Роздільне харчування — все за і проти

загрузка...

Вважається, що людський шлунок здатний перетравлювати будь-яку кількість різноманітних продуктів харчування одночасно. Насправді ж це поширена помилка не має нічого спільного з дійсністю — далеко не всі продукти «поєднуються» один з одним, і одночасне їх вживання в їжу часто призводить до цілком природним наслідків у вигляді порушень травлення. Роздільне харчування — це дієта, заснована саме на ідеї сумісності харчових продуктів.

Правила роздільного харчування

В основі концепції роздільного харчування лежить механізм дії травних ферментів — речовин, що виробляються організмом для розщеплення продуктів харчування. Розщеплення і переварювання різних видів харчових продуктів вимагає різних травних ферментів: так, наприклад, для повноцінного перетравлення вуглеводів необхідні речовини, здатні розщеплювати саме вуглеводи, і так далі. Вивчення особливостей процесу травлення і призвело до створення своєрідного «зведення правил» роздільного харчування.

Правила роздільного харчування стосуються виключно комбінацій певних продуктів один з одним. Наприклад, не можна поєднувати вуглеводи і білки, білки і жири, крохмаль і цукор. В окрему категорію винесені дині і кавуни, які, згідно з правилами роздільного харчування, не можна вживати ні з якою іншою їжею, і молоко — яке також рекомендується вживати окремо.

 • Продукти з великим вмістом вуглеводів і продукти з великим вмістом кислот (кислі продукти) не можна вживати разом. Хліб, рис, картопля згідно принципам роздільного харчування не можна вживати з лимонами, апельсинами, грейпфрутами, ананасами, помідорами. Травний фермент птіалін, необхідний для розщеплення вуглеводів, кислоти, що містяться, наприклад, в цитрусових, руйнують. Таким чином, природний механізм розщеплення вуглеводів істотно сповільнюється. Цитрусові фрукти краще вживати мінімум за п’ятнадцять-тридцять хвилин до прийому їжі.
 • Абсолютно не поєднуються один з одним концентровані протеїни та вуглеводи. М’ясо, яйця, сири, горіхи та інші джерела протеїну не можна поєднувати з хлібом, кашами, картоплею, фруктами.
 • Не можна одночасно вживати декілька різних джерел білка — наприклад, яйця і м’ясо, сир і горіхи, яйця і сир, молоко і м’ясо, яйця і молоко. Молоко взагалі краще пити окремо від основного прийому їжі. Для нормального переварювання різних видів білка організму потрібні різні травні ферменти і різна кислотність шлункового соку.
 • Згідно з принципами роздільного харчування, не рекомендується одночасно вживати в їжу жири і білки — від сметани, рослинного або вершкового масла в якості добавки до страв з м’яса, яєць, сиру, горіхів краще відмовитися. Жири сповільнюють вироблення шлункового соку і знижують його кислотність, таким чином, сповільнюючи і процес розщеплення білків у шлунку.
 • Не можна одночасно вживати білкову їжу і продукти з великим вмістом кислот (наприклад, апельсини, помідори, лимони, ананаси і так далі). Апельсиновий сік і яйця, популярне поєднання для сніданку в Англії та Америці, насправді дуже шкідливо для шлунку. Фруктові кислоти порушують нормальне розщеплення білків і можуть спровокувати розлад шлунку.
 • Чи корисно роздільне харчування?

  Незважаючи на безліч шанувальників по всьому світу, у фахівців по правильному харчуванню система роздільного харчування не знайшла визнання — з багатьох причин. В першу чергу, «автор» системи роздільного харчування, американський натуропат Герберт Шелтон, класичного медичної освіти не мав, а принципи роздільного харчування розробляв, виходячи не з якихось дослідів або спостережень, а виходячи з теоретичних припущень. В результаті ідея про те, що «змішане» харчування порушує природні механізми травлення, висловлена Шелтоном, не знайшла підтвердження. Більш того — вчені вказують на те, що тисячоліттями людина вживала саме «змішану» їжу, а значить, травна система людини адаптована саме до такого режиму харчування. Здоровий шлунок, в умовах відсутності яких-небудь захворювань шлунково-кишкового тракту, без праці перетравлює одночасно різні типи їжі, а от роздільне харчування, навпаки, здатне порушити травний баланс.

  Сподобалася стаття? Поділися з друзями:

  Схожі статті:
  Попереднє з категорії:
  Запис опублікована в рубриці Здоров'я. Додайте в закладки постійне посилання.