Розширені пори — як з ними боротися

Пори — це мікроскопічні отвори в шкірі, через які на поверхню шкіри потрапляє охолоджуючий організм піт і захисні масла, крім того, через пори шкіра отримує кисень. На одному квадратному сантиметрі шкіри знаходиться кілька сот тисяч пір. Розширені пори можуть доставити багато неприємностей. Вони не є серйозною медичною проблемою, зате можуть вплинути на самооцінку і підірвати впевненість у собі.

Причини

У багатьох підлітків пори розширюються, щоб впоратися зі стрімко збільшеною активністю сальних залоз. Нерідко у жінок вони залишаються розширеними аж до настання менопаузи, коли з-за гормональних змін пори стають майже такими, якими вони були до пубертату.

На жаль, розширені пори зазвичай з’являються на найпомітніших місцях — на Т-зоні (лоб, ніс і підборіддя), на плечах і в області декольте. Ніс особливо схильний до цієї проблеми, так як на ньому розташовано більше сальних залоз, ніж на будь-якому іншому ділянці шкіри.

Крім гормональних змін, причинами розширення пір можуть бути:

 • Неправильний догляд за шкірою, в тому числі, недостатнє очищення шкіри і зловживання декоративною косметикою;
 • Жирна шкіра;
 • Себорея — поширена проблема, для якої характерні розширені пори, червоний висип, шкірний свербіж і лущення шкіри;
 • Куріння;
 • Вплив сонячних променів.
 • Домашнє лікування розширених пор

  Хоча більшість експертів рекомендують відвідати дерматолога або косметолога, перш ніж займатися усуненням розширених пор, можна спробувати впоратися з цією проблемою самостійно.

  Препарати для місцевого застосування. Безрецептурні засоби, до складу яких входять альфа-гідроксикислоти, бета-гідроксикислоти або бензоїл пероксид, усувають надлишок жирів, омертвілі клітини шкіри, очищають і стягують пори. Саліцилова кислота запобігає утворенню вугрового висипу, яка часто є «супутницею» розширених пор.

  Засоби для лікування акне, особливо ті, до складу яких входить сірка, резорцин і астрінгенти — речовини, що стягують шкіру.

  Вітамін А. Косметичні засоби, до складу яких входять похідні вітаміну А — ретиноїди, допомагають зменшити розширені пори і прискорити утворення нових клітин шкіри.

  Розпарювання шкіри. Раз на тиждень распарівая шкіру, ви забезпечите її глибоке очищення і прискорите оновлення. Щоб стягнути пори, після розпарювання протріть шкіру кубиком льоду.

  Професійне лікування

  Дерматолог може порадити вам рецептурні засоби для шкіри, до складу яких входять бензоїл пероксид, альфа-гідроксикислоти, ретиноїди та інші речовини, про які говорилося вище — але в більшій концентрації. Крім того, для усунення розширених пор можуть бути рекомендовані наступні процедури:

 • Мікродермабразія. Це — техніка омолодження шкіри за допомогою впливу на неї мікрокристалічних частинок, які видаляють жири і омертвілі клітини шкіри, що накопичуються в порах. Мікродермабразія стимулює вироблення колагену і утворення нових клітин шкіри, завдяки чому пори стягуються, шкіра стає більш еластичною, її тон вирівнюється.
 • Лазерна шліфовка шкіри. У ході цієї процедури клітини шкіри і різні забруднення видаляють за допомогою спрямованого впливу лазерних променів. Це сприяє утворенню колагенових волокон і, в цілому, істотно покращує стан шкіри.
 • Хімічний пілінг — видалення кількох шарів клітин шкіри за допомогою сильнодіючих хімічних речовин, завдяки чому починається швидке оновлення шкіри. В результаті розширені пори, як і багато й інші дефекти шкіри, стають менш помітними.
 • Сподобалася стаття? Поділися з друзями:

  Схожі статті:
  Попереднє з категорії:
  Запис опублікована в рубриці Краса й особиста гігієна. Додайте в закладки постійне посилання.