Різновиди кіст яєчника: виявлення і лікування

загрузка...

В ході менструального циклу у багатьох жінок з фолікулів утворюються маленькі кісти, всередині яких знаходиться або рідина, або яйцеклітина, яка не змогла вийти з фолікула. З часом такі кісти зникають. Це — функціональні кісти, які зазвичай безсимптомні і нешкідливі.

У рідкісних випадках кісти можуть викликати біль і дискомфорт. Ще рідше кісти бувають злоякісними — такі утворення являють собою серйозну загрозу життю і здоров’ю жінки. Потрібно регулярно проходити обстеження, щоб виявити потенційно небезпечні кісти на ранніх стадіях.

Кіста жовтого тіла

Жовте тіло — це тимчасова гланди, яка виробляє прогестерон, щоб підготувати матку в вагітності. Якщо вагітність не наступає, жовте тіло зникає. Однак воно може стати кістою — це і є кіста жовтого тіла.

Така кіста, як правило, не має симптомів, утворюється в кінці менструального циклу і на ранніх термінах вагітності. У більшості випадків кіста жовтого тіла розсмоктується без спеціального лікування.

Геморагічна кіста

Функціональні кісти, які наповнені кров’ю, називаються геморагічними. Незалежно від того, розриваються ці кісти чи ні, вони сочатся кров’ю, викликаючи печіння в області тазу. Ці кісти — поширене явище і вони не потребують лікування. Час від часу вони формуються у більшості жінок, просто зазвичай залишаються непоміченими. Однак якщо геморагічна кіста є ознакою ендометріозу, лікар може порекомендувати видалення кісти.

дермоїдна кіста

дермоїдна кісти формуються з тих же клітин, з яких утворюються яйцеклітини. З цих же клітин утворюються волосся, шкіра, зуби, кістки, і всі ці тканини нерідко присутні в дермоїдна кіста. Близько 2% дермоїдна кіста — злоякісні.

Найбільш високий ризик розвитку дермоїдна кіста у жінок дітородного віку. Кісти можуть досягати 15 сантиметрів в діаметрі і затискати кровоносні судини яєчників. З цієї причини часто рекомендують видалення дермоїдна кіста.

Сподобалася стаття? Поділися з друзями:

Схожі статті:
Попереднє з категорії:
Запис опублікована в рубриці Вагітність і діти. Додайте в закладки постійне посилання.