Розмір грудей — чи має він значення?

Розміри грудей багато в чому визначаються рівнем гормонального фону. Всі перетворення, які трапляються з грудьми протягом життя жінки, обумовлені естрогенами, жіночими гормонами.

Від чого залежить розмір грудей

Перші серйозні зміни починаються приблизно в 10-11 років, а період активного росту припадає на 13-15 років. У цьому ж віці цілком природним вважається набухання і хворобливі відчуття в грудях перед менструацією. Дорослі обриси груди приймає рокам до 16-17. Однак до двадцяти років розмір молочної залози може трохи збільшитися.

На розмір грудей у чималому ступені впливає і кількість жирової тканини. Саме кількістю жирової тканини і відрізняються грудей, а будова молочної залози однаково у всіх жінок, тому розмір грудей ніяк не впливає на лактацію. Навіть жінки з нульовим розміром грудей, у яких практично немає жирової тканини, можуть годувати дитину грудьми. Крім того, остаточно розмір грудей визначається тільки після першої вагітності, тому що молоко-продукують клітини і молочні протоки в третьому триместрі вагітності починають інтенсивно рости.

Груди і годування

Тим не менш, розмір грудей все ж впливає на годівлю грудьми. По-перше, дитині жінок з великими грудьми часто важко пристосуватися до годування, тому що ареола просто не поміщається в його крихітний рот. Ця проблема зазвичай зникає, коли дитина трохи підросте. Експерти рекомендують у перші тижні відсмоктувати молоко насосом і годувати дитину з пляшечки. По-друге, дослідження показали, що місткість грудей індивідуальна і не залежить від розміру, тобто маленькі груди може вмішати молока більше, ніж велика. Молочна залоза виробляє молоко постійно, і між годуваннями воно збирається в молочних протоках. Під час годування дитина зазвичай вживає близько 70-80% молока, що скупчився в грудях. Вчені виявили, що у одних жінок місткість грудей в три рази більше, ніж у інших, однак і ті, і інші виробляють однакову кількість молока протягом двадцяти чотирьох годин. В цілому, логічно припустити, що чим більше груди, тим більше її місткість, але вчені відзначають, що розмір грудей далеко не завжди є ознакою хорошої лактації.

Практично це означає, що жінкам з невеликими місткістю грудей слід годувати дитину частіше, і що дитина вживає менше молока за одне годування. Жінки з великою місткістю грудей можуть дати дитині більше молока за одне годування, тому вони можуть підносити дитину біля грудей рідше. Це ще раз підтверджує необхідність годування у відповідь на появу ознак готовності до смоктання, тобто «Годування на вимогу», коли частота і час грудного вигодовування визначається потребами дитини, а не вказівками педіатра або радами бабусі.

Вагітність, вигодовування і відлучення від грудей

Під час вагітності груди ростуть і збільшується в розмірі. Це пов’язано з ростом і розвитком молочних залоз. Як не дивно, але в цей час жирової тканини стає менше — її витісняють зростаюча залозиста тканина. Значно темніють ареоли, і груди починають виробляти молозиво, попередник молока.

Розмір грудей досягає «піку» приблизно на три-п’ять днів після пологів, коли нормалізується вироблення молока. У цей час більшість жінок відчувають збільшення (набухання) грудей, але воно проходить протягом декількох днів. Після того, як грудне вигодовування нормалізується, розмір грудей буде деякий час незначно змінюватися (груди зменшується, коли дитина зціджує молоко, і збільшується, коли молоко накопичується в грудях, заповнюючи її).

Після того, як ви перестали годувати дитину грудьми, і в молоці більше немає необхідності, відбувається атрофія або висихання молочних залоз. Відповідно, розмір грудей зменшується. Якщо відлучення сталося швидко, зменшення розміру може бути дуже помітним. Тим не менш, на цьому метаморфози грудей не закінчуються. Приблизно через шість місяців після відлучення дитини від грудей відновлюється жирова тканина. При поступовому відлученні зміни грудей малопомітні, так як відновлення жирової тканини відбувається на тлі годування. Тому після вагітності і грудного вигодовування груди часто знаходить колишній розмір, але її форма може змінюватися (груди трохи обвисають). Однак в окремих випадках розмір грудей після пологів і годування, навпаки, зменшується.

Сподобалася стаття? Поділися з друзями:

Схожі статті:
Попереднє з категорії:
Запис опублікована в рубриці Здоров'я. Додайте в закладки постійне посилання.