Різниця у віці між подружжям: яка оптимальна?

загрузка...

Як правило, ідеальної різницею у віці між партнерами або подружжям вважається 3-5 років або менше. Різниця у віці між партнерами в 10 років і більше може стати істотною проблемою відносин. Навіть якщо ви обоє вільнодумні люди, стереотипи можуть жити в головах ваших близьких. Щоб різниця у віці не стала перешкодою любові, потрібно слідувати декільком досить простим правилам.

Будьте чесні один з одним

Перш за все, не заперечуйте існування проблеми. Визнайте, що різниця у віці має значення.

Якщо один з вас хоче дітей, а інший — ні (тому що вони у нього або неї вже є, або тому, що це свідоме давно прийняте рішення), обговоріть це відразу. Крім того, потрібно заздалегідь мати на увазі, що партнер, який набагато старший за вас, через кілька років може стати практично безпорадним. Якщо ви не готові взяти на себе роль доглядальниці, говоріть про це прямо. Це не жорстоко, а чесно — і адже давно відомо, що добрі відносини можна побудувати тільки на чесності.

Будьте готові до реакції сім’ї

Незалежно від того, наскільки ви вільні від стереотипів, члени вашої родини можуть керуватися більш традиційними уявленнями і про життя. Багато людей не готові відразу лояльно ставитися до відносин, в яких один з партнерів набагато старше іншого — особливо якщо ваш партнер майже ровесник вашим батькам. Повідомте їм про свої стосунки, не розраховуючи на те, що вони зрадіють і будуть вас вітати. Надалі все залежатиме від вас — ваша сім’я буде щаслива, якщо будете щасливі ви.

Секс: враховуйте потреби і можливості

Необхідно з самого початку розуміти, що, якщо в парі чоловік набагато старший за жінку, з сексом можуть виникнути труднощі. Як правило, хоча бувають і винятки, чоловікові важко відповідати потребам значно більш молодий партнерки в силу природних вікових змін.

Щоб подолати ці труднощі, потрібно прямо говорити один з одним про те, чого ви хочете і чого вам не вистачає. Тут нічого соромитися, так як і в парах ровесників сексуальне життя далеко не завжди задовольняє обох партерів. Можливо, для вас виходом стане здоровий спосіб життя, будь або препарати, що поліпшують потенцію і різні експерименти в сексуальній сфері.

Вчіться не звертати уваги не забобони

«Їй потрібні його гроші», «він трохи порозумнішає і знайде жінку помоложе» — це найм’якші думки, які багато людей виносять про парах з помітною різницею у віці. Будьте готові не ображатися на питання на зразок «Це твій тато?» Або «Це твій син?». Не потрібно витрачати дуже багато енергії на те, щоб переконати подружок і колег у тому, що вам добре з коханою людиною, не дивлячись ні на що. Справжні друзі зрозуміють це і так, що робити з несправжніми — вирішувати вам.

З’ясуйте свої причини

Чому ви хочете бути разом з цією людиною? Через нього? Через його віку та соціального становища? Або через щось ще? Якщо вас завжди привертали люди значно старші або молодші вас, можливо, вам варто проконсультуватися у психолога. Сама по собі різниця у віці не є проблемою, але якщо особистість партнера для вас відходить на другий план, вам потрібна допомога професіонала.

Шукайте спільні інтереси і хобі

Актор Алекс Болдуїн, якому зараз більше 50 років, сказав: «Що може бути гірше, ніж прокидатися поруч з двадцятип’ятирічної дівчиною? Хочеться провалитися куди-небудь, тому що їй зовсім нічого сказати ».

Відсутність спільних інтересів, тем для розмови, занадто велика різниця в інтелектуальному розвитку для відносин партнерів з великою різницею у віці може бути більш руйнівною, ніж проблеми з потенцією або нерозуміння родини. Тому не потрібно чекати, поки ваші розмови не почнуть складатися майже цілком з незручних пауз. З самого початку відносин займайтеся чимось разом — фотографією, верховою їздою, вирощуванням кактусів і так далі.

Сподобалася стаття? Поділися з друзями:

Схожі статті:
Попереднє з категорії:
Запис опублікована в рубриці Психологія. Додайте в закладки постійне посилання.