Риб’ячий жир — настільки він корисний як думають?

загрузка...

Риб’ячий жир можна отримати, вживаючи в їжу рибу або містять його харчові добавки. Особливо багаті риб’ячим жиром скумбрія, тунець, лосось, осетер, кефаль, блакитний тунець, анчоуси, сардини, оселедець і форель. У 100 грамах риби цих видів міститься близько 1 грама риб’ячого жиру.

Склад

Два найбільш корисних інгредієнта риб’ячого жиру — жирні кислоти омега-3: ейкозапентаєнова кислота (EPA) і докозагексаєнова кислота (DHA). Ці речовини нам необхідні, однак людський організм не може ні виробляти їх самостійно, ні виробляти з кислот омега-6, які зустрічаються в нашому раціоні значно частіше.

Харчові добавки з риб’ячим жиром зазвичай роблять зі скумбрії, оселедця, тунця, палтуса, лосося, печінки тріски, китового жиру або жиру тюленів. Щоб риб’ячий жир не псувався, до нього зазвичай додають невелику кількість вітаміну Е. Деякі добавки також містять кальцій, залізо або вітаміни А, В1, В2, В3, З і D. Сучасні добавки з риб’ячим жиром — це не рідина в пляшці, а капсули в желатинової оболонці — дуже красиві на вигляд.

Коли приймати

Найчастіше риб’ячий жир рекомендують приймати при порушеннях, пов’язаних з роботою серця і серцево-судинної системи. Його також приймають, щоб нормалізувати артеріальний тиск і рівень тригліцеридів (жирів, пов’язаних з холестерином). Риб’ячому жиру також приписується здатність запобігати серцевий напад і інсульт. Вчені говорять, що, оскільки він знижує рівень тригліцеридів, ймовірно, він сприяє (хоча можливо, лише побічно) попередженню хвороб серця — якщо приймати його строго в рекомендованих дозах. За іронією, надмірне споживання риб’ячого жиру може істотно підвищити ризик інсульту.

Риба давно — і заслужено — отримала назву «їжі для мізків». Це пов’язано не тільки з тим, що риб’ячий жир стимулює розумову діяльність. Він також допомагає впоратися з депресією, психозами, синдромом дефіциту уваги і гіперактивності, а також є дієвим засобом для профілактики хвороби Альцгеймера.

Деякі жінки приймають риб’ячий жир, щоб запобігти хворобливі менструації, а також різні ускладнення при вагітності, в тому числі викидень, підвищений артеріальний тиск на пізніх термінах і передчасні пологи.

Показання

Риб’ячий жир корисний при діабеті, астмі, порушеннях координації рухів, рухових розладах, дислексії, ожирінні, хворобах нирок, остеопорозі і псоріазі. Іноді його рекомендують приймати для запобігання зниження ваги пацієнтам, що проходять лікування протираковими препаратами.

Риб’ячий жир також рекомендується пацієнтам із синдромом Рейно. Є дані, що він поліпшує переносимість холоду у пацієнтів зі звичайною формою синдрому. Для людей, у яких синдром викликаний системною склеродермією, риб’ячий жир, ймовірно, неефективний.

При остеопорозі рекомендується приймати риб’ячий жир сам по собі або разом з кальцієм і маслом вечірньої примули. Це сповільнює процес зменшення кісткової маси і поступово збільшує щільність кісткової тканини.

Риб’ячий жир допомагає поліпшити і стабілізувати стан пацієнтів з біполярними розладами. Зокрема, він допомагає послабити симптоми депресії і збільшити інтервали між депресивними фазами розлади.

Деякі фахівці стверджують, що риб’ячий жир сприяє зниженню ваги, за рахунок зниження рівня цукру в крові.

Після операцій з пересадки серця риб’ячий жир використовується, щоб запобігти підвищенню кров’яного тиску і порушення роботи нирок, які можуть бути викликані як самою операцією, так і медикаментами, які пацієнт приймає, щоб зменшити ризик відторгнення нового серця.

Якщо ви отримуєте риб’ячий жир з риби, спосіб її приготування має значення. Найбільше жиру зберігається в вареної і запеченої риби. У смаженої риби не тільки залишається мало корисних речовин, але вона ще й збільшує ризик розвитку серцево-судинних захворювань.

Сподобалася стаття? Поділися з друзями:

Схожі статті:
Попереднє з категорії:
Запис опублікована в рубриці Здоров'я. Додайте в закладки постійне посилання.