Розтяжки на животі: як зробити їх непомітними?

загрузка...

Розтяжки на животі — це доля жінок після пологів. Шкіра на животі розтягується зростаючою маткою, і як наслідок на ній з’являються білясті лінії — сліди розриву колагенових волокон. Звичайно, зменшити цей процес можна, наприклад, шляхом носіння спеціального бандажа, намагаючись занадто сильно не додавати у вазі, але розтяжки все одно з’являються. Що ж пропонує сучасна косметологія таким жінкам?

Що таке розтяжки і чому вони з’являються на животі

Наша шкіра має три шари — поверхневий (епідерміс), середній (дерму) і внутрішній (підшкірно-жирову клітковину). В освіті розтяжок бере участь дерма, яка складається з тонких пружних ниток колагену і еластину, кровоносних і лімфатичних судин, нервів, потових і сальних залоз і коренів волосся.

Розтяжки або стриї — це білі тонкі лінії на шкірі, які являють собою рубці, що утворюються на місці розриву колагенових волокон. Рубці складаються зі сполучної тканини, тому вони відрізняються за кольором від решти шкіри.

Розтяжки, як правило, виникають не на порожньому місці, а при різних ендокринних порушеннях (наприклад, при ожирінні), а також при фізіологічних змінах гормонального фону в підлітковому віці і під час вагітності.

При вагітності або просто при великій вазі значно розтягується шкіра живота, рвуться колагенові волокна дерми, що і призводить до того, що саме в області живота з’являється найбільше розтяжок.

Як попередити появу розтяжок на животі

Вагітна жінка може попередити появу розтяжок на животі шляхом носіння спеціального допологового бандажа. Крім того, існують і косметичні засоби, що попереджають появу розтяжок. Так, застосовуються косметичні засоби, до складу яких входять живильні речовини, зволожуючі засоби, засоби, що посилюють секрецію клітинами сполучної тканини (фібробластами) колагену і еластину. Крім того, до складу таких засобів часто входять і натуральні колаген та еластин. Креми від розтяжок випускають багато косметичних фірм, наприклад, крем від розтяжок «Венус» надає шкірі еластичність і стимулює процес утворення колагену, зміцнюючий крем для тіла «Ламінарія і спіруліна» (Green Mama) зміцнює еластичні волокна, робить розтяжки не такими помітними. Ці косметичні засоби слід наносити на шкіру живота, коли розтяжок ще немає. До якісних кремів обов’язково додається інструкція, в якій у той числі вказується, чи можна застосовувати ці засоби вагітним жінкам.

Якщо ж причиною зайвої ваги і появи великого живота стала не вагітність, то потрібно звернутися до ендокринолога, який після обстеження призначить правильне лікування, яке попереджає, в тому числі, і поява розтяжок. Іноді ендокринне захворювання може бути значним, і поки не буде проведено відповідне адекватне лікування, з розтяжками буде важко впоратися.

Сподобалася стаття? Поділися з друзями:

Схожі статті:
Попереднє з категорії:
Запис опублікована в рубриці Краса й особиста гігієна. Додайте в закладки постійне посилання.