Розвиток мозку у дитини — основні періоди

Мозок людини починає формуватися ще під час внутрішньоутробного розвитку, але особливо активно це відбувається в перший рік життя. Від того, наскільки правильно протікає це процес, залежить, наскільки цілісним буде людина, наскільки добре сформуються всі функції його організму. І щоб він йшов по вірному шляху, батьки повинні прикласти максимум зусиль, щоб допомогти маленькій людині в майбутньому стати повноцінною особистістю.

Погляд зсередини

Формування мозку починається в утробі матері — в цей період йде розвиток клітин, число яких до моменту народження одно приблизно 100 мільярдам. Нервові клітини мозку в цей час не пов’язані між собою — вони існують окремо, а зв’язки між ними активно утворюються вже після народження. Найбільша кількість зв’язків утворюється в перші три роки життя. Протягом життя зв’язку можуть розриватися. Для того щоб вони були міцними, необхідно з моменту народження оточити малюка увагою, любов’ю і турботою, які є основоположними для повноцінного розвитку особистості.

Закладання основи

Період внутрішньоутробного розвитку, дитинство, дитинство, отроцтво — все це стадії, коли мозок продовжує формуватися, і кожен ступінь проходить по-особливому, вимагає певних умов.

Фахівці стверджують, що найважливішими для людини є кілька місяців після народження, і якщо в цей час не дотримуватися певних правил, то в подальшому у дитини виникнуть серйозні проблеми.

Основні періоди дитинства

Зазвичай виділяють два періоди — критичний і Сентизивні з пріоритетним значенням першого.

У перші два місяці життя дитини дуже важливо, щоб у нього сформувалися зорові функції. Якщо достатнього візуального впливу на нервові клітини не виробляється, то вони можуть не розвинутися в належній мірі, отчого проблеми збережуться на все життя.

Сензитивний період триває набагато довше: він починається приблизно в шість місяців і триває приблизно до двох років. В цей час малюк починає розпізнавати обличчя, реагує дружньо на знайомих йому людей, а до незнайомих відноситься насторожено. У даний період дитина сильно прив’язується до матері, яка уособлює для нього безпеку, і саме тому мамі необхідно зі свого боку проявляти любов і турботу, щоб малюк відчував себе захищеним.

Батьки повинні точно знати, яка діяльність і в якому віці повинна починатися, щоб орієнтуватися в розвитку малюка. Будь-яка затримка повинна насторожити, тому що в майбутньому це загрожує неприємностями для психічного та фізичного здоров’я.

Перший рік життя

У перші два місяці життя для малюка нормально спати тривалий час і не проявляти явної активності. Через два місяці маля починає багато посміхатися і навіть сміятися, намагається повертати голову, а в наступні пару місяців намагається перевертатися. У чотири місяці дитина вже досить впевнено перевертається, намагається хапати все, що знаходиться в безпосередній близькості від нього. У дев’ять місяців він сидить з підтримкою, повзає і ходить, тримаючись за руки. І до першого року малюк вже досить впевнено ходить і навіть бігає.

Зрозуміло, в перший рік турбота про дитину не обмежується такими речами як сповивання і годування. Батьки повинні якомога активніше брати участь у житті свого чада. Турбота про малюка з боку мами, звичайно, повинна починатися ще під час вагітності. У цей період їй необхідно дотримуватися повноцінного харчування, багатого білками. Особливу увагу треба приділити вмісту в меню кислоти омега-3, оскільки вона є найважливішою для росту клітин мозку та формування зв’язків між ними.

Після народження дитини треба пам’ятати про важливість грудного вигодовування, тому що грудне молоко забезпечує повноцінне харчування і захист малюка від інфекцій, формуючи його імунну систему, а також позитивно впливаючи на активний розвиток мозку.

І, звичайно, не можна забувати про те, що малюк потребує багато уваги, прояви любові і турботи, якої ніколи не буває занадто багато.

Батькам потрібно підтримувати візуальний контакт з дитиною, грати в ігри, співати, читати, займатися фізичним розвитком. При цьому необхідно подбати про підходящих безпечних іграшках, бажано з розвиваючими функціями й неодмінно приємними на дотик. Важливе місце варто приділити мимическим іграм, які сполучені з голосовими іграми, щоб малюк зміг імітувати емоції, зіставляючи вираз обличчя і реакцію голосу. Обов’язково потрібно читати дитині навіть не з метою розуміння ним матеріалу, а для вдосконалення навичок слухання, пізнавання голосових коливань тону, емоцій. Для стимулювання зорових функцій варто тренуватися, показуючи дитині різні кольори, що можливо робити як вдома, так і на прогулянці.

У цей період не можна залишати малюка одного — треба, щоб він в період неспання відчував себе в суспільстві. Тільки тоді малюк зможе розвинути в повній мірі всі навички для подальшого успішного спілкування. Але суспільство це повинно нести для нього тільки корисні позитивні емоції. У присутності малюка треба спілкуватися м’яким тоном, не надто голосно, виключити всі дратівливі сторонні шуми. Батьки своєю поведінкою повинні подавати позитивний приклад для дитини, який дуже чуйно відчуває все, що відбувається навколо і як губка вбирає як позитивні емоції, так і негативні.

Коли дитина росте в атмосфері любові, тепла і благополуччя, йому приділяють достатньо уваги, приймаючи його як повноцінного члена суспільства зі своїми потребами, то його розвиток йде за планом і в майбутньому у малюка не виникне проблем з адаптацією в суспільстві, а його розумові та фізичні можливості досягнутий хорошого рівня.

Сподобалася стаття? Поділися з друзями:

Схожі статті:
Попереднє з категорії:
Запис опублікована в рубриці Вагітність і діти. Додайте в закладки постійне посилання.