Ринопластика: міфи і факти

Ринопластика, або зміна форми носа, стає однією з найпопулярніших видів пластичних операцій в Європі. Змінивши форму носа, ви помітно змініть своє обличчя в цілому. Ринопластику зазвичай виконує пластичний хірург; однак, якщо основним завданням є не зміна форми носа, а, наприклад, усунення проблем з дихальними шляхами, операцію може робити хірург, спеціалізацією якого не є тільки пластична хірургія.

Існує багато причин, по яких пацієнти вирішують робити ринопластику — від естетичних уподобань до медичних показань. Незалежно від причини і ступеня складності майбутньої операції вам необхідно переконатися в тому, що б будете робити операцію у професіонала і в хорошій клініці. Тому необхідно перевірити наявність у лікаря ліцензії на надання відповідних послуг. Хороший спеціаліст обов’язково покаже вам фотографії свої минулих робіт (до і після) і розповість вам про подробиці операції, в тому числі — про можливі ускладнення. Якщо лікар говорить, що все пройде ідеально гладко, це повинно вас насторожити — жоден професіонал не може заздалегідь гарантувати відсутність проблем, пов’язаних з ринопластикою.

Відкрита ринопластика: кому підходить

В принципі будь-яка людина, який з якоїсь причини хоче змінити форму свого носа, може зробити ринопластику. (У деяких країнах є обмеження за віком, проте, це вже інша тема).

За рідкісними винятками, як правило, зумовленими медичними причинами, лікар не може відмовитися робити пацієнту ринопластику.

Може здатися дивним, але дуже багато пацієнтів і лікарі віддають перевагу відкритій ринопластиці, хоча з нею пов’язано більше ризиків, ніж із закритою ринопластикою. Справа в тому, що відкрита операція надає більшу свободу дії для фахівця, а значить, можливі більш істотні зміни, ніж при закритій ринопластиці.

Ризики і ускладнення

Оскільки це хірургічна процедура, з нею пов’язані певні ризики, про які пацієнту необхідно знати заздалегідь. Найчастіше зустрічаються такі ускладнення відкритої ринопластики, як гематоми, проникнення інфекції в рану, утворення рубців, негативна реакція організму на загальну анестезію, в особливо важких випадках — легенева емболія.

Ці ризики характерні практично для всіх хірургічних операцій. Інші ускладнення, які є специфічними для відкритої ринопластики, включають шрами, шкірні захворювання, постійні темні кола під очима та інші проблеми. Однак слід пам’ятати, що ці ускладнення зустрічаються вкрай рідко, і в більшості випадків відкрита ринопластика проходить без особливих проблем.

Процедура та відновлення

При відкритій ринопластиці надріз робиться всередині ніздрі, а також в області перегородки носа. Завдяки великій кількості розрізів хірурги мають можливість максимально змінювати форму носа, щоб наблизити її до тієї, яку хоче бачити пацієнт. Період відновлення зазвичай займає від чотирьох до восьми тижнів, після чого ви може спокійно показувати свій ніс оточуючим. Більшість пацієнтів, які проходять ринопластику, залишаються задоволені результатами.

Закрита ринопластика

Наважуючись на яку відкриту операцію по зміні своєї зовнішності, необхідно враховувати те, що після неї у вас залишаться більш-менш помітні рубці. Щоб уникнути цього, можна зробити вибір на користь закритої ринопластики. Рубці, що залишаються після неї на зовнішній стороні носа, мінімальні або відсутні.

У ході операції, яку називають закритою ринопластикою, хірург буде виробляти необхідні маніпуляції через ніздрі. За допомогою цієї методики можна значно змінити форму носа, проте її можливості обмежені. Для самих істотних змін необхідна відкрита ринопластика.

До можливих ускладнень закритої ринопластики відносяться інфекції, кровотеча, втрата чи погіршення нюху, аномальні зміни форми носа та ушкодження перегородки носа. Інші побічні ефекти операції: набряки, болючість в області носа, оніміння, утруднене дихання, і так далі. Ці ускладнення найбільш часто спостерігаються у пацієнтів, які не в повній мірі дотримуються правил відновного періоду.

Відновлення після закритої ринопластики, як правило, займає два-три тижні.

Сподобалася стаття? Поділися з друзями:

Схожі статті:
Попереднє з категорії:
Запис опублікована в рубриці Краса й особиста гігієна. Додайте в закладки постійне посилання.