Розпещений дитина — коли любов може нашкодити

Припустимо, що у вас єдиний, пізній і такий бажана дитина в сім’ї. Ви досі не можете повірити в це диво: ось, він тут, він — живий, він — реальний, він з вами, він — ваш! Про який вихованні взагалі може йти мова? Про який педагогічному процесі? Та ви померти готові, лише б ваш малюк був щасливий. Ви віддаєте йому всю себе без залишку: він — цар, король і пан вашому житті, сенс існування. Природно, що у малюка є все, що він захоче побажати, якщо ви в змозі йому це дати.

Підводні камені

Така доля утішних і завидна багатьом малюкам, а про таку гіпертрофованої любові матері багато кинуті діти не сміють навіть мріяти. Але чи так уже ідеальні створені умови для Вашої дитини? Невже любов може бути руйнівна?

У це важко повірити, але це дійсно так. Всецелостний сімейний культ дитини призводить до формування особистості із завищеною самооцінкою і відчуттям власної значущості, нездатною до переборення труднощів, завжди прагне до легкого шляху вирішення будь-яких завдань і загальним визнанням і обожнювання.

Вся справа в тому, що щоб ні зробив Ваша дитина, яких би результатів ні домігся, яких би помилок не зробив — Ви публічно оцінюєте його поведінку безумовно позитивно, висловлюєте повну упевненість у визначних здібностях і безперечних заслуги свого малюка. Такою поведінкою ви формуєте у своєї дитини впевненість у власній високої соціальної значимості, в особливе призначення і цінності його особистості в масштабах суспільства в цілому.

Але рано чи пізно Ваша дитина зіткнеться з дійсність і зрозуміє, що він — не кращий, що мільйони інших дітей ліплять пасочки міцніше, малюють краше, читають швидше … Ось тут і настане внутрішній конфлікт самооцінки малюка. Такий дитина приречена на все життя постійно шукати для себе соціальне оточення, яке беззастережно погодиться сприймати його таким, яким він себе вважає — яскравим, значним, унікальним, тобто намагатися трансформувати модель Вашої родини (де малюк був кумиром) на міжособистісні відносини з іншими людьми.

Як допомогти

В одному Ви таки мали рацію: Ваш малюк унікальний. Але унікальний точно також як і всі діти, також як будь-яка людина. Всі ми різні — в цьому-то вся і принадність! Просто потрібно допомогти Вашій дитині успішно адаптуватися в суспільстві, перетворити його недоліки в достоїнства — це не так вже й складно!

Важливо зрозуміти, чого потребує Ваш малюк? — У суспільному заохоченні та визнання. Як допомогти йому це знайти? — Знайти, виявити і розвинути у своєї дитини суспільно-корисний соціально-затребуваний талант — обгрунтування закономірною любові оточуючих до Вашому маляті. Ваша дитина зараз як конструктор, складається з сотень елементів, скласти їх у правильній послідовності — Ваше завдання.

відсторонити, спробуйте поглянути на свого малюка з боку, що Ви побачите? — Можливо, яскравість, мінливість, егоцентризм, манірність, театральність, безпринципність, претензійність, артистизм. Здатність вичавлювати максимум з ситуації — виробляти найбільш виграшне враження на оточуючих, а також здатність до експромту, ролевому поведінки і самопрезентації. Для того, щоб стати великим математиком якості, звичайно, сумнівні, а от для служителя мистецтва — небожителя сцени дуже підходящі.

Багато ми знаємо артистів, яким не властиве самозамилування і егоцентризм? Таких більшість! Але це не благає їх достоїнств, не заважає нам схилятися перед їх майстерністю. Більше того, саме ці якості змушують останніх жити «на увазі, прагнути виглядати краще, грати яскравіше, співати красивіше, знов і знов залучаючи нашу увагу.

Дозвольте своєму маляті спробувати самопрезентовать себе по засобам будь-якого мистецтва, нехай він сам вибере, що для нього ближче: музика, театр, кіно, шоу-бізнес, спорт … Заохочуйте свого малюка, допомагайте йому домагатися не ілюзорних (він їх досягне і без Вас), а реальних, значимих результатів. Нехай він чесно завоює любов публіки, нехай його оточить сонм шанувальників і нехай Ваш малюк буде щасливий у власному, заслуженому світі шанувальників його таланту.

Монастирська Ольга

Сподобалася стаття? Поділися з друзями:

Схожі статті:
Попереднє з категорії:
Запис опублікована в рубриці Вагітність і діти. Додайте в закладки постійне посилання.