Рибна дієта: морепродукти у вашому раціоні

загрузка...

Будь-які страви з риби — це не тільки смачно, але й корисно: на відміну від м’яса, в рибі міститься величезна кількість жирних кислот омега-3, важливість ролі яких в профілактиці та лікуванні різних захворювань серцево-судинної системи неодноразово доводили численні медичні дослідження. Вченим вдалося встановити, що вживання трьох порцій риби в тиждень не тільки знижує ризик розвитку серцево-судинних захворювань, але і продовжує життя. А регулярне вживання страв з риби на додаток до лікування статинами істотно знижує рівень холестерину в крові.

Користь рибної дієти

Про те, що риба як джерело протеїнів набагато корисніше, ніж будь-які види м’яса, було відомо дуже давно. На відміну від м’яса, джерела «шкідливих» насичених і транс-жирів, риба містить тільки ненасичені жири (до них відносяться і вищезгадані жирні кислоти омега-3) — і, відповідно, дотримання рибної дієти і відмова від м’яса допомагає оцінити всі переваги ненасичених, корисних жирів, не порушуючи при цьому природний баланс білків, жирів і вуглеводів у раціоні. Дієтична цінність страв з риби незаперечна: народи Азії, в раціоні яких саме риба, а не м’ясо, була основною складовою протягом століть, куди рідше європейців чи американців стикаються з такими неприємними явищами, як ожиріння, високий рівень холестерину в крові, серцево-судинні захворювання.

Класична рибна дієта

Тривалість класичної рибної дієти складає сім днів. Головний плюс дієти — її ефективність: за один тиждень рибна дієта дозволяє позбутися від п’яти-семи зайвих кілограмів. Втім, у ефективній дієтичної системи є і свої недоліки: щоб успішно боротися із зайвою вагою, доведеться звикнути до одноманітному харчуванню — протягом усіх семи днів рибна дієта наказує вживання одних і тих же страв.

Стандартне меню семиденної рибної дієти, яке необхідно дотримувати протягом всієї дієти:

 • Сніданок: яйце, зварене некруто, натуральний йогурт без підсолоджувачів і ароматизаторів, одне яблуко, чашка зеленого чаю без цукру (зелений чай — один з найефективніших помічників в боротьбі з жировими відкладеннями).
 • Другий сніданок: одна порція відвареної риби (двісті грамів), один свіжий огірок середніх розмірів, один стакан мінеральної води без газу.
 • Обід: одна порція відвареної риби, одна порція нежирного сиру (сто п’ятдесят грамів), кілька листочків свіжого салату, чашка зеленого чаю без цукру.
 • Вечеря: одна порція відвареної риби, одна порція знежиреного сиру, салат зі свіжих овочів, чашка зеленого чаю (вечеряти необхідно не пізніше шостої години вечора).
 • Якщо кількість уживаної в день їжі рибна дієта обмежує, то рідини можна вживати протягом дня без жодних обмежень — зрозуміло, для того, щоб схуднути як можна швидше, доповнювати рибну дієту потрібно не солодкими газованими напоями, а мінеральною водою без газу або зеленим чаєм. В ідеалі необхідно вживати до двох літрів рідини в день — адекватну кількість рідини сприяє нормалізації обміну речовин і допомагає усунути застій рідини в організмі і, таким чином, «відняти» один-два кілограми зайвої ваги.

  Рибна дієта як спосіб життя

  Дієта — це не тільки короткострокові програми для швидкого позбавлення від зайвої ваги, але і режими харчування, які можна без особливих обмежень дотримуватися все життя. До останніх з повним правом можна віднести і рибну дієту: всього одна зміна в раціоні — обмеження уживаного в їжу м’яса і заміна його стравами з риби — допоможе істотно поліпшити здоров’я, самопочуття і якість життя в цілому. Дотримуючись такого раціону харчування, можна не тільки позбутися від зайвих кілограмів і стабілізувати вагу тіла раз і назавжди, але й оцінити куди більш довгострокові переваги регулярного вживання риби — зміцнити імунітет, захиститися від захворювань серцево-судинної системи. А дотримуватися рибної дієти як самостійного раціону, на відміну від семиденної дієти, куди простіше — адже рибу можна готувати різними способами, включаючи її до складу різноманітних страв.

  Сподобалася стаття? Поділися з друзями:

  Схожі статті:
  Попереднє з категорії:
  Запис опублікована в рубриці Здоров'я. Додайте в закладки постійне посилання.