Ризики і побічні ефекти грудних імплантатів: можливі проблеми

Якщо ви вирішили зробити операцію по збільшенню грудей, то вам слід знати про всі можливі побічні ефекти грудних імплантатів — від протечки до проблеми з годуванням грудьми. Ви будете готові діяти, знаючи, що може трапитися.

Годування груддю

Багато пацієнток з грудними імплантатами успішно годують грудьми, проте, імплантати можуть цьому заважати.

Якщо ви плануєте в майбутньому грудне вигодовування, розкажіть про це хірурга, це може вплинути на техніку виконання операції.

Мамографія

Існує ризик того, що грудні імплантати можуть перешкодити визначити рак. Під час мамографії, рентгена або ультразвукового обстеження імплантати можуть приховувати пухлини або ушкодження. Медичні працівники повинні вживати особливих заходів під час досліджень. Крім того, потрібно робити більше знімків, що потребує додаткового часу. Так що коли записуєтеся на обстеження, скажіть лікарю, що у вас грудні імплантати, щоб він міг спланувати час.

У разі грудних імплантатів рентгенолог буде використовувати спеціальний прийом, званий технікою Еклунда, щоб можна було побачити, чи немає в тканинах грудей новоутворень. Так що скажіть про імплантатах рентгенологу до того, як почнеться обстеження.

При мамографії груди стискається, що збільшує ризик розриву імплантату.

Анапластіческая великоклітинна лімфома

Імплантати грудей можуть збільшувати ризик анапластичної великоклітинною лімфоми, рідкісного виду раку, який вражає Т-лімфоцити (вид білих кров’яних тілець). Лімфома може з’явитися в капсулі або рубцевої тканини, яка оточує імплантат. Управління з контролю за продуктами і ліками вивчає потенційний ризик. Поки відомо про шістдесяти випадках анапластичної великоклітинною лімфоми по всьому світу серед п’яти чи 10 мільйонів жінок, яким встановлені імплантати грудей. Ризик є і в разі силіконових імплантатів, і в разі імплантатів з фізіологічним розчином. Лікування включає видалення імплантатів і, можливо, додаткову терапію

Втрата чутливості

Після пластики грудей, деякі пацієнти втрачають чутливість грудей і сосків. Втрата чутливості може бути як тимчасової, так і перманентної. Хірургічна техніка може грати роль в цьому ускладненні. Хірург може визначити найбільш підходящі імплантати і техніку операції, щоб мінімізувати втрату чутливості.

капсулярної контрактури

капсулярної контрактури виникає, коли рубцева тканина створює капсулу, стискаючу імплантат, що викликає затвердіння і втрату форми. Неможливо вгадати, чи виникне капсулярна контрактура, але фактори ризику включають травми грудей або недостатня кількість шкіри, щоб покрити імплантат. Для виправлення контрактура часто потрібне хірургічне втручання.

«Подвійний міхур»

Іноді один або обидва грудних імплантату зсуваються нижче молочної залози, тоді виникає виїмка впоперек нижньої частини грудей. «Подвійний міхур» може з’явитися, якщо імплантат занадто великий або погано встановлений. Це рідкісне ускладнення, його можна виправити хірургічно.

Витік з імплантату

Проводилися дослідження, які вивчали можливі небезпечні ефекти попадання матеріалів імплантату в навколишні тканини грудей. В результаті було встановлено, що немає достатніх свідчень про те, що це небезпечно, але тільки з тими матеріалами, які затверджені FDA. Ці ж матеріали використовуються для інших видів медичних імплантатів та протезів.

Розрив

Жоден імплантат не вічний. Імплантати можуть ламатися або рватися і здуватися в результаті. Багато випадків розривів пов’язані зі старінням імплантату, сильним здавлюванням грудей або травмою грудей. Найпомітніші ефекти — це зміна розміру і форми грудей. В залежності від розміру розриву, зміни в зовнішньому вигляді грудей з’являться через кілька днів або через тривалий час.

Іноді стиснення грудей при мамографії достатньо для розриву імплантату. Згідно FDA, було 58 задокументованих випадків розриву імплантату з 1992 по 2002 рік. При мамографії фахівець не повинен допускати зайвого тиску на груди.

Зазвичай для видалення сдувшегося імплантату потрібна операція. Більшість жінок вибирають при повторній операції імплантати меншого розміру.

Запитайте лікаря

Перш ніж зважитися на операцію, обговоріть можливі побічні ефекти з сертифікованим пластичним хірургом, що має досвід операцій по збільшенню грудей. Вибір хорошого пластичного хірурга, слідування перед-і післяопераційну вказівкам і реалістичні очікування допоможуть уникнути побічних ефектів. Якщо ви хочете збільшити груди, але не хочете встановлювати імплантати, обговоріть з хірургом можливість операції, при якій використовуються наявні тканини грудей для поліпшення зовнішнього вигляду.

Сподобалася стаття? Поділися з друзями:

Схожі статті:
Попереднє з категорії:
Запис опублікована в рубриці Краса й особиста гігієна. Додайте в закладки постійне посилання.