Рігевідон — побічні ефекти малоймовірні

Серед сучасних методів контрацепції гормональні протизаплідні препарати дають найбільш високу гарантію оберігання від незапланованої вагітності — близько 99%. Тому багато жінок вважають за краще користуватися саме гормональними контрацептивами, незважаючи на ризик збільшення ваги, гормонального дисбалансу та інших «жахів», які приписують штучним гормонам. Втім, при правильному виборі препарату і строгому дотриманні лікарських рекомендацій такі неприємності малоймовірні. До того ж гормональні контрацептиви досить зручні в застосуванні, оскільки вживаються орально. Одним з таких пероральних протизаплідних засобів є рігевідон.

До складу рігевідона входять два біологічно активних речовини, які, на перший погляд, є антагоністами по відношенню один до одного. Так, левоноргестрел має виражену протизаплідний дію завдяки одночасному впливу на декілька ланок у механізмі виникнення вагітності.

 • перше, цей гормональний інгредієнт пригнічує секреторну активність гіпоталамуса, необхідну для нормального дозрівання яйцеклітин в яєчниках.
 • друге, левоноргестрел збільшує в’язкість внутрівлагаліщнимі рідини, через що чоловічі статеві клітини виявляються не в змозі подолати цей «бар’єр» і гинуть.
 • третє, завдяки левоноргестрелу пригнічується розростання слизової оболонки матки — найважливіший етап у підготовці ендометрію до вагітності, без якого запліднена яйцеклітина не зможе закріпитися в матці.
 • Проте другий компонент рігевідона — етинілестрадіол — навпаки, сприяє проліферації внутрішньої оболонки матки і стимулює утворення гормонів жіночої статевої сфери. Таке, здавалося б, взаємовиключне дію зовсім не знижує контрацептивну здатність рігевідона, зате дозволяє його використовувати не тільки для профілактики вагітності, але і для лікування різних менструальних порушень: надмірне або недостатнє кількість виділень, зрушення менструальних циклів, розлади клімактеричного періоду і т.д. Також рігевідон призначається при болісних менструаціях, маткових кровотечах і в деяких інших випадках.

  Якщо метою застосування є попередження незапланованої вагітності, то препарат починають вживати на п’ятий день, рахуючи від початку виділень. Добова доза становить одну таблетку один раз на день. Бажано встановити постійне, найбільш зручний час прийому (краще ввечері). Слід пам’ятати, що перерва між прийомами більше 35 годин вже не гарантує ефективного контрацептивної дії. Тому в разі пропуску своєчасного прийому таблетки наступну дозу необхідно подвоїти. Деякі фахівці впевнені, що цього може виявитися недостатньо, і рекомендують додатково вдатися до механічної контрацепції.

  Загальна тривалість прийомів складає 21 день, тобто один цикл. Після завершення одного циклу роблять семиденний перерву, і починають наступний цикл. Така схема дає надійний контрацептивний ефект, особливо при тривалому застосуванні рігевідона. Правда, при тривалому вживанні не можна забувати про необхідність періодичного медичного контролю, що включає обов’язкову перевірку функціональної активності печінки, рівня глюкози в крові, артеріального тиску, згортання крові, а також дослідження мазка з шийки матки. В основному це пов’язано з тим, що при довгостроковому вживанні рігевідона можливі такі побічні ефекти, як жовтяниця, знижений засвоєння цукру клітками, збільшення кров’яного тиску, тромбози, порушення складу вагінальної мікрофлори. Зазвичай медичний контроль проводиться два рази на рік. Перераховані побічні ефекти виникають досить рідко. Частіше має місце симптоматика, яка спостерігається в початкових стадіях прийому рігевідона: нудота, блювання, підвищення ваги, придушення статевого потягу, ущільнення ареол. У переважній більшості випадків вже через кілька місяців ці ефекти безслідно зникають.

  Деякі лікарські засоби здатні нейтралізувати контрацептивна дія рігевідона, тому перед застосуванням будь-якого нового препарату слід проконсультуватися з лікарем.

  Жигулі Андрій

  Сподобалася стаття? Поділися з друзями:

  Схожі статті:
  Попереднє з категорії:
  Запис опублікована в рубриці Вагітність і діти. Додайте в закладки постійне посилання.