Розташування плаценти — наскільки небезпечні аномалії?

На перебіг вагітності і пологів впливають багато факторів. До них відноситься не тільки поведінку вагітної жінки, але і її захворювання до вагітності і під час неї. Від цього залежить і розташування такого важливого органу вагітності, як плацента. Де повинна розташовуватися плацента в нормі, і чому цей процес іноді порушується, такими питаннями часто задаються вагітні жінки.

Що таке плацента?

Плацента або дитяче місце — це важливий орган вагітності, який володіє багатьма функціями. За допомогою плаценти дитина не тільки дихає і одержує поживні речовини, але і ще вона постачає його антитілами від мами і виробляє гормони, що зберігають вагітність і забезпечують нормальний ріст і розвиток малюка.

Види розташування плаценти

У нормі плацента розташовується ближче до дна матки по задній або передній його стінці. Це локалізація зручна тим, що в даному місці плацента знаходиться в «безпеки» та краще реалізує свої функції. Однак, плацента «не любить» прикріплятися до патологічних місцях (наприклад, в області рубця на матці або в місці знаходження міоматозних вузлів). Тому, плацента, за наявності якоїсь патології матки, не завжди розташовується в дні матки. Трапляються і її аномальні розташування. До них відносяться низьке прикріплення плаценти і її передлежання.

Низьке розташування плаценти і передлежання плаценти

Низьке розташування плаценти (низька плацентації) — це прикріплення плаценти на рівні шести і нижче сантиметрів від внутрішнього зіва шийки матки. Зазвичай виявляється тільки на УЗД і не таїть у собі ніякої небезпеки. У нормі, за рахунок «міграції» плацента піднімається вище до кінця вагітності.

Передлежання плаценти — це вже грізний діагноз, і буває трьох видів: крайове, бічне і повне.

Про крайове передлежання говорять, коли плацента не більше, ніж на третину, перекриває внутрішній зев. При бічному передлежанні перекриття внутрішнього зіва сягає двох третин. При повному ж, чи центральному передлежанні, плацента повністю закриває просвіт цервікального каналу.

Клінічна картина передлежання плаценти

Найнебезпечніший симптом передлежання — це кровотеча. Воно зазвичай починається раптово, без видимих причин і може бути різної інтенсивності. Але кровотечі можуть сприяти такі фактори, як фізичне навантаження, кашель, запори, прийняття ванни і навіть нервове перенапруження. Кровотеча непередбачувано, може початися з легких фарбує виділень, а потім різко перейти в рясне, і навіть профузное. Як правило, кровотечі при передлежанні плаценти починається у другому триместрі вагітності, але особливо небезпечні терміни — це 28-32 тижні. У цей період відбувається підготовча активність матки, тобто підвищується її тонус, у результаті чого відбувається передчасне відшарування передлежачої плаценти і кровотеча.

Часто передлежання плаценти супроводжує перманентна (часто повторювана) загроза переривання вагітності. Як наслідок постійних кровотеч, виникає анемія і гіпотонія (знижений тиск) вагітної. Це супроводжується слабкістю, млявістю, підвищеною втомлюваністю і зміною шкіри, волосся і нігтів.

Через неправильне розташування плаценти і доповнює його анемії, розвивається фетоплацентарна недостатність, згодом переходить у синдром внуріутробной затримки розвитку плода.

Нерідко при передлежанні плаценти неправильне положення плоду (поперечне або косе).

Сподобалася стаття? Поділися з друзями:

Схожі статті:
Попереднє з категорії:
Запис опублікована в рубриці Вагітність і діти. Додайте в закладки постійне посилання.