відтворити її, при цьому він не повинен дивитися на дошку після кожної букви. Багато промовляють слова про себе або навіть вголос.

Чим більше у дитини можливостей тренувати пам’ять, тим простіше йому буде запам’ятовувати все необхідне в школі. Батьки повинні допомогти своїм дітям зрозуміти механізм запам’ятовування і дати їм можливість освоїти цю навичку.

Використання деталей

Доведено, що батьки можуть сприяти розвитку пам’яті дітей, задаючи уточнюючі питання про минулі події. Приміром, після відвідування розважального закладу можна задавати дитині питання про те, які саме номери або види уявлень йому сподобалися, як виглядали артисти, що б дитина додав до номерів. Акцент на деталях дозволить дитині запам’ятати побачене і легко відтворити сцену в пам’яті.

Ігри для розвитку пам’яті

Існує величезна кількість ігор для розвитку пам’яті, в які можна пограти всією сім’єю або ж з дитиною, чий навик запам’ятовування необхідно розвинути. У поїздці також можна грати в подібні ігри. наприклад: «Я їду на пікнік і беру з собою …», і всі повинні по черзі додавати по одному об’єкту до списку і повторювати весь список.

Мнемоніка

Використовуючи мнемонічні техніки, можна допомогти розвинути пам’ять дитини. Це можуть бути різноманітні фрази, віршики, правила, що допомагають запам’ятати досліджувані факти. Наприклад, можна навчити дитину запам’ятати число днів в місяцях по кісточках пальців.

Поділ

Якщо дитині потрібно вивчити вірш чи роль для шкільної п’єси, краще розбити заданий матеріал на окремі частини, і в першу чергу приступити до найскладніших частин.

Практика

Хорошим методом є тестування дитини з правопису або таблиці множення. У процесі перевірки можна промовляти вголос правильні слова і числа, а найскладніші — записувати.

Коли дитина зрозуміє, що пам’ять — це активний процес, він буде почувати себе впевненіше і не буде боятися приступити до більш складним завданням.

Сподобалася стаття? Поділися з друзями:

Схожі статті:
Попереднє з категорії:
Запис опублікована в рубриці Вагітність і діти. Додайте в закладки постійне посилання.