Рожевий лишай — лікування не потрібно

Рожевий лишай — це незлоякісної утворення на шкірі, яке в довгостроковій перспективі нічим не загрожує, але, тим не менш, може бути вельми неприємним. В середньому це захворювання триває півтора місяця, або, в більш важких випадках, до двох місяців. У гіршому випадку пацієнт може хворіти рожевої вовчаком до 6 місяців, але це трапляється дуже рідко.

Перша ознака захворювання — поява на шкірі, найчастіше на спині, «материнської бляшки», великого і іноді болючого плями рожевого або червоного кольору. Через один або два тижні на шкірі з’являється велика висип — вона складається з цяток меншого розміру, але їх багато і вони дуже помітні. Найбільш інтенсивно рожевий лишай проявляється на верхній частині тулуба, але може вражати також і кінцівки. На обличчі висипка від рожевого лишаю з’являється рідко.

Хто цим хворіє?

По всій імовірності, у виникненні рожевого лишаю не винні якісь генетичні особливості. Він може з’явитися практично у кого завгодно; у жінок це захворювання зустрічається трохи частіше, ніж у чоловіків. Найбільш вірогідний розвиток цього захворювання у дітей, проте вони може проявити себе в будь-якому віці. 70% захворілих рожевим позбавляємо — це ті, хто недавно переніс інфекцію верхніх дихальних шляхів.

В чому причина?

Рожевий лишай не викликається вірусом або бактеріальною інфекцією, а також грибком, хоча у його симптомів є схожість з симптомами грибкової інфекції. Строго кажучи, рожевий лишай не заразний, проте трапляється, що їм майже одночасно хворіють люди, що живуть в одному будинку. У групі ризику знаходяться ті, хто користується тією ж ванною кімнатою, що і хворий. Відомо про масові захворювання рожевим позбавляємо в спортивних командах, студентських гуртожитках, казармах, проте причина цих спалахів не ясна.

В дійсності, точно також не ясна і причина самого рожевого лишаю. Найчастіше їм хворіють весною і восени, однак незрозуміло, чи пов’язано це якимось чином з рослинами, які цвітуть у цей час, з погодою або з чимось ще.

Як протікає захворювання?

Рожевий лишай викликає у хворіють їм дуже сильний дискомфорт. Висип буває болючою, а іноді свербить і свербить. Ці симптоми зазвичай посилюються, коли прискорюється кровотік, наприклад, при заняттях спортом, сильному стресі або впливі високих температур. При цьому деякі ділянки шкіри запалюються і лущаться.

Зазвичай рожевий лишай не залишає слідів; у деяких пацієнтів ділянки шкіри, на яких була висипка, деякий час після одужання мають світліший, або більш темний колір, ніж шкіра навколо, однак і це проходить через кілька тижнів. Гіперпігментація після рожевого лишаю зазвичай буває у людей зі світлою шкірою, гіпопігментація — у смуглокожіх.

Наскільки це серйозно?

Мабуть, найсерйозніші наслідки рожевого лишаю — це свербіж, біль і психологічний дискомфорт, які відчувають людиною, у якого на шкірі з’явилася така сильна висип. Але, принаймні, це захворювання не є провісником раку або якоїсь іншої небезпечної хвороби. Крім того, рожевий лишай зустрічається дуже рідко, і хворіють їм тільки раз в житті.

Як це лікується?

При рожевому лишаї не потрібно лікування. Оскільки його причини до кінця не ясні, вилікувати його неможливо, він проходить сам через кілька тижнів. Прискорити цей процес можна.

За допомогою ліків можна полегшити деякі симптоми. Якщо висип викликає сильний біль, приймають анальгетики; від сверблячки допомагають антигістамінні. Якщо пацієнт буде розчісувати висип, на шкірі можуть залишитися рубці; для запобігання цього рекомендують використовувати точкові антибіотики.

А рідкісних випадках, якщо запалення і висип від рожевого лишаю не проходять, виписують протизапальні засоби.

дисколорація шкіри, яка залишається після рожевого лишаю, не дуже помітна, але якщо вона турбує пацієнта, для боротьби з нею можна використовувати лікування ультрафіолетом. Це досить дорога процедура, але вона виправдовує себе, якщо людина дуже сильно стурбований своїм зовнішнім виглядом. У більшості випадків, однак, рожевий лишай треба просто «перечекати».

Як зрозуміти, що у мене рожевий лишай?

Рожевий лишай може діагностувати дерматолог. Його симптоми дуже схожі на симптоми деяких інших захворювань, наприклад, оперізуючого лишаю і оперізуючого герпесу. Висип, як при рожевому лишаї, іноді буває також при алергічних реакціях на деякі ліки, наприклад, антибіотики, знеболюючі і протизапальні засоби.

Рожевий лишай можна діагностувати за допомогою біопсії, однак, оскільки захворювання не небезпечно, через нього не варто проводити таку складну процедуру.

заразилися рожевий лишай?

З приводу заразність рожевого лишаю поки немає однозначної думки. Відомо, що він не завжди передається при прямому контакті з хворим. Деякі лікарі вважають, що це захворювання викликається бактеріями або вірусом; встановлено, що грибки або алергія точно не є його причиною.

Перша ознака рожевого лишаю — велике розоватое пляма на шкірі, дуже схоже на стригучий лишай, який є заразним грибковим захворюванням. Точно визначити, чим саме хворий пацієнт, може тільки лікар.

Сподобалася стаття? Поділися з друзями:

Схожі статті:
Попереднє з категорії:
Запис опублікована в рубриці Здоров'я. Додайте в закладки постійне посилання.