Романтика — пастка для жінки?

Жіноча психологія влаштована найцікавішим чином: прекрасним дамам мало просто задовольнятися знанням про те, що вони улюблені. Їм потрібні і відповідні підтвердження цієї любові від чоловіків: цукерки, букети, вечері при свічках, палкі зізнання у віршах і прозі, прогулянки під місяцем і ювелірні прикраси в оксамитових коробочках. Дами зазвичай все це беруть на ура, і зовсім не замислюються над тим, що романтика — це іноді всього лише пастка для жінки.

По суті своїй романтика багатогранна. Про неї можна говорити, коли чоловік не тільки готовий викласти енну суму в квітковому магазині за букет приголомшливої краси, але і тоді, коли він готовий залізти на клумбу і зривати троянди з куща, обдираючи руки об колючки. Романтика — не тільки дороге кільце з діамантом, піднесене під час вечері у фешенебельному ресторані, але і дбайливо накинутий на зябнущего плечі теплий плед. Навіть ласкаві слова на кшталт «мила, кохана, найкрасивіша» сприймаються більшістю жінок саме як прояв романтики, оскільки в повсякденному житті і при звичайних обставинах почути щось подібне від чоловіків просто нереально. Тому й складно заздалегідь передбачити, що саме спонукає чергового романтика виходити за звичні рамки поведінки: занадто сильні і щирі почуття чи щось інше.

З арсеналу шлюбного афериста

Ті, кому доводилося стикатися з шлюбними аферистами або хоча б чути про них, напевно знають, що романтика для чоловіків подібного роду — щось на зразок професійного навику. Зазвичай вони представляються своїм жертвам власниками невеликого бізнесу або співробітниками відомих компаній, а на худий кінець — представниками творчого бомонду. Однак від розпитувань дами про свою роботу така людина зазвичай відмахується і говорить, що не знаходить в «цій рутині» нічого цікавого.

Він буде надзвонювати черговий пасії кожен день і обсипати її ніжними зізнаннями. Квіти і цукерки теж підуть в хід — нехай не особливо вишукані і дорогі, але жінка вже буде перебувати в повній упевненості, що дорогий не подарунок, дорога увага. А далі почнеться найцікавіше. Власне, це і відрізняє шлюбного афериста від чоловіка-романтика в чистому вигляді. Шлюбний аферист обов’язково зробить пропозицію руки і серця, а через деякий час починає спонукати наречену до активних дій з грошима або нерухомістю: продати квартиру або прописати його на своїй житлоплощі, позичити йому грошей або взяти для нього позику в банку і так далі. Розсудливу жінку такі прохання повинні насторожити.

Бродяга любові — Казанова

Є й інша категорія чоловіків. Вони не полюють не за дамськими гаманцями і квартирами, а за «цим самим». Іншими словами, мета у них одна — зачарувати і спокусити якомога більшу кількість жінок з метою завести з ними ні до чого не зобов’язують інтимні стосунки, деколи навіть на один раз. При цьому психологічні мотиви, рушійні Казанова і Дон-Жуан, можуть бути самими різними. Одні з них просто шукають різноманітності в сексі. Інші самостверджуються таким способом: їм здається, що кількість підкорених жінок говорить про їх бездоганною мужності.

Точної відповіді на питання, як обчислити казанову, напевно, не існує. Але все-таки психологи радять звернути увагу на один нюанс. Якщо чоловік робить по відношенню до жінки один романтичний вчинок за іншим і при цьому поводиться так, як ніби йому нічого від неї не потрібно, — це привід для того, щоб задуматися. Ненав’язливо і поволі підштовхнувши жінку до близькості, він може потім сказати щось на кшталт: «Вибач, але я тебе ні про що не просив — ти сама цього хотіла», і просто випаруватися з її горизонту.

Справжня романтика безкорислива і одночасно невіддільна від інших проявів любові, в тому числі і на фізичному рівні. Мова не йде про те, щоб, зустрівши на життєвому шляху Обшук-романтика, бігти від нього з усіх ніг. Не варто відразу підозрювати його у всіх мислимих і немислимих гріхах. Але обережність ще ніколи і нікому не шкодила.

Світлана Усанкова

Сподобалася стаття? Поділися з друзями:

Схожі статті:
Попереднє з категорії:
Запис опублікована в рубриці Психологія. Додайте в закладки постійне посилання.