Розвиток малюків від чотирьох до шести місяців: особистість!

Коли малюкові виповнюється чотири місяці, життя з ним стає більш упорядкованим і спокійною. Можливо, до цього часу догляд за дитиною вже перетворився для вас у звичну рутину, хоча іноді до кінця дня маля починає вередувати. Діти, які страждають від кольок у перші місяці, в цьому віці вже більш спокійні, і навіть невгамовні малята дозволяють своїм мамам і татам поспати шість годин поспіль (правда, необов’язково вночі).

І ось тут і починається справжня веселість. Цей період у житті дитини схожий на «закоханість», оскільки саме в чотири місяці малюки починають проявляти емоції і відповідати взаємністю на вашу любов. Знайте, що з чотирьох місяців їх сльози і посмішки не рефлекторні, а цілком осмислені. Вони не просто сплять або вередують — будь-яка дія має емоційний підтекст. Так діти єдиним доступним їм чином виражають складні почуття і ставлення до оточуючих їх людей.

У перші місяці життя настрій малюка залежало від скупчення газів або бажання поїсти, а також від бажання привернути до себе увагу дорослих. Тепер, в чотири місяці, життя дитини не зводиться до харчування і спання. Швидкий розвиток мозку (і відповідне покращення регулювання роботи травної та нервової систем) дозволяє маляті проявляти більший інтерес до світу і подіям «дорослого» життя. У цьому віці дитина вже може відчувати розчарування, страх, цікавість і радість (лікарі діагностують перші симптоми тривожності і депресії навіть в три або чотири місяці).

Розвиток малюків: емоційна прив’язаність

Стабільна емоційний зв’язок з люблячими батьками або замінюють їх людьми — ось чинник, що забезпечує нормальне розумовий і психічний розвиток дитини. До чотирьох місяців малюк вже навчився асоціювати ваш образ з приємними відчуттями і турботою, так що не дивуйтеся, коли при вашій появі на губах малюка з’являється посмішка.

Ви зрозумієте, що дитина перейшов на новий етап розвитку, коли він стане проявляти емоції — якими б вони не були. На тісний емоційний зв’язок, яка сформувалася між вами і малюком, вказує безліч ознак, наприклад, він посміхається у відповідь на вашу посмішку, розслабляється на ваших руках, починає радісно лепетати, коли ви до нього звертаєтеся або гладите по голівці, і не хоче вас нікуди відпускати.

Розвиток малюків: розвиток мовних навичок

Одне із самих чудових досягнень вашого малюка в цьому віці — здатність видавати звуки, що виражають його емоції. У перші тижні життя єдиним способом привернути вашу увагу був голосний плач. У чотири місяці більшість немовлят просто не замовкають, потрібно тільки навчитися їх розуміти. Наприклад, мова малюка часто починається зі спроб вимовити відкриті голосні звуки, наприклад, «а» і «о». З часом, коли дитина навчиться звертатися зі своїми зубками, мовою і голосовими зв’язками, він зможе видавати безліч забавних звуків, і його звуковий «репертуар» поповниться голосними. Як правило, першими з уст немовляти злітають невизначені «п» і «б», і, звичайно, улюблениця кожній матері, «м», тому вам може здатися, що ваш малюк каже «мама». Звичайно, це засмутить пап, але не варто відносити це на свій рахунок — просто такі особливості розвитку мови — звуки, для вимови яких потрібна мова і розташовані в горлі м’язи, з’являються пізніше.

Розвиток малюків: вчимося говорити

Як дізнатися напевно, що дитина поступово вчить мову, якщо він поки не вимовляє помітних слів? І в цьому випадку головне — відносини і емоційний зв’язок. Не дивно, що вчені говорять про підвищену здібності до вивчення іноземних мов дітей, з якими оточують багато розмовляли саме в період, коли їм було чотири-шість місяців. Частіше розмовляйте зі своїм малюком, розповідайте йому про світ та оточуючих його предметах, і слухайте, що він вам відповідає. Необов’язково включати йому лінгафонні курси, аудіосказкі або займати його навчальними іграшками; достатньо просто разом розглядати картинки і говорити про те, що ви на них бачите, розповідати малюкові про свої плани і події минулого дня, і показувати цікаві предмети, коли виходите на прогулянку.

Розвиток особистості

Тепер, коли ваш малюк вийшов з неосмисленого періоду і став більш уважним і чутливим, можете придивитися до нього, щоб зрозуміти, який саме дитина вам дістався — адже саме в цей час вперше виявляється його унікальна індивідуальність . Експерти з розвитку дитини для опису темпераменту використовують дев’ять основних вроджених характеристик. Деякі з них легко можна визначити вже в ранньому дитинстві, наприклад, регулярність (тобто харчується і спить ваша дитина в це і той же час чи ні), пристосовність до змін, чутливість, рівень активності і відволікання.

Наприклад, якщо у малюка підвищена чутливість, шум і багатолюдна компанія буде в майбутньому викликати у нього перезбудження. Малюк із зниженим рівнем чутливості може стати улюбленцем усієї родини, оскільки увагу численних родичів не викличе у нього роздратування. Щоб визначити темперамент дитини, стежте за його діями і реакцією на повсякденні події. Чи може він розслабитися на дитячому сидінні або без кінця сова ніжками? Чи викликає у нього страх несподіваний шум, або тільки цікавість? Визначення темпераменту дитини допоможе вам розробити відповідну стратегію виховання — і поліпшити ваші відносини.

Сподобалася стаття? Поділися з друзями:

Схожі статті:
Попереднє з категорії:
Запис опублікована в рубриці Вагітність і діти. Додайте в закладки постійне посилання.