Рішення проблеми зайвої ваги у дітей без шкоди для їх здоров’я: поради фахівців

Якщо ви хочете допомогти своїй дитині позбавитися від зайвих кілограмів без шкоди для його здоров’я, не намагайтеся дотримуватися популярних дієт і не йдіть на поводу у своїх інстинктів. Вам може здаватися, що дієта — найдієвіший спосіб вирішення проблеми, але експерти стверджують, що це далеко не найкращий вибір. Вивчіть питання з точки зору наукових досліджень.

Щоб допомогти своїй дитині позбутися зайвої ваги, поступово вносите зміни в раціон вашої сім’ї і звичайний уклад життя. Порадьтеся з дієтологом, дитячим лікарем, з’ясуйте які кроки варто зробити для поліпшення життя вашої родини.

Батькам не варто спрямовувати всі зусилля саме на втрату ваги, коли дитина росте, набагато важливіше дотримуватися певних норм і просто стежити за правильним харчуванням вашого сина або дочки.

Такий підхід не дозволить дитині з надмірною вагою набрати ще більше небажаних кілограмів. Не потрібно підраховувати кожну калорію, суворо обмежувати вживання певних продуктів, якщо це не спеціальне припис дитячого дієтолога.

Допоможіть всій вашій родині позбутися шкідливих звичок у їжі

Візьміть на себе роль лідера. Подайте ідею зміни в культурі вашого харчування як можна в більш легкій і позитивній формі. Знайдіть собі союзника, в особі вашої дитини або когось із членів сім’ї — мотивація від цього тільки підвищитися. Звичайно, ви можете покладатися тільки на власний ентузіазм, але чим більше людей задіяно в цей корисному проекті, тим краще.

Завжди їжте за столом

Спокуса перекусити під час перегляду телевізійних програм дуже великий, і не у всіх членів сім’ї виходить є в один і той же час, але спробуйте хоча б раз на день зібрати всіх за одним столом. Було відмічено, що діти, які харчуються разом з усіма, набагато рідше схильні до надмірної повноти.

Їжте більше овочів і фруктів

Слідкуйте, щоб у раціоні вашої дитини обов’язково були присутні овочі та фрукти. В ідеалі, норма споживання повинна становити п’ять шість порцій на день. Свіжі фрукти та овочі краще тримати на увазі, яблука або апельсини покладіть в гарне блюдо і поставте на стіл, вимиті невеликі овочі краще тримати в холодильнику в прозорій пластиковій ємності.

Намагайтеся не пити солодкі газовані напої, енергетики та фруктові пунші

Постарайтеся зробити так, щоб кожен член родини перед їжею випивав склянку очищеної води. Від звички вживати солодку газовану воду важко позбутися, на це знадобиться якийсь час. Якщо зазвичай члени вашої родини в день випивають чотири порції цих не дуже корисних напоїв, для початку постарайтеся знизити їх до трьох, через деякий час — до двох і так далі.

Будьте обережні зі 100% натуральними фруктовими соками

Безперечно, фруктові соки містять більше вітамінів, мінералів та інших поживних речовин, ніж нектари, пунші та інші цукровмісні напої. Але в натуральних соках також міститься багато цукру і дуже часто по калорійності вони не поступаються солодких газованих напоїв. Віддаючи перевагу 100% сокам, ви споживаєте більше калорій, ніж можете собі уявити. Обмежтеся однією порцією в день, приблизно 230 мл для дорослих і підлітків і 170 мл — для дітей молодшого віку.

Слідкуйте, щоб ваша дитина не пропускав сніданки

Іноді дуже складно викроїти час для повноцінного сніданку, в такій ситуації тост з арахісовим маслом — цілком гідне рішення. Дуже часто діти не дуже люблять те, що зазвичай подається на сніданок, не змушуйте їх є те, що їм не подобається, можна замінити традиційний набір тим, що дитина зазвичай їсть протягом дня.

Постарайтеся обмежити перегляд телевізійних програм двома годинами на день

Приділяйте час фізичному вихованню дитини. Поцікавтеся, в які ігри йому подобається грати, і постарайтеся направити його енергію в більш корисне русло, ніж перегляд телевізійних програм.

Поступово підвищуйте рівень регулярних фізичних навантажень

Постарайтеся побудувати розпорядок дитини таким чином, щоб хоча б одну годину на день він приділяв фізичному навантаженні. Нехитрі вправи, такі як присідання, стрибки, нахили допомагають підтримувати організм у тонусі. Навіть якщо дитина дивиться мультики, в перервах на рекламу йому корисно буде трохи порухатися.

Більше готуйте вдома, не замінюйте вечеря вдома походом в ресторан

Коли ви готуєте дома, ви знаєте, які саме продукти ви використовуєте. Ви не зможете точно визначити калорійність страви, вміст у ньому поживних речовин і солі. Вдома є можливість детально вивчити склад продукту, використовувати більш корисні приправи і добавки, контролювати кількість солі і цукру в їжі.

Якщо ви обідаєте в ресторані, намагайтеся вибирати більш корисні страви для всієї родини. Не їжте хліб або булочки до подачі основного блюда. Смажену курку краще замінити запеченою, не замовляйте висококалорійні десерти, якщо порція велика — краще розділити її з кимось.

Якщо через півроку ви не помітили суттєвих змін, зверніться до дієтолога або фахівцю, що працює з дітьми страждаючими ожирінням. Існують спеціально розроблені медичні програми для зниження ваги у дітей, виконуючи всі рекомендації фахівця, ви обов’язково досягнете позитивних результатів.

Сподобалася стаття? Поділися з друзями:

Схожі статті:
Попереднє з категорії:
Запис опублікована в рубриці Вагітність і діти. Додайте в закладки постійне посилання.