Риб’ячий жир в капсулах — допоможе відновити обмін речовин

загрузка...

Риб’ячий жир містить жирні кислоти омега-3 , які сприяють зниженню рівня «шкідливого» холестерину в крові, відновленню правильного ліпідного обміну. Крім того, риб’ячий жир володіє антиагрегаційні дією — перешкоджає склеюванню тромбоцитів і утворенню тромбів, а також сприяє нормалізації артеріального тиску і відновленню серцевого ритму.

Як діє

Риб’ячий жир в капсулах випускається різними фармацевтичними фірмами. До складу його входять поліненасичені жирні кислоти омега-3 (ейкозопентаеновая, докозагексаєнова, альфа-ліноленова кислоти — не менше 20-25%), вітаміни А, Е і D.

Риб’ячий жир є унікальним продуктом, який у великій кількості містить омега-3 жирні поліненасичені кислоти. Омега-3 відносяться до незамінних жирних кислот, які в організм людини не синтезуються, тому вони повинні надходити з харчовими продуктами.

Омега-3 жирні кислоти відновлюють нормальне співвідношення між ліпопротеїнами низької і дуже низької щільності (ЛПНЩ і ЛПДНЩ), в яких знаходиться так званий «шкідливий» холестерин (він відкладається в судинах, викликаючи атеросклероз) і ліпопротеїнами високої щільності (ЛПВЩ), які, навпаки, містять «корисний» холестерин. «Корисний» холестерин є необхідним для організму біологічно активною речовиною, оскільки бере участь у багатьох видах обміну речовин.

Застосування риб’ячого жиру знижує ризик ускладнень захворювань, які розвинулися на тлі атеросклерозу — ішемічної хвороби серця (ІХС), порушення мозкового кровообігу, облітеруючих (із закупоркою артерій) захворювання нижніх кінцівок.

Крім того, риб’ячий жир сприяє зменшенню агрегації тромбоцитів (тобто попереджають їх склеювання і освіту на цьому тлі тромбів), покращують плинність крові. Все це знижує ризик розвитку таких ускладнень, як інфаркт міокарда та ішемічний інсульт.

Риб’ячий жир має також протизапальну та імуномодулюючу дію, що сприяє зменшенню ревматоїдних процесів, так як зменшують продукцію біологічно активних речовин, що беруть участь в запальних процесах. Омега-3 жирні кислоти сприяють також поліпшенню обміну речовин у головному мозку.

Омега-3 жирні кислоти входять до складу багатьох гіполіпідемічних препаратів та БАДів, регулярний прийом яких дозволяє значно знизити ризик розвитку ускладнень всіх захворювань, викликаних атеросклерозом.

Під дією риб’ячого жиру може стабілізуватися артеріальний тиск, так як воно сприяє розширенню кровоносних судин шляхом впливу на синтез речовин, що впливають на судинний тонус. Володіє він і властивістю в деякій мірі відновлювати серцевий ритм.

Поступаючи в організм, омега-3 жирні кислоти всмоктується в тонкому кишечнику, потрапляють в кров, проникають у всі тканини. Після всмоктування омега-3 жирні кислоти в першу чергу потрапляють в печінку, де включаються до складу ЛПВЩ, після чого потрапляють в периферичні депо ліпідів і використовуються для забезпечення енергетичних потреб організму.

Показання та протипоказання для прийому

Риб’ячий жир в капсулах застосовується в складі комплексного лікування:

 • при порушеннях ліпідного обміну і підвищеному вмісті в крові ЛПНЩ тригліцеридів;
 • для профілактики атеросклерозу, особливо, якщо до атеросклерозу є сімейна схильність;
 • для профілактики тромбозів, тромбоемболій та тромбофлебітів;
 • для профілактики ускладнень захворювань, що виникли на тлі атеросклерозу — ішемічної хвороби серця (профілактика інфаркту міокарда), порушень мозкового кровообігу (профілактика ішемічного інсульту), облітеруючого ендартеріїту (профілактика гангрени кінцівок);
 • при артеріальній гіпертензії (високому артеріальному тиску);
 • ендокринних захворюваннях — цукровому діабеті, ожирінні;
 • при окремих шкірних захворюваннях, які супроводжуються сухістю шкіри — псоріазі, сухій екземі і так далі;
 • при ревматоїдному артриті;
 • при важких обмінних захворюваннях печінки (жирової дистрофії печінки, алкогольному гепатиті і так далі).
 • Протипоказаннями для застосування риб’ячого жиру в капсулах є хронічний холецистит і панкреатит в стадії загострення, одночасний прийом препаратів, що знижують згортання здатності крові, важкі травми, хірургічні операції (ризик кровотечі), вагітність (знижується синтез простагландинів, що беруть участь у родовій діяльності), період лактації, дитячий вік, індивідуальна непереносимість препарату.

  Як правильно приймати риб’ячий жир в капсулах і його побічні ефекти

  Риб’ячий жир приймають по одній-дві капсули три рази на день після їди, запиваючи холодною або теплою водою. Тривалість лікування — два-три місяці.

  Побічна дія риб’ячого жиру в капсулах може проявлятися у вигляді алергічних реакцій, зниження згортання крові, загострення хронічних захворювань підшлункової залози і жовчного міхура, проносами, запахом риби з рота.

  Галина Романенко

  Сподобалася стаття? Поділися з друзями:

  Схожі статті:
  Попереднє з категорії:
  Запис опублікована в рубриці Здоров'я. Додайте в закладки постійне посилання.