Рітідектомія: видалення зморшок

Процес старіння шкіри як природний, так і неминучий: з віком на шкірі неодмінно, рано чи пізно з’являються такі характерні ознаки старіння, як зморшки і лінії, сама шкіра стає в’ялою, втрачає пружність і еластичність, починає провисати. Одним з найбільш радикальних і ефективних способів усунення таких вікових проблем шкіри є рітідектомія — процедура підтяжки обличчя.

Що таке рітідектомія

рітідектомія — це хірургічна процедура з підтяжки обличчя, що дозволяє усунути більшість неприємних ознак старіння шкіри, в тому числі глибокі зморшки, носогубні складки, складки на шиї, «другий» підборіддя. Рітідектомія, по суті, є процедурою комплексної і припускає одночасно усунення надлишкової кількості жирової тканини, підтяжку м’язів, перерозподіл і висічення надлишку шкіри обличчя та шиї. За рахунок такої комплексної методики досягається ефект омолодження: шкіра стає більш підтягнутою, а характерні вікові зміни шкіри зникають. У деяких випадках рітідектомія може супроводжуватися іншими, локальними пластичними операціями на окремих ділянках особи — наприклад, блефаропластика (пластикою століття).

Як виконується

Хоча сама по собі процедура підтяжки обличчя не є особливо складною, перед виконанням рітідектомія потрібні деякі попередні заходи. Зокрема, мінімум за шість годин до пластичної операції рекомендується відмовитися від вживання їжі і рідин, куріння. У більшості випадків для виконання рітідектомія потрібна госпіталізація на строк від доби і більше в залежності від індивідуального стану пацієнта після перенесеної операції. Рітідектомія може проводитися як під загальним наркозом, так і за умови аналгоседаціі — тобто одночасного застосування седативних (заспокійливих) препаратів і знеболюючих засобів. Тривалість операції може становити від півтора до трьох годин в залежності від ряду факторів — в тому числі і індивідуального стану шкіри до операції.

 • Перший етап рітідектомія — виконання розрізів в певній галузі, зазвичай — від волосистої частини області скронь вниз вздовж переднього краю вушної раковини, під мочкою і до волосистої частини за вухом. У деяких випадках одночасно виконується і невеликих розмірів розріз під підборіддям — наприклад, при необхідності видалення «другого» підборіддя і висічення надлишкової шкіри шиї.
 • Другий етап рітідектомія — висічення надлишкової шкіри: хірург обережно відділяє шкіру обличчя від тканин, підтягує і за допомогою спеціальних інструментів відсікає надлишок шкірного покриву. Одночасно можуть бути видалені і надлишки жирової тканини під шкірою.
 • Третій, заключний етап рітідектомія — накладення швів: виконані раніше розрізи зшиваються внутрішньошкірно спеціальними хірургічними нитками, які з часом розсмоктуються самостійно. Через особливого розташування розрізів рубці після пластичної операції залишаються малопомітними.
 • Після перенесеної рітідектомія на обличчя обов’язково накладають спеціальну еластичну пов’язку, яка зафіксує область обличчя та шиї для прискорення природного процесу загоєння тканин після операції.

  післяопераційний період

  Запорука успішного результату рітідектомія — дотримання деяких правил постопераційному періоду реабілітації, тривалість якого в залежності від індивідуального стану здоров’я пацієнта може становити від семи до чотирнадцяти днів. Протягом першого місяця після хірургічної підтяжки обличчя необхідно дотримуватися особливий режим, відмовитися від інтенсивних фізичних навантажень і занять будь-якими видами спорту.

  рітідектомія — процедура достатньо безпечна, тому ризик будь-яких побічних ефектів або ускладнень після операції мінімальний. Як правило, після операції та зняття фіксуючої пов’язки на третій-п’ятий день спостерігається деяка набряклість, з часом зникає самостійно (прискорити зняття набряків можна звичайним холодним компресом). Неприємних чи больових відчуттів після рітідектомія зазвичай немає, однак для придушення потенційних болів лікар може порекомендувати спеціальні болезаспокійливі препарати. У рідкісних випадках після рітідектомія спостерігається зниження чутливості шкіри — ще один короткостроковий побічний ефект операції, який зникає через кілька тижнів. Результати рітідектомія зберігаються протягом тривалого терміну — зазвичай від п’яти до десяти років.

  Сподобалася стаття? Поділися з друзями:

  Схожі статті:
  Попереднє з категорії:
  Запис опублікована в рубриці Краса й особиста гігієна. Додайте в закладки постійне посилання.