Рисовий гриб — механізм впливу на організм не вивчений

Рисовий гриб, він же морський, японський або індійський рис, або «щось схоже на жаб’ячу гру, тільки білого кольору» — всі ці назви відносяться до що складається з бактерій утворення, яке століттями застосовувалося в східній традиційній медицині, але було описано вченими тільки в 19 столітті і віднесено до зооглеям. І хоча його і називають грибом, рисовий гриб, як і інші зооглею, не є представниками цього царства.

Зооглея — це слизувате утворення, яке формується шляхом склеювання якоїсь кількості бактерій. Приблизно так само утворюється плівка при ферментації пива, вина й оцту. У процесі утворення всіх трьох типів зооглею беруть участь оцтовокислі бактерії.

Назва «рисовий гриб» звучить дивно, але цілком виправдовує себе. Рисовий гриб зовні нагадує білий варений рис і навіть був привезений з регіону, в якому виростає справжній рис.

Напій, який виходить з рисового гриба шляхом ферментації, містить цілий комплекс хімічних елементів: спирт, оцтова кислота і глюконова кислота, глюкуронова кислота, кофеїн, щавлева кислота, лимонна кислота, молочна кислота, фолієва кислота, w-кумаровая кислота і хлорогенова кислота, вітаміни С і D, дубильні речовини, полісахариди, альдегіди, холін, ліпаза, амілаза, протеаза і коензим Q10, алкалоїди, глікозиди і ферменти.

Склад настою рисового гриба

 • Фолієва кислота — бере участь в обмінних процесах і синтезі певних амінокислот і нуклеїнових кислот, стимулює кровотворну функцію кісткового мозку і забезпечує краще засвоєння вітамін В12; допомагає підтримувати гарний настрій. Фолієва кислота дуже важлива для правильного розвитку плоду.
 • глюкуроновою кислотою є важливим компонентом хрящової тканини і синовіальній рідині.
 • W-кумаровая і хлорогенова кислоти є активними антиоксидантами, а лимонна кислота запобігає формуванню кристалів із сечової кислоти.
 • Холін надає збудливу дію на парасимпатичні нерви, знижує кров’яний тиск, зменшує частоту серцевих скорочень і підвищує тонус гладких м’язів.
 • Дубильні речовини володіють в’яжучим і протизапальну дію. Ферменти направляють, регулюють і прискорюють біохімічні процеси у всіх клітинах організму. Альдегіди додають напою особливий м’який смак.
 • Ліпаза сприяє розщепленню жирів, амілаза запобігає підвищення рівня цукру в крові, протеаза перетворює білки в амінокислоти, покращує абсорбцію тваринних білків. Q10 бере участь у синтезі аденозинтрифосфату і володіє антиоксидантною дією.
 • Дія настою

  Напій з рисового гриба має протимікробну, імуномодулюючу, антисклеротичну, тонізуючим і сечогінною дією. Він також допомагає нормалізувати кров’яний тиск і поліпшити обмін речовин. Таким чином, він може бути корисний для лікування і профілактики безлічі захворювань. Крім того, фахівці з питань харчування кажуть, що бажаючим схуднути слід випивати не менше 300 мл напою в день, і бажаний результат не змусить себе довго чекати.

  Протипоказання до застосування цього напою як ліки не виявлені, так як дія рисового гриба поки ніхто не вивчав серйозно. Передбачається, що його можна пити або потрібно використовувати в дуже обмежених кількостях людям, хворим на цукровий діабет, виразку шлунка та виразку дванадцятипалої кишки.

  Приготування напою

  Налийте в чисту скляну банку літр чистої (фільтрованої або кип’яченою) води, додайте туди 3 столові ложки цукру і заважайте, поки цукор не розчиниться повністю. Потім покладіть у воду 3 столові ложки рисового гриба (кількість рисового гриба повинна дорівнювати кількості цукру). При бажанні можете покласти в банку і трохи сухофруктів — родзинок, кураги, і так далі. Накрийте банку складеним у кілька шарів шматком марлі. Напій буде готовий через один або два дні. Той же самий рисовий гриб можна помити і використовувати знову.

  Сподобалася стаття? Поділися з друзями:

  Схожі статті:
  Попереднє з категорії:
  Запис опублікована в рубриці Народні поради. Додайте в закладки постійне посилання.