Роздільне харчування: складаємо меню

загрузка...

Система роздільного харчування, користується великою популярністю як ефективна і досить легка дієта, заснована на одному-єдиному принципі — принципі сумісності різних продуктів харчування. Меню роздільного харчування розробляється виходячи з цього принципу «сполучуваності» і «несполучуваності» одних продуктів харчування з іншими: так, наприклад, обід повинен складатися виключно з продуктів, багатих вуглеводами, а вечеря — з продуктів, багатих білками, тому що одночасно, згідно з принципами роздільного харчування, такі продукти вживати в їжу не можна.

Меню роздільного харчування будується на принципах природного механізму травлення. Відомо, що для переварювання продуктів харчування різних типів (наприклад, білкових, крахмалсодержащих, кислих) шлунку необхідні різні травні ферменти. Наприклад, для переварювання білка шлунок потребує кислотних ферментах, а для перетравлення вуглеводів — в лужних ферментах. При одночасному надходженні в шлунок і білків, і вуглеводів виробляються травні ферменти кислотного та лужного видів нейтралізують один одного, порушуючи, таким чином, природний процес травлення. Наслідки неправильно складеного меню роздільного харчування, як стверджують автори і послідовники системи роздільного харчування, помітити дуже легко: спроба поєднати непоєднуване призводить до різних порушень травлення типу печії, здуття живота, уповільнення обміну речовин.

Правила складання меню роздільного харчування

При складанні індивідуального меню роздільного харчування необхідно враховувати наступні правила:

 • Один прийом їжі не повинен поєднувати крахмалсодержащего продукти (картопля, макарони, рис) з білковими продуктами (м’ясо, яйця). Смажене м’ясо з відварними макаронами — грубе порушення правил роздільного харчування.
 • За один раз можна вжити в їжу тільки один вид білка.
 • Не можна поєднувати кислі продукти з крахмалсодержащего (при надходженні у шлунок травні ферменти, необхідні для розщеплення цих різних видів їжі, нейтралізують один одного).
 • Фрукти краще всього їсти окремо (в першу чергу це стосується дині і кавуна, які, згідно з принципами роздільного харчування, не сумісні з будь-якими іншими фруктами), за двадцять-тридцять хвилин до основного прийому їжі.
 • Овочі, не містять крохмаль (брокколі, цвітна капуста, огірки, кабачки, листові овочі) можна поєднувати як з білками, так і з вуглеводами. Іншими словами, овочеві салати, супи, обсмажені овочі можна їсти і зі стравами з м’яса (білковими), і з гарнірами типу відвареного рису або картопляного пюре.
 • Оскільки жири уповільнюють процес травлення, будь олії (оливкова, соняшникова, вершкове) не можна поєднувати з протеїнами, але можна — з крахмалсодержащего продуктами та овочами, що не містять крохмалю. Іншими словами, можна вживати в їжу обсмажені в олії овочі або овочевий салат з оливковою олією (овочі допомагають прискорити процес засвоєння жирів), але не рекомендується — смажену в рослинній олії рибу або м’ясо.
 • Варіанти меню

 • Сніданок: фруктовий салат з кислих і напівкислих фруктів (полуниця, ківі, персики, сливи, виноград) або кілька шматочків дині, або будь-яка каша, зварена на воді, або зварені круто яйця або яєчня із зеленню.
 • Обід: салат з огірків, помідорів і зелені з білковими стравами (смажена або варена куряча грудка, обсмажена риба) або вуглеводними блюдами (запеченою картоплею, відвареною білим або коричневим рисом, макаронами). Салат зі свіжих овочів можна замінити обсмаженими в оливковому маслі овочами (тоді в якості основної страви необхідно вибирати тільки крахмалсодержащего продукти — рис, картопля, макарони).
 • Вечеря: в залежності від того, який варіант (білковий або вуглеводний) ви вибрали для обіду, вибирайте для вечері протилежне блюдо: якщо обід був білковим, вечеря повинна бути вуглеводним, і навпаки. Якщо за допомогою системи роздільного харчування необхідно схуднути, краще всього зупинитися на легких стравах — наприклад, порції відварного рису із зеленню або обсмаженими в оливковому маслі овочами, салаті з овочів з оливковою олією.
 • Сподобалася стаття? Поділися з друзями:

  Схожі статті:
  Попереднє з категорії:
  Запис опублікована в рубриці Здоров'я. Додайте в закладки постійне посилання.