Рідні плями у дітей — чи небезпечні судинні невсуси?

Материнство в корені міняє життя жінки — від розпорядку дня до розподілу фінансів. Материнство також підвищує обізнаність в деяких питаннях дитячої гігієни та догляду за дитиною. Поступово молода мати починає розуміти, що нормально, а що вимагає пильної уваги і, можливо, навіть лікарського втручання.

Відразу після народження дитини або протягом декількох тижнів після цієї радісної події на його тілі з’являються родимки, які збережуться на все його подальше життя. Деякі з них є типовими для дітей, а інші вимагають трохи більшого уваги і спостереження.

Якщо ви помітили у дитини родима пляма червоного, рожевого або синюватого кольору, яке злегка підноситься над шкірою, про нього слід повідомити дерматолога або педіатра. Такі родимки називають судинним невусом. У цьому випадку кровоносні судини розташовані дуже близько до шкіри, тому гемангіоми можуть становити небезпеку для здоров’я дитини.

Види судинних невусів

Виділяють три види судинних невусів:

 • родима пляма кольору лосося,
 • гемангіома
 • палючий невус, який також називають «винним плямою».
 • Хоча рідні плями, як правило, нешкідливі, ніколи не завадить перевірити їх і, можливо, використовувати нові методи лікування, які з’явилися останнім часом.

  Найбільш частий вид рідного плями — пляма оранжево-рожевого кольору (кольору лосося), що представляє собою розсип дрібних червоних цяток, розташоване в нижній частині потилиці, на переніссі або на століттях, — про таких плямах кажуть, що вони «залишені дзьобом лелеки ». Ці плями ніколи не вимагають лікування і звичайно зникають після першого року життя.

  Гемангіома — доброякісна пухлина, що розвинулася з кровоносних судин. Зазвичай гемангіома з’являється через кілька тижнів після народження дитини. Гемангіома може з’явитися на будь-якій частині тіла, спочатку у формі плоского червоної плями, і продовжує рости, як правило, поки дитині не виповниться рік. Після цього гемангіома звичайно блідне. До того часу, коли дитина йде в дитячий сад, пляма практично непомітно, а до дев’яти років 90% дітей назавжди прощаються з цим дефектом.

  Хоча гемангіоми, як правило, нешкідливі, важливо тримати їх під наглядом. Якщо родима пляма починає кровоточити або помітно змінює форму / колір, як можна швидше проконсультуйтеся у лікаря, який спеціалізується в дитячій дерматології.

  палючий невус (Nevus Flammeus) або «винної плями» — родима пляма, що складається з павукоподібних розширених кровоносних судин шкіри. Ці плоскі червоні плями найчастіше зустрічаються на обличчі і шкірі голови. Як і гемангіоми, «винні плями» ростуть разом з дитиною, але не бліднуть і не стають менш помітними.

  Як жити з рідними плямами

  Оскільки «винні плями» досить помітні і в подальшому можуть перетворитися в серйозний косметичний дефект, рекомендується лікувати їх, поки дитина ще не виріс. Хірургічним шляхом їх видалити неможливо, для цього слід використовувати лазерну терапію або інфрачервоне випромінювання. У більшості випадків зовнішній вигляд рідного плями поліпшується вже після першої процедури, проте в деяких випадках може знадобитися кілька процедур. У міру дорослішання дитина може все більше соромитися і соромитися родимих плям. Щоб позбавити підлітка від цих неприємних емоцій, навчіть його маскувати або приховувати дефекти шкіри за допомогою косметики. Якісний коректуючий олівець допоможе зменшити почервоніння рідного плями. Влітку користуйтеся бронзірующая засіб, якщо хочете, щоб шкіра виглядала смаглявою і засмаглої. Пам’ятайте, що природний загар тільки підсилює колір родимки, роблячи її більш помітною. Відвернути увагу від родимих плям на обличчі допоможе гарний макіяж, що підкреслює достоїнства особи, наприклад, очі або губи.

  Сподобалася стаття? Поділися з друзями:

  Схожі статті:
  Попереднє з категорії:
  Запис опублікована в рубриці Вагітність і діти. Додайте в закладки постійне посилання.