Риб’ячий жир при вагітності — запобігання передчасних пологів

Риб’ячий жир — основне джерело поліненасичених жирних кислот омега-3, життєво необхідних організму: самостійно організм людини не здатний синтезувати ці кислоти. Для вагітної жінки риб’ячий жир особливо корисний: жирні кислоти омега-3 позитивно впливають на серце, імунну систему, ослаблену вагітністю, зміцнюють центральну нервову систему і пригнічують запальні процеси.

Чим корисний риб’ячий жир

Адекватна кількість жирних кислот омега-3 необхідно організму для вироблення простагландинів. Ці речовини допомагають регулювати безліч найважливіших фізіологічних функцій — у тому числі артеріальний тиск, згортання крові, функції нирок і шлунково-кишкового тракту, передачу імпульсів по нервових волокнах і, нарешті, синтез деяких гормонів.

Саме участю жирних кислот омега-3 в процесі синтезу простагландинів і пояснюється сприятливий вплив риб’ячого жиру на організм людини. Регулярне вживання риб’ячого жиру або м’яса жирної риби допомагає запобігти серцево-судинні захворювання, придушити запальні процеси, зміцнити роботу імунної системи. А новітні медичні дослідження показують ефективність жирних кислот омега-3 і в лікуванні деяких захворювань — наприклад, запальних захворювань кишечника, ревматоїдного артриту, вовчака.

Яка користь риб’ячого жиру для вагітних жінок

Жирні кислоти омега-3, основним джерелом яких є риб’ячий жир, необхідні для розвитку нервової системи дитини і його зору. Регулярний прийом риб’ячого жиру допомагає знизити ризик алергічних захворювань у новонародженого. А після пологів вживання риб’ячого жиру сприяє виробництву грудного молока.

Вживання риб’ячого жиру позитивно впливає не тільки на здоров’я дитини, але й на протікання вагітності. Адекватна кількість жирних кислот омега-3 в раціоні вагітної жінки допомагає запобігти передчасні пологи, знижує ризик прееклампсії, збільшує масу тіла новонародженого. Дефіцит цих кислот в організмі підвищує ризик післяпологової депресії — саме посилюється дефіцитом жирних кислот омега-3, зокрема, пояснюється посилення симптомів депресії з кожною наступною вагітністю.

Чи безпечний риб’ячий жир для вагітних

Риб’ячий жир під час вагітності приймати навіть корисніше, ніж вживати жирну рибу, м’ясо якої теж містить необхідні жирні кислоти омега-3. Якщо в м’ясі риби може у великих кількостях міститися ртуть, то риб’ячий жир в капсулах або у формі рідини токсичних речовин не містить і абсолютно безпечний для вагітної жінки. Тим не менш, при покупці риб’ячого жиру потрібно звернути увагу на кілька факторів — наприклад, запах і смак. Якщо риб’ячий жир відрізняється характерним «рибним» запахом, то, швидше за все, він починає псуватися — якісний риб’ячий жир володіє достатньо слабким, хоча і специфічним, запахом. Якщо ж смак і запах «чистого» риб’ячого жиру вам неприємний, можна обмежитися прийомом капсул з риб’ячим жиром.

Рекомендована норма риб’ячого жиру

 • Для новонароджених у віці до вісімнадцяти місяців: шістдесят міліграмів риб’ячого жиру на кожний кілограм маси тіла дитини
 • Для дітей у віці від півтора до п’ятнадцяти років: тридцять міліграмів риб’ячого жиру на кожний кілограм маси тіла дитини
 • Для дорослих: п’ятсот міліграмів риб’ячого жиру
 • Для вагітних жінок і жінок, що годують грудьми: триста міліграмів риб’ячого жиру щодня
 • Крім риб’ячого жиру у вигляді маслянистої рідини або капсул джерелами необхідних для організму жирних кислот омега-3 виступають різні види жирної риби: наприклад, лосось, тунець, сардини, оселедець, кілька.

  Сподобалася стаття? Поділися з друзями:

  Схожі статті:
  Попереднє з категорії:
  Запис опублікована в рубриці Вагітність і діти. Додайте в закладки постійне посилання.