Риб’ячий жир для дітей — допоможе вирости здоровим

Риб’ячий жир корисний для дітей будь-якого віку. Він сприяє всмоктуванню кальцію в шлунково-кишковому тракті (зміцнення кісток і зубів), нормалізує кальцієво-фосфорний обмін (профілактика рахіту), покращує обмін речовин в головному мозку і зміцнює імунітет.

Як риб’ячий жир впливає на організм дитини

Сьогодні для дітей випускається спеціальний очищений риб’ячий жир, який не містить токсичних домішок (відомо, що океан в наш час дуже сильно забруднений). Виробляють такий риб’ячий жир не з печінки, як це робилося раніше (печінка збирає в собі всі токсичні речовини), а шляхом холодного віджимання м’язів риб, тому він не містить токсичних речовин.

У риб’ячому жирі міститься велика кількість поліненасичених жирних кислот омега-3, які беруть активну участь в обміні речовин. Зокрема жирні кислоти омега-3 розширюють судини, сприяють поліпшенню кровопостачання головного мозку і обмінних процесів в його тканини. Це приводить до поліпшення розумового розвитку дітей, концентрації уваги, здатності розуміти й засвоювати інформацію, розвитку дрібної моторики рук і так далі. Занадто активні діти стають більш посидючості.

Вплив омега-3 жирних кислот призводить до зниження запальних процесів, алергійних реакцій і зміцненню імунітету. Риб’ячий жир чинить на дітей общеоздоравлівающее вплив, підвищує стійкість до вірусних і бактеріальних інфекцій, сприяє зміцненню зору.

До складу його крім жирних кислот омега-3 входять вітаміни А, Е і D. Вітамін А сприяє росту дитини, правильному розвитку органу зору, очищає шкіру. Вітамін Е — це, перш за все, антиоксидант, тобто він знищує токсичні вільні радикали, які утворюються при окислювально-відновних реакціях, наприклад, при обміні речовин, при запальних та алергічних процесах і так далі. Він знижує ризик розвитку онкологічних захворювань. Особливо корисний вітамін Е в підлітковому віці, коли йде формування статевої функції. Нестача вітаміну Е в цьому віці може призводити у дівчаток до порушень менструального циклу і безпліддя.

Вітамін D регулює обмін кальцію та фосфору, сприяє нормальному всмоктуванню кальцію в кишечнику, відповідає за мінералізацію кісток і зубів. При недоліку цього вітаміну порушується ріст кісткової тканини, кістки стають м’якими — розвивається рахіт.

Риб’ячий жир для дітей в цілому зміцнює нервову систему дитини, покращує його здатності до засвоєння нової інформації та навчання, пам’ять, концентрацію уваги, зменшує підвищену активність дитини. У часто і тривало хворіючих дітей він підвищує імунітет і надає загальнозміцнюючу дію. Підвищує ступінь засвоєння кальцію, що сприяє нормальному росту і формуванню скелета, зміцненню зубів і кісток.

Кому можна приймати риб’ячий жир і протипоказання для його прийому

Риб’ячий жир можна призначати дітям у будь-якому віці. Але дітям до року його може призначати тільки педіатр — це пов’язано з особливостями кальцієво-фосфорного обміну у немовлят і нормальним закриттям джерелець на голові. Якщо давати риб’ячий жир самостійно і безконтрольно, то великий джерельце на голівці у дитини може закритися занадто рано — це буде перешкоджати розвитку головного мозку.

В основному риб’ячий жир призначений для дітей після трьох-чотирьох років. Але і його дитині краще давати за призначенням лікаря і після виключення протипоказань для його прийому. Крім того, риб’ячий жир для дітей різними фірмами випускається в різних лікарських формах, поетом необхідно ще й узгоджувати з лікарем дозу цього препарату.

Риб’ячий жир показаний:

 • дітям з порушенням нервово-психічного розвитку;
 • дітям з підвищеною активністю, порушенням уваги і здатності зосередитися;
 • дітям часто і тривало хворіють, як простудними, так і хронічними запальними та алергічними захворюваннями;
 • дітям з порушеннями зору;
 • дітям ослабленим, з порушенням фізичного розвитку, у тому числі з порушеннями росту.
 • Протипоказаннями для прийому риб’ячого жиру є порушення функції печінки, загострення хронічних захворювань жовчовивідних шляхів і підшлункової залози, індивідуальна непереносимість риб’ячого жиру дитиною, підвищена кровоточивість (геморагічний синдром), важкі травми і хірургічні операції (риб’ячий жир знижує згортання здатності крові і може сприяти кровотечению).

  При передозуванні риб’ячого жиру можлива поява таких симптомів, як біль у животі, нудота, пронос, загострення хронічного холециститу або панкреатиту. Такі явища зустрічаються рідко і для їх ліквідації зазвичай достатньо відміни препарату.

  Діти не повинні отримувати ніяких лікарських препаратів або БАДів без призначення лікаря. Це стосується навіть такого корисного і перевіреного часом продукту, як риб’ячий жир.

  Галина Романенко

  Сподобалася стаття? Поділися з друзями:

  Схожі статті:
  Попереднє з категорії:
  Запис опублікована в рубриці Вагітність і діти. Додайте в закладки постійне посилання.