Рівень лейкоцитів у дитини: результати аналізу крові

Для визначення рівня лейкоцитів потрібно взяти аналіз крові . Лікар може призначити аналіз крові для визначення рівня лейкоцитів. Він допомагає визначити, чи страждає дитина від інфекції, захворювання або алергічної реакції. У таких випадках рівень лейкоцитів буде вище норми. Якщо пацієнт сприйнятливий до хвороб і інфекцій, рівень лейкоцитів може бути зниженим.

Значення

Лейкоцити (білі кров’яні тільця) — це клітини крові, які борються з бактеріями і вірусами. Низький рівень лейкоцитів може вказувати на те, що дитина піддається ризику інфекції, а високий рівень — на те, що інфекція або захворювання вже є.

Види лейкоцитів

Загальне число лейкоцитів включає в себе кілька різних видів цих клітин. Це нейтрофіли, лімфоцити, моноцити, базофіли і еозинофіли. Число кожного виду лейкоцитів може допомогти лікарю визначити, чи в порядку імунна система дитини. Занадто велика або маленька кількість білих кров’яних тілець будь-якого виду може впливати на стан імунної системи.

Здоровий рівень

Нормальний рівень для дітей — від 4 500 до 10 000 лейкоцитів на мікролітр, точне значення залежить від віку і статі. Найвищий рівень лейкоцитів у дітей до одного року, потім він знижується. Є також норми для кожного виду лейкоцитів.

Нездоровий рівень

Якщо рівень лейкоцитів вище або нижче норми, це вважається ознакою нездоров’я. Крім загального рівня лейкоцитів, лікар може звернути увагу на кількість окремих видів білих кров’яних тілець. Наприклад, лімфоцитів повинно бути від 15 до 40% від загальної кількості лейкоцитів. Якщо рівень нижче або вище, це може вказувати на небезпеку для здоров’я дитини.

Аномальні результати

Незвично низький рівень лейкоцитів означає, що у пацієнта лейкопенія, яка може бути наслідком пошкодження кісткового мозку, радіації або хвороби селезінки або печінки. Надмірно високий рівень лейкоцитів свідчить про лейкоцитозі. Він може бути викликаний анемією, інфекційним захворюванням, лейкемію, алергією або дуже сильним стресом.

Сподобалася стаття? Поділися з друзями:

Схожі статті:
Попереднє з категорії:
Запис опублікована в рубриці Вагітність і діти. Додайте в закладки постійне посилання.