Рослини з цукрознижувальними властивостями: майже інсулін, тільки краще

Цукровий діабет був відомий тисячоліття тому , тоді, коли не було ні інсуліну, ні інших ліків у звичному для нас розумінні, однак лікарі тих часів поділяли це захворювання на два види: смертельний і піддається лікуванню. Лікування в давні часи будувалося приблизно за такими ж принципами, як і сьогодні: фізичні вправи, дотримання правил харчування і лікарські рослини.

Сучасні лікарі чудово знають про користь фітотерапії для лікування цукрового діабету другого типу і часто її призначають. Рослин, використовуваних для цієї мети близько двох сотень.

 • Квасоля. Використовують стулки зрілої квасолі. Одну стандартну столову ложку поламаних стулок варять на слабкому вогні 20 хвилин, після чого накривають кришкою. Відвар можна пити через чотири години по чверті склянки чотири рази на добу перед їдою.
 • Кропива. Використовують сухе листя. Столову ложку кропив’яних листя заливають однією склянкою окропу і потім наполягають в термосі не менше години. Настій п’ють по одній стандартній столовій ложці чотири рази на добу перед їдою.
 • Шипшина. Використовують плоди і листя. Три столові ложки роздавлених плодів заливають трьома склянками води, після чого кип’ятять під кришкою три хвилини, потім настоюють в термосі не менше трьох годин. П’ють по одному стандартному склянці тричі на добу після їди. Три столові ложки сухого листя заливають трьома склянками води, потім кип’ятять під кришкою три хвилини, настоюють не менше години і п’ють як чай, по одній склянці після їжі.
 • Смородина чорна. Використовують листя, зібрані з травня по червень. Півтори столові ложки листя запарюють півтора склянками води, потім кип’ятять десять хвилин, настоюють не менше чотирьох годин. П’ють по півсклянки тричі на добу після їжі, як чай.
 • Горобина червона. Використовують ягоди. Десертну ложку розчавлених плодів запарюють склянкою води, потім кип’ятять під кришкою 20 хвилин, настоюють не менше трьох годин і п’ють по одній стандартній столовій ложці після їжі три рази на добу.
 • Журавлина. Використовуються ягоди. Три столові ложки ягід заливають трьома склянками води, потім кип’ятять п’ять хвилин під кришкою, настоюють не менше півгодини і п’ють по одному стандартному склянці тричі на день між їдою.
 • Калина. Використовують кору, заготовлену в квітні — травні та плоди. Десертну ложку кори заливають однією склянкою води, потім кип’ятять десять хвилин, настоюють не менше двадцяти хвилин. П’ють по одній стандартній столовій ложці перед їжею, тричі на день. Столову ложку розчавлених плодів заливають півтора склянками води, потім кип’ятять п’ять хвилин, настоюють три години. П’ють по половині склянки перед їдою тричі на день.
 • Ожина. Використовують листя і ягоди. Півтори столових ложки листя запарюють півтора склянками води, потім кип’ятять п’ять хвилин, настоюють не менше трьох годин. П’ють по половині склянки тричі на добу, до прийому їжі. Ягоди використовують по-іншому. Столову ложку підготовлених плодів запарюють склянкою води, потім кип’ятять п’ять хвилин під кришкою, настоюють не менше години. П’ють по півсклянки двічі на день після закінчення прийому їжі.
 • Брусниця. Використовують листя, зібрані ранньою весною і плоди. Три чайні ложки листя запарюють трьома склянками окропу, потім настоюють не менше десяти хвилин і п’ють по одному стакану після їжі, як чай. Ягоди використовують у свіжому або моченому вигляді по половині склянки тричі на добу.
 • Береза. Використовують набряклі бруньки, зібрані ранньою весною і листя, зібрані в червні — липні. Десертну ложку бруньок берези заливають водою, кип’ятять двадцять хвилин, настоюють не менше шести годин. П’ють по п’ятій частині склянки тричі на добу після прийому їжі. Столову ложку листя запарюють водою, кип’ятять десять хвилин, приймають по третині склянки триразово разом з їжею.
 • Аралія маньчжурська. Використовують кору і коріння. Столову ложку підготовленої сировини запарюють склянкою води, потім кип’ятять півгодини під кришкою, охолоджують, проціджують, доводять об’єм до склянки. П’ють по столовій ложці тричі на день до того, як сідати за стіл.
 • Родіола рожева. Використовують коріння. 50 грам подрібнених в блендері або на тертці корінь заливають 0,5 літрами медичного спирту, настоюють два тижні в темному місці. П’ють по 20 крапель тричі на день за тридцять хвилин до їжі.
 • Кульбаба лікарська. Використовують корінь і стебла. Чайну ложку підготовленої сировини заливають однією склянкою води, кип’ятити під кришкою п’ятнадцять хвилин, настоюють півгодини, проціджують, доводять об’єм до початкового. Приймають по столовій ложці тричі на день до їди.
 • Овес. Використовують зерна, зелені колоски. Сік сирих класів по 10 крапель тричі на день перед основним прийомом їжі. 100 грамів зерен заливають трьома склянками води, потім кип’ятять годину, настоюють протягом ночі, проціджують. П’ють по півсклянки тричі на день до їди.
 • Світлана Шимкович

  Сподобалася стаття? Поділися з друзями:

  Схожі статті:
  Попереднє з категорії:
  Запис опублікована в рубриці Народні поради. Додайте в закладки постійне посилання.